קורס קצינים בבה"ד 1 - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס קצינים בבה"ד 1

IG

Recommended Posts

תראו.. אני צריך להבהיר כאן משהו.. אולי בכל הדיון כאן באמת התכוונתי "לאוכלי חינם"..

אני אומר.. שמי שלא יכול לשרת קרבי בגלל בעיות רפואיות.. משפחתיות.. נפשיות וחברתיות.. הוא באמת לא צריך לשרת שם ואין טינה.

א-ב-ל!! אם יש עתודאי.. שלמד על חשבון הצבא.. ואז במקום לתרום לצבא את הידע שלו הוא מעדיף לשבת קרוב לבת ולגרבץ כל היום..

ז-ה אוכל חינם!! ואני מרגיש בוז כלפי הלוחמים.. שלא מקבלים כלו-ם על עמלם וסובלים יותר מכולם.. לעומת חייל שחיי על חשבון הצבא..

מסדר את העתיד שלו.. ובסוף לא עושה כלום עם זה! אז אל תגידו לי שז-ה לא אוכל חינם!!

מישהו חושב שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוחמים לא מקבלים כלום על עמלם?

אתה דיי טועה.

הם אומנם לא מקבלים מספיק. אבל הם מקבלים פי שתיים משכורת מכל חייל עורפי (בסדיר), הם מקבלים בסופו של דבר תעודת לוחם שמקנה להם כל מיני דברים פה ושם, כמו הנחות בבתי , ונסיעה בתחבורה על אזרחי חופשי, הם מקבלים מענק שיחרור גדול פי כמה וכמה מחיילים עורפיים- ושם באמת יש הבדל של עשרות אלפי שקלים.

תראה, אני מסכים איתך, שזה שיש חיילים שיושבים ומגרבצים כל היום זה מקומם, אבל אין מה לעשות. אם אתה לוחם- תהיה גאה בזה, וזהו. אם אתה מתקומם על אחרים, כנראה שלא טוב לך.

ותאמין לי, שלא משנה כמה אותו עתודאי ירצה לא לעשות כלום ולא לתרום, הצבא ידע להוציא ממנו כל שקל שהוא השקיע בו בעבודה קשה ובשאר דרכים. הם ממש לא מוותרים עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבהד 12 ובהד 1. לדעתי הצעד מבורך. אז נכון, לא יהיה בית זונות, הקורס יהיה יותר קשה ואולי יותר מסנן, אבל בשורה התחתונה המפקדים שיהיו לצהל יהיו יותר איכותיים, וזהוי המטרה לדעתי.

הקורס זה לא מה שגורם למישהו להיות קצין טוב יותר...

א-ב-ל!! אם יש עתודאי.. שלמד על חשבון הצבא.. ואז במקום לתרום לצבא את הידע שלו הוא מעדיף לשבת קרוב לבת ולגרבץ כל היום..

ז-ה אוכל חינם!! ואני מרגיש בוז כלפי הלוחמים.. שלא מקבלים כלו-ם על עמלם וסובלים יותר מכולם.. לעומת חייל שחיי על חשבון הצבא..

מסדר את העתיד שלו.. ובסוף לא עושה כלום עם זה! אז אל תגידו לי שז-ה לא אוכל חינם!

תדע שיש עתודאים שאכן למדו על חשבון הצבא, רק שאחרי זה הם נדפקים חזק באיזה תפקיד שלא קשור לכלום מההתמחות שלהם, ואז במקרה הטוב הם יושבים ומתייבשים...

ולגבי מי שאמר הבדל של עשרות אלפי שקלים במענק, מאיפה זה ? אולי אם הם רוצים יש להם סיכוי גבוהה יותר לקבל מלגה ללימודים מהעמותות האלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שאנשים הולכים להיות לוחמים בשביל ההטבות המעפנות האלה? או ה700 שקל בחודש?

האמת שכן. כאשר מישהו שאני מכיר רצה לעזוב יחידה קרבית מסויימת החברים שלו ליחידה אמרו שלא יפרוש בגלל שאח"כ מקבלים הטבות.

כמובן שאיני מכליל, אבל חלק ניכר כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שאנשים הולכים להיות לוחמים בשביל ההטבות המעפנות האלה? או ה700 שקל בחודש?

הדיון הזה לא קצת מיותר כשאף אחד מכם עדיין לא חייל? קל לדבר על קרבי אבל תשאל הרבה מורעלים איך הכל מתפוגג בטירונות.

וחלאס, הוא עתודאי, כמו שמישהו אמר כאן הוא יחזיר כל שקל ושקל שהצבא השקיע בו למערכת, ואף אחד לא מבטיח לו להיות קל"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טב נו, אם גם למנהלים לא איכפת שהת'ראד הזה הפך לספאם...

הסבר קצר: אני הלך לעבוד 3 שנים בתר מהנדס, עם מסכרת של 400 ש"ח לחודש.

סכר מינימום של מהנדס בשוק זה מעל ל7000 ש"ח לחודש.

הצבא משקיע בי 8500 ש"ח בשנה במהלך הלימדים.

8500*4= 34000

400*36= 14400

--------------------------

48400

36*7000= 252000

---------------------------

252000-48400= 203600

זה הסכם שהצבא מרוויח עלי. בלי החישוב של שכר מהנדס אחרי וותק של 3 שנים, שרק אז אני אתחיל לקבל 6000 ש"ח לחודש.

אז תפסיקו לזיין את השכל! קודם שימו על עצמכם מדים לכמה ימים ואחר כך תדבר על כמה שזה חשוב להיות בקרבי עד כמה ג'בניקים אוכלי חינם!

ומי שחושב שלהיות עתדאי יותר קל מקרבי אז הוא טעה! דבר ראשון, אין לכם מושג על מה זה לימודים באוניברסיטה. דבר שני, עתודאי שמשרתים עכשו בתחום שאני לומד נמצאים בבסיסים סגורים, עובדים 12 שעות ביום, עושים שמירות ותורניות מטבח ויוצאיים בקושי פעם בשבועיים. אני השנה נסעתי הבייתה בקושי פעם בחודש (בממוצע... היו תקופות שסגרתי גם חודשיים), כבר 8 חודשים. בלי רגילות או מיוחדות. נראה אותכם נפרדים מאימל'ה לשבוע.

וכמו שכבר כתבו בכמה ת'ראדים אחרים, הודעות ב"כללי" לא מגדילות את מסר ההודעות, אז תזיינו תשכל בת'ראדים אחרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו קטן לגבי זה ששאל על ההבדל במענק.

ראשית, נכון במענק (הכסף שאתה מקבל ליידים, ומודה שטעיתי בניסוח) אין הבדל של עשרות אלפי שקלים, אלא רק של אלפיים שקל.

אבל בחשבון הפיקדון, שגם הוא משמעותי, יש הבדל של מעל שמונת אלפים שקלים בין ג'ובניק ללוחם.

חישוב פשוט מראה שאכן יש הבדל של כעשרת אלפים שקל. (והאמת, שסתם הגזמתי בהודעה שכתבתי, אבל מסתבר שכן יש הבדל שמגיע לסכום נכבד).

IG, שלא תחשוב, אני תומך במה שאתה אומר ושותף לדעתך.

אבל ש דברים שאתה צריך לקחת בחשבון- למשל שאדם במקום ללכת לצבא (נגיד להיות לוחם, זה לא ממש עקרוני) יכול לעבוד, ובעבודה שלו אפשר להניח שיקבל סכום יפה (לא רוצה להיכנס לסכומים, כי אלו יהיו סתם השערות, ואפילו לא אקח את השכר הממוצע במשק כי גם זה לא בטוח).

ודבר אחרון- למרות התרומה של עתודאים. אל תציג את זה כהפסד גדול כל כך. בסופו של דבר זה דבר שמשתלם לשני הצדדים, כי אם לא, פשוט לא היו הולכים לזה.

ולהשוות לימודים באוניברסיטה ללהיות לוחם? נו באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי כתבתה את כול החישובים היפים שלך אבל שכחתה דבר אחד,עם המצב כרגע בשוק אף אחד לא יקח אותך,מהנדס בלי נסיון שרק יצא מהאוניברסיטה במקום בן אדם עם עשרות שנות נסיון.

אז הצבא גם נותן לך נסיון ככה שהצבא עושה לך טובה.

תגיד לי מי יעדיף אותך מאשר מהנדס בעל עשרות שנות ניסיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי כתבתה את כול החישובים היפים שלך אבל שכחתה דבר אחד,עם המצב כרגע בשוק אף אחד לא יקח אותך,מהנדס בלי נסיון שרק יצא מהאוניברסיטה במקום בן אדם עם עשרות שנות נסיון.

אתה יכול ליפול (גם אם אתה עתודאי וגם אם לא), בתפקידים שלא ממש יעזרו לך אחרי הצבא בפן המקצועי... ומה זה עשרות שנות ניסיון :)

בכל מקרה, תמיד גם אפשר ליפול על תפקידים מעניינים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה יקרה אם תיפול בתפקיד חרא? אתה תהיה ממורמר כל השירות שלך (וזה מספיק שנים) ותצא עם כל כך הרבה שנאה למקצוע החוצה שלא תרצה לעבוד בזה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסדר את העתיד שלו.. ובסוף לא עושה כלום עם זה! אז אל תגידו לי שז-ה לא אוכל חינם!!

תאמין לי שעתודאים מחזירים לצבא את מה שהוא השקיע בהם בריבית דריבית.

עזוב את הקטע של השכר (למרות שהוא משמעותי מאוד), גם כל התפיסה של לצאת מהצבא בגיל 28 זה לא כזה שוס גדול.

אז ברור שיש לזה יתרונות - אחרת אף אחד לא היה הולך לזה. אבל לא הכל ורוד, ולהיות מהנדס בשכר של 600-700 שקל בחודש, זה די מתסכל - מה עוד שאתה נכנס לצבא שנה אחרי שחברים שלך השתחררו כבר. הצבא יודע לסחוט יפה מאוד את מי שהוא משקיע בו.

בכלל, לפי ההודעות שלך, אין לך מושג על מה אתה מדבר - או שאתה מלש"ב פעור וכאילו-מורעל, או שאתה קרבי ממורמר. בכל מקרה, אתה סתם מדבר שטויות.

זה כבר בעיה שלך,אבל לפחות קיבלתה מקצוע חינם מהצבא ואתה גם לא מחזיר להם על זה כלום.

:kopfpatsch:

nuff said

נ.ב: עתודאי שלא משרת במקצוע, לא חייב לחתום קבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...