קניתי דיסק. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניתי דיסק.

udicol

Recommended Posts

התירוץ של מחיר גבוה הוא אמנם מופרך ברוב המקרים (כלומר, רוב האנשים שמשתמשים בו יעדיפו להוריד אלבום/סרט מהאינטרנט ולא לשלם עליו שקל, גם אם זה מה שהוא יעלה במציאות) אבל אני חייב לומר שיש לו בסיס מסוים.

אני, למשל, מאוד אוהב סרטים, וכשיוצא סרט טוב (או סרט שאני חושב שהוא טוב) לקולנוע - אני הולך לראות אותו. למעשה, אני חושב שאת כל הסרטים הטובים של השנים האחרונות ראיתי בקולנוע.

ואתם יודעים מה? אני גם קונה סרטי DVD, כן כן, *קונה*. בכסף רב. אבל הבעיה עם סרטי DVD היא המחירים הגבוהים שלהם - סרט חדש שיוצא ב-DVD עולה בין 100 ל-200 ש"ח, אז אני לא יכול להרשות לעצמי לקנות סרט כזה כל שבוע, וגם לא כל חודש. למעשה, סרט ה-DVD האחרון שקניתי בארץ היה לפני משהו כמו 8 חודשים, וגם אז זה היה שלושה סרטים ב-99 ש"ח (ספרות זולה, גיבור וחרב גדעון), אז כן - אם היו מורידים את מחירי הסרטים, בפירוש הייתי קונה יותר.

ורק לשם דוגמה, בשבוע שעבר קיבלתי את הגרסה המורחבת של שיבת המלך שהזמנתי מ- - זה עלה 130 ש"ח (כולל משלוח והכל) - 50 ש"ח פחות ממה שזה עולה בארץ (180 ש"ח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דעתי היא שאם יורידו את המחירי, יקנו יותר

נכון שיש מי שלא ישלם אפילו שקל, אבל אלא שכן משלמים, יקנו יותר

אם משחק היה עולה 150 שקל, הייתי קונה בערך פי 2 מהכמות שאני קונה עכשיו

בעיה נוספת שהיא מחירים שגבוהים רק בארץ, כמו על , כאלה אני לא קונה מתוך עקרון בארץ, כשאני קונה משהו רוחני אני רוצה שזה יגיע למי שיצר אותו (או לפחות כמה שקרוב למי שיצר אותו) וכשמחיר גבוה ב50+ ברור שזה הולך אך ורק למוכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שזו מין תגובת שרשרת.. חברת הדיסקים קבעו מחיר גבוה (לא גבוה יחסית לדיסקים אחרים, גבוה יחסית לאימיול), אז אנחנו גילינו את האינטרנט..

עכשיו מה ייצא? שחברות התקליטים הרוויחו עוד פחות, וכדי לכסות הפסדים/להרוויח הם מעלים עוד יותר מחירים.

ואז מה? אנחנו עוד יותר מתעצבנים ומורידים יותר, ושוב עליית מחירים.. ככה בערך זה יכול להיות שנים :|

אבל פה ושם יש כמה להקות שעושות עימנו חסד.. אלג'יר מכרו את הדיסק שלהם ב 30-40 שקל.. BETZEFER מכרו את הדיסק הראשון ב-30.. ויש עוד כמה "צדיקים".

אני אישית כיום קונה דיסקים רק של להקות שאני מאוד אוהב/מעריך.. אני חושב שזה די מגעיל לספר לכולם כמה אתה אוהב את זה וזה ובעצם אתה גונב מהם משהו שהם עבדו עליו לפעמים יותר מחצי שנה.. (רק בחצי שנה אחרונה קניתי 2 דיסקים של Orphaned Land, ומתקופת system of a down גם שוכבים לי בארון כמה דיסקים..).

(שיהיה ברור, אני לא מצודד בחברות התקליטים.. גם לי אין תקציב לקנות כל שבוע דיסק ב 80-90 שקל, ובאמת עד שלא תיהיה הוזלה משמעותית/מקום אלטרנטיבי לקנות מוסיקה זולה, אני לא הולך להיפרד מהסולסייק..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי דיסק.

אתם קולטים ?!

קניתי דיסק מוזיקה. לא הורדתי, לא צרבתי ולא עשיתי Copy. חניתי בחניה של ביג בבאר שבע, ופתאום צץ למול עיני חנות ענקית של דיסקים (במקום מטאור שפשטו רגל בכל הארץ). מתוך הקופה קפץ וחייך אליי צעיר שמרגיש כי עתידו בטוח במקום שממנו הוא נמצא. בחנות הסתובבו כמו שועלים מיוחמים מסר אחדות של צעירים שמנסים לעזור לאפס אנשים שנכנסו לחנות. הכל חדש, הכל נקי (נחכה עוד יום יומיים...) והכל מבולגן. שום קיטלוג, שום סדר, וסרטי המבוגרים חוגגים למול עיניים בלתי מזויינות. טוב שם הדיסק הוא "The Best Of Lounge - The Red SESSIONS" , חכו עוד שעה הוא זמין ב- emule.

שבת שלום וחג שמח.

קודם כל אם כבר הזכרת את ביג אז אני חייב לומר שזהו אחד האסונות ההנדסיים הגדולים ביותר שנבנו פה בתחום הכבישים. תנסה לצאת ממנו ביום שישי בצהריים. דבר שני אני בטוח שהשקלים שהוצאת מכיסך הם רק טיפה בים השקלים שהפסידו אמנים רבים, שאת שיריהם הורדת באימיול ואחיו.

זה שוב מעלה את השאלה ששאלתי לפני הרבה זמן: "אם עותק חוקי של היה עולה 100 ש"ח היית קונה או לא?" אני חושב שהתשובה הרווחת היא לא. האופי הישראלי תמיד יגיד לך: "מה אני פרייר? אפשר להשיג בחינם!!!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לתת לך חתימה שאם משחקים יעלו 100-130 שקל ואלו יהיו משחקים שיש בהם מולטיפלייר כיפי אז אני כן אקנה ! למשל קניתי NWN פלטינום בגלל המולטי, MEDAL OF HONOR, VIETNAM וDEUS EX)שנקנה מזמן כי פשוט אלה משחקים שיש בהם מולטי ומשחקים שאין בהם מולטי לדעתי ממש לא שווה לקנות בגלל אורך החיים הקצר שלהם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא משנה לי מולטי או לא מולטי, משחק טוב אני אקנה

אבל יש נקודות שיוצאים כמה משחקים טובים ואני אקנה רק אחד או שתיים מהם בגלל המחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שעצוב פה זה שאתם מנסים להצדיק את הגנבה שלכם בכך שהמחיר גבוה.

גם אני הייתי רוצה לקנות את מסך ה LCD 82" החדש של ב100 ש"ח, אבל המחיר הוא לא כזה, ובגלל שאין באפשרותי לקנות אותו אני (וגם אתם) לא אלך לגנוב אותו.

אני לא אגיד שאני צדיק, ושכל דבר אני קונה, אבל אני בהחלט מודע לכך שמה שאני עושה היא בפירוש גנבה, לא משנה איך מסתכלים על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט יותר מדי דברים לקנות, וכיס לא מספיק עמוק.

צריך לקנות מחשב ב4000+ שקל, מסך ב700+ שקל, מערכת הפעלה ב500-800 שקל, 300 שקל על אנטיוירוס וfirewall ותוכנות אחרות(למרות שפה אפשר גם לקחת משהוא חינמי) ורמקולים (או אוזניות במקרה שלי) ב500+ שקל .

ואחרי שבזבזת כל כך הרבה כסף על מחשב כזה, תשב כל היום מול האינטרנט? לא תשחק? נכון שמחשב עולה הרבה יותר ממשחק, אבל משחק לא שווה כלום בלי מחשב יקר שיפעיל אותו, וגם מחשב זה השקעה לכמה שנים, ולהדליק משחקים זה לא כל מטרת הקיום שלו.

אז בודקים, מה מקבלים עבור הכסף כשקונים משהוא:

-דיסק של מוזיקה= 70 שקל = בין האזנה אחת(מלאה) בשבוע, לאחת לחודש.

-משחק מחשב= 230 שקל = 30+ שעות תעסוקה, אם זה משחק טוב כמובן= פחות מ8 שקל לשעה.

-כרטיס לסרט לקולנוע= 30 שקל= שעתיים של סרט= בערך 15 שקל לשעה.

-דיסק די.וי.די= 100 שקל= שעתיים של סרט, אבל אפשר לראות את זה מספר בלתי מוגבל של פעמים,ומספר בלתי מוגבל של אנשים.

-מערכת הפעלה של וינדוס= 500+ שקל= בשביל משהוא שאתה כל הזמן תשתמש בו, אבל זה הפך להיות כל כך מובן מעליו, שרוב האנשים רואים את זה כמו לדרוש כסף על אוויר.

המצב עם מייקרוסופט עושה לי אסוציאציה של סוחרי סמים; הם מוכרים לך סמים וגורמים לך להיתמכר, ואז דורשים מחיר מופקע עבור המוצר שלהם כי אתה מכור לחומר שלהם. אבל הבעיה שזה לא רק האנשים אלה גם החברות הגדולות שהתרגלו למונופול של וינדוס על הPC- אצלי למשל אפילו הכרטיס קול עובד רק עם וינדוס ומק.

מפה כל אחד עושה את השיקול שלו; אני קונה מוזיקה, הולך להקרנות של סרטים, כמעט ולא משחק במחשב(כי הוא כבר ישן מדי, ואין לי כוח לזה) ויש לי עותק מקורי של וינדוס .

אני גם לא "נקי", אבל אני מתשדל.

הבעיה מבחינתי היא לא במחירים הגבוהים אלה ברמת החיים העלובה. כיוון שהמחירים זהים בכל העולם, ופה זה תמיד היה יקר לקנות, הורדה הפכה להיות של דבר מובן מעליו. עובדה, ככל שרמת החיים יותר נמוכה, כך רמת הפירטיות יותר גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בשורה האחרונה אני לא מסכים, נמצאת ברשימת הפיראטיות עם מדינות עולם שלישי שהרבה הרבה יותר רחוקות מאיתנו ברמת החיים

אם יש ראל היא בסביבות ה20 במדד רמת החיים, אבל בעשריה הראשונה של הפיראטיות יחד עם מדינות במקום ה100 ומעבר, זה אומר הרבה על החברה הישראלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאפשר להגיד שבגלל שאתה חייב (בסדר, לא ממש חייב, אבל עדיין) לקנות את תוכנת מייקרוסופט מרשה לעצמה לגבות מחיר מפוקע. עולה בערך 500 שקל בגרסת OEM. משחק מחשב עולה 200 שקל. אבל תחשוב שלבנות מערכת הפעלה כמו זה דבר *קצת* יותר מורכב ודורש *קצת* יותר ידע ומתכנתים.....

ואני לא מבין מה הבלבול מוח על המחיר של המשחקים. יקר לכם? יש משחקים ב 50 שקל (וגם כאלה טובים ואפילו מעולים).

ונכון, מחיר של משחק PS2 הוא מופקע בצורה חסרת הגיון. אבל אף אחד לא חייב לקנות PS2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד גם לא חייב לקנות דיסק או משחק מחשב.

הסיבה שבגללה אני קונה משחקים או דיסקים (למרות העובדה שטחנתי אותם למוות) היא בגלל ייסורי מצפון...

רק לפני כמה ימים קניתי את המשחק (הלא חדש במיוחד) Final Fantasy VII, למרות שבשש השנים האחרונות סיימתי אותו איזה 5 פעמים... הרגשתי פשוט אשם מוסרית שהמשחק המקורי לא בבעלותי  :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...