המטריקס - עמוד 7 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המטריקס

love-its-my-name

Recommended Posts

אותי מעניין לדעת מה גורם לך לחשוב שזה לא יקרה? אתה חושב כדי לא לפחד מהלא ידוע?

אתה יכול להגיד גם שבסרטים שם דבר לא יקרה לטובים בסוך כי הם טובים והם יחיו. אולי הבימאי יפתיע אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מאמין שאני הבן אדם היחיד שקיים, ושכולכם יצירת המוח שלי.

כשאני אני "אמות", אני אתעורר באיזהשהו מקום ושם יגידו לי שזאת הייתה או חלום.

גם אני פעם חשבתי על זה. הרעיון עלה לי בערך בגיל 5, רק שחשבתי שייתכן (לא האמנתי בדבר ב-100%, אלא חשבתי שהוא הגיוני) שיש המון אנשים שחיים בתוך תיבות שקופות כאלו (אבל בלי צינורות ומים כמו במטריקס :P) ושכל אחד "חולם" את העולם שלו, שבו כל שאר האנשים הם דימיונים ותגובותיהם נשלטות ע"י גורם חיצוני (אולי חיזריים...). כך שבעולם הזה אני היחיד שבעצם באמת קיים.... אבל מצד שני, זאת באמת חשיבה אגוצנטרית שכנראה מתאימה לילד בן 5.

לא שאני חושב עכשיו שזה לא הגיוני (כי זה כן הגיוני וסביר, ברמה כלשהי ::)), אבל הרעיון קצת פחות נראה לי כעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

גם אני פעם חשבתי על זה.  הרעיון עלה לי בערך בגיל 5, רק שחשבתי שייתכן (לא האמנתי בדבר ב-100%, אלא חשבתי שהוא הגיוני) שיש המון אנשים שחיים בתוך תיבות שקופות כאלו (אבל בלי צינורות ומים כמו במטריקס  :P) ושכל אחד "חולם" את העולם שלו, שבו כל שאר האנשים הם דימיונים ותגובותיהם נשלטות ע"י גורם חיצוני (אולי חיזריים...).    כך שבעולם הזה אני היחיד שבעצם באמת קיים....                אבל מצד שני, זאת באמת חשיבה אגוצנטרית שכנראה מתאימה לילד בן 5.

לא שאני חושב עכשיו שזה לא הגיוני (כי זה כן הגיוני וסביר, ברמה כלשהי  ::)), אבל הרעיון קצת פחות נראה לי כעת.

תיארת בדיוק מה שאני חשבתי,

שאני לא בן אדם, וגורם חיצוני עושה בי ניסוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

והגורם החיצוני הזה, הוא באמת קיים? והאם העולם שלו, הוא איננו תוצר מוחך?

אבל זה ברור שכן  ::).  בכל מקרה הגורם הזה הוא תוצר מוחך משום שאין לך דרך (בנתיים?) לדעת אם זה נכון או לא.   הוא תוצר מוחך ללא ספק, אבל אין זה אומר שתוצר זה איננו נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

וד"א, תורת המיתרים מתבססת על זה שכאילו יש מיתרים ביקום שלנו, אשר הם חד ממדיים (ממד שונה), וכל שינוי, או, רטט במיתר יוצר חלקיק מסויים.

כלומר, רטט במיתר שנמצא בממד X, יצור בארבעת הממדים שאנו מזהים, אלקטרון.

ההבדל היחיד בין הממדים "שלנו" לבין של המיתרים, הוא שבממדי המיתרים האלקטרון (או, מסה), יראה בתור רטט, או משהו בסגנון...

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח הרגת אותי!!! זה מזכיר לי את צבי הנינג'ה! חחחחחחחחחחחחחחחחח

זה מעמוד 6 של הת'רד למי שרוצה...חחחח

עריכה:

ולגבי זה שמישהו חושב שהוא היחדי האמיתי בעולם וכל זה חשבתי על משהו כזה אבל לא בידיוק אותו דבר...

לפעמים אני חושב, אולי אני הבן-אדם היחידי בעולם וכולם יצורים אחרים ב"תחפושות" של בני אדם

שבוחנים אותי...והם נותנים לי להרגיש כאילו העולם מתנהל כרגיל

אני לא יודע למה אבל הם בוחנים אותי מכל מני בחינות והם עוקבים אחרי כל הזמן ויודעים הכל עליי!

אבל אני תמיד בסוף משכנע את עצמי שכולם בני-אדם :) וככה זה גם באמת (ברור לא? חחח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע זה כל אחד ומה שהוא חושב.

לדוגמא אמרו לי כמה פעמים שחלומות (שאתה חולם כשאתה ישן) מתארים את העבר שלך או את העתיד שלך וקרה לי הרבה פעמים שאני חולם ופתאום בחלום מצלמצל הפלאפון שלי ומה שקורה זה שהפלאפון צילצל באמת. אז חשבתי לעצמי החלום באמת מתאר את העתיד. אבל מה אם חשיבה הפוכה? למה אני לא מצליח להכריח את עצמי שבגלל שצילצל הלאפון במציאות אז גם המוח שלי עשה שהוא יצלצל גם בחלום. לאדם קשה להאמין במה שהוא רואה או שמה שאומרים לו אז הוא מנסה למצוא הסברים לדברים שהוא לא מאמין עד ידי או שמועות. מה היה קורה אם לא היית רואה את הסרט מטריקס? עדיין היית מאמין שזה קיים? לא כי אתה לא ראית את הסרט. הסרט נתן למוח שלך השראה וההשראה הזאתי השתלטת על התת מודע שלך אתה לא מצליח להכריח את עצמך ולהגיד לעצמך "האנשים האלה מכירים תכניקות מיוחד ללכת על גחלים ובגלל זה זה לא כואב להם" אלה אתה ממציא תירוץ שזה בגל שקיים המטריקס. האם היית חושב כך אם לא היית רואה את הסרט? אני לא חושב. זה פשוט נותן לך השראה ופותח בפניך עולם חדש דימיני ואתה מנסה להסביר דברים לא מובנים לך על ידי . כל זה זה משחק של דימיון ושל המוח שלך. מישהוא פה דיבר על FORCE ממלחמת הכוכבים, האם היית מאמין ש FORCE קיים אם לא היית רואה את הסרט? שוב זה משחק קטלני של המוח שלך מצבים כאלה מביאים בסוף לקונפילקט בין המוח לתת מודע שלך והופך אותך למשוגע. כמובן מותר לך להמאין שהמטריקס קיים אבל על תגיע אם זה רחוק.

יש גם דברים שאני מאמין בהם רק בגלל שראיתי איזה סרט מסויים. אבל שוב יורת קל להגיד "הוא אשם" מאשר לקחת את האשמה עליך. אותו דבר גם פה אתה לא יודע ללכת על גחלים אתה חושב שזה בילתי אפשרי אז אתה ממציא תירוץ שקיים מטריקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...