צריך מפרט ב- 7000 ש"ח - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט ב- 7000 ש"ח

eran1

Recommended Posts

ביקרתי אצל היבואן ויש עידכונים.

הספק של אנמרקס בהחלט חרישי עד לא נשמע כמעט, בערך ברמה של הזלמן שלי למרות שהאנרמקס עם שני מאווררים. ניסיתי לשחק עם הפונטציומטר שלהם ולא שמתי לב לשינוי ניכר ברמת הרעש.

לא שמעתי את ה-Thermaltake אומנם, אבל הוא בכלל לא באותה רמה בכל מקרה.

ה-X800XL של Powercolor הוא לא אותו אחד כמו בביקורת של Xbit, אלא הקירור שלו דומה לזה של הכרטיס המקורי של ATI, למעשה הוא נראה ככה.

מבחינת הרעש הוא אכן מגיע עם ביוס מעודכן ובערך חמש שניות לאחר הדלקת המחשב המתח של המאוורר יורד והוא נהיה יותר שקט. אני מוכרח לציין שהוא לא רועש כמו שדמיינתי שהוא יהיה, אבל הוא גם לא שקט לחלוטין. אני מאמין שהוא יותר שקט מהמאוורר המקורי של ATI שהגיע על ה-9700P שלי.

חוץ מזה יש לציין לטובה את הפיטצ'רים של ה-Powercolor. ביניהם שתי יציאות DVI (שימושי רק אם יש לך שני מסכי LCD באיכות גבוהה), אפשרות VIVO ו-HDTV דרך ה-ATI Rage Theater שאין על כל כרטיס, וכמו כן יש חיבור חשמל PCIe שש פינים שאין על כל הכרטיסים. יש הסבורים שחיבור שכזה יעניק לכרטיס יותר יציבות באוברקלוק מכרטיסים שפשוט מקבלים את המתח שלהם דרך הלוח אם בלבד (כמו רוב הגירסאות מהיצרנים השונים לכרטיס זה), ללא חיבור ישיר לספק כח.

כמו כן שים לב שלאנרמקס יש את החיבור המדובר, סביר להניח שהוא אחד היחידים בארץ כרגע עם חיבור שכזה (למרות שבכל מקרה אפשר לשים מתאם לחיבור חשמל רגיל).

האם יש צורך להשקיע בקירור שקט יותר? קשה לי לומר. מצד אחד הוא יחסית שקט, ומצד שני אין לי מושג מה רמת הרעש של ה- Cooling Silencer.

אני מהמר שזה משהו שאפשר לחיות איתו, ועדיין הייתי מעדיף קירור פסיבי ללא מאוורר בכלל.

קיבלתי עידכון בקשר ללוח של אלבטרון. מסתבר שרוב המשתמשים מסתבכים עם ה-mPower שנוסף ללוח ולא קוראים את ההוראות בקשר לג'אמפרים שצריך להתאים על הלוח, וזה גורם לכך שיש ליצרן הרבה החזרות. לכן הבנתי שהם החליטו להפסיק לייצר אותו בגירסתו הנוכחית ויעברו לדגם זהה רק ללא היחידה הנוספת הזאת.

מכיוון שסביר להניח שגם ככה לא יהיה לך שימוש בזה (כי אני מניח שאיזה קירור שלא תבחר, הוא יגרום לאי התאמה עם היחידה הזו), זה לא עקרוני. השאלה היא מה המלאי שיש ללוג'יק אם בכלל. הבנתי שהגיעו רק 50 כאלה ארצה ולא יקבלו עוד, אלא המשלוח הבא יהיה רק עם הדגם המחודש, וזה יכול להיות אפילו רק עוד חודש.

לכן סביר להניח שמבחינת לוח אם תלך על ה- K8NF-9.. כמו שאמרתי - לבדוק שהוא מגיע עם קירור פסיבי (ללא מאוורר).

מכיוון שהוא גם ככה לא יכול לספק מתח גבוה לזיכרונות נראה לי שאתה יכול לצמצם פה ולקחת Twinmos רגילים, זה יחסוך לך 280 ש"ח.

אתה בטח מציע שאני ילך לחנות פיזית בשביל לקנות את המחשב ולדבר אם האנשים שם פנים מול פנים ולא להזמין מהאינטרנט?

אני תמיד בעד, רק ככה החנות יכולה להבין בדיוק מה שאתה רוצה. הזמנה אינטרנטית בכל מקרה יתקשרו אליך לקבל אישור, אבל אני בספק שתצליח להסביר כל מה שאתה רוצה בטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזכרונות - זה משנה רק אם מעניין אותך ..

ואז לוחות כמו ה- K8N Neo4 Platinum או ה-DFI LanParty NF4 Ultra-D.. אבל הם עולים בין 900 ל-1050 ש"ח. דיי משמעותית יותר.

אגב אם אינני טועה, שניהם אינם זמינים בלוג'יק.

אבל לדעתי אם כבר אז עדיף פשוט לקחת מעבד יותר מהיר (3200) וזיכרונות Twinmos רגילים.

ועקרונית כן אפשר להשאיר את ה- עם המאוורר המקורי. מקסימום תיהיה משוגע כמוני ותרצה שלא ישמעו את המחשב בכלל, ותחליף אותו יותר מאוחר..  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אספתי את כל מה שאמרת לי והרכבתי את המפרט:

שם מוצר כמות מחיר מחק

Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 BL Front USB 300W 1 339 ¤

NEC ND-3520AB 16/16/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW 1 339 ¤

GlacialTech 120mm Blue Case Fan 2 98 ¤

AMD 64 3200 Socket 939 BOX 1 1249 ¤

Zalman CNPS7700-AlCu Cooler for PIV/AMD 1 239 ¤

Liteon 16/48 Black Bulk DVD-ROM 1 149 ¤

Citizen/Sony/Samsung Black 1.44MB 3,5" FDD 1 55 ¤

Seagate 160GB 7200 rpm 8MB Buffer NCQ Serial ATA HDD 1 599 ¤

Gigaybyte GA-K8NF-9 nForce4 Socket 939 Motherboard 1 659 ¤

Twinmos TMD7608S8E50D 512MB 3200 Memory 2 618 ¤

Enermax 420W EG425P-VE FMA 20/24Pin Power Supply 1 429 ¤

Computer Assembly 1 160 ¤

PowerColor Radeon X800 XL PCX 256Mb Video Card 1 2299 ¤

סה''כ: 15 7232 ¤

תקן אותי אם יש פה איזושהי טעות או שאפשר להחליף משהו?

תודה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המעבד אתה יכול לקחת ב-TRAY ולא ב-BOX כי אתה קונה לו קירור בנפרד בכל מקרה וזה קצת יותר זול.

http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=6272

אתה כמובן זכאי לזיכוי על הספק 300AR-T שמגיע עם המארז.

לא לשכוח לציין שיש להחליף את המאווררים של המארז עם אלו של Glacialtech.

ושיש לסדר את הזלמן על המהירות המינימלית שלו.

ולוודא שהלוח אם מגיע עם פסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונים קירור פסיבי

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_144&products_id=4192

בתקווה שהוא לא יתנגש עם הכרטיס מסך, לפי התמונה הצ'פסט בדיוק מתחת לחריץ ה-PCIE.

בכל מקרה ה-K8NF-9 שאני ראיתי ב-KSP היו כולם עם פסיבי.

לחלופין אפשר לקנות פונטציומטר ולהוריד למאוורר את המתח, וע"י כך להחליש אותו.

זכרונות - לא, כבר הסברתי בקשר לזה.

התקנה ראשונית? אתה מתכוון ל-Computer Assembly? זו עלות ההרכבה.. אלא אם כן אתה יודע ומוכן להרכיב הכל בעצמך במקום שהחנות תעשה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Operating System - מערכת הפעלה. במקרה וקנית הם לוקחים עוד כסף גם בשביל להתקין לך אותו.

מזה בדיוק פאסיבי? הרי ללוח אם אין מאוורר כלשהו

אם הלוח מגיע ללא פאסיבי מה עושים?

אתה דיי ענית לעצמך.....  ::)

אמרתי שיש כנראה שתי גירסאות של הלוח, אחת עם קירור פסיבי ואחת עם אקטיבי. לפי האתר של Gigabyte כרגע הוא אמור להגיע עם פסיבי (כלומר אין מאוורר קטן על הצ'יפסט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...