צריך מפרט ב- 7000 ש"ח - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט ב- 7000 ש"ח

eran1

Recommended Posts

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להגיע למחשב שקט זה לא כזה קל.

יש הרבה פקטורים שיש לקחת בחשבון ולהשקיע מעבר לכל מפרט רגיל

צריך לבחור את החלקים בחוכמה כדאי להגיע לרמת רעש מינימלית, ועדיין להיות מסוגל להריץ חלקים שנחשבים High End ללא ירידה בביצועים.

10  640  Computer Assembly 160.00  ¤  1  160 ¤ 

2  6011  64 3000 Socket 939 Tray  849.00  ¤  1  849 ¤ 

3  5916  Zalman CNPS7700-AlCu Cooler for PIV/AMD  239.00  ¤  1  239 ¤ 

7  6378  Albatron K8X890 ProII VIA K890 Socket 939 Motherboard  679.00  ¤  1  679 ¤ 

8  6291  Twinmos Speed Premium 512MB 3200 Memory  449.00  ¤  2  898 ¤ 

11  5005  PowerColor Radeon X800 XL PCX 256Mb Video Card  2299.00  ¤  1  2299 ¤ 

6  2623  160GB 7200 rpm 8MB Buffer NCQ Serial ATA HDD  599.00  ¤  1  599 ¤ 

1  5894  NEC ND-3520AB 16/16/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW  339.00  ¤  1  339 ¤ 

4  170  Liteon 16/48 Black Bulk -ROM  149.00  ¤  1  149 ¤ 

5  2443  Citizen/Sony/Samsung Black 1.44MB 3,5" FDD  55.00  ¤  1  55 ¤ 

0  2804  Chenbro Midi Tower Xpider PC61166 Orange/Blue Screwless  279.00  ¤  1  279 ¤ 

9  5499  Enermax 420W EG425P-VE FMA 20/24Pin Power Supply  429.00  ¤  1  429 ¤ 

6974 ¤

סוג תשלום: מזומן 2% הנחה = 6834.52 ש"ח  

לאלו יש להוסיף:

Arctic-Cooling ATI Silencer 5 Rev 2.0 - כ-159 ש"ח.

GlacialTech 120mm Blue Case Fan 19dBA - כ-49 ש"ח

GlacialTech 80mm Blue Case Fan 19dba - כ-49 ש"ח.

סה"כ תוספת: כ-257 ש"ח (או כ-252 ש"ח למזומן).

בקשר לזיכרון CL וכו' - אם אתה לא אוברקלוקר, אתה לא תשים לב להבדל בין אחד לשני. אם אתה לא יושב על כל בנצ'מרק ובנצ'מרק ומסתכל כמה נקודות אתה מוציא - זה ממש לא משנה. Twinmos פשוט יעשה את העבודה יופי ויעלה 280 ש"ח פחות. זה הרבה כסף. אז תחשוב כמה הדברים הללו באמת משנים לך.

חוץ מזה בשביל שהזיכרון הזה באמת "יזרח" אתה צריך שמאפשר הספקת וולטז' יותר גבוהה לזיכרון (המקסימום של האלבטרון זה 2.9V).

גורמים מרעישים במחשב:

קירור למעבד - הזלמן 7700 עם מאוורר 120 מ"מ אמור להיות בין פתרונות הקירור השקטים ביותר מבוססי אוויר. לדעתי גירסת ה-7000 הקודמת לא היתה הכי שקטה גם בווטלז' הנמוך ביותר. עוד המלצה היא לקחת את גוף הקירור -120 ולשלב אותו עם מאוורר 120מ"מ שקט של Glacialtech, לפי SilentPcReview זה יתן פתרון שקט אף יותר, אבל יצא טיפה יותר יקר (סביבות ה-300 ש"ח).

שים לב! בעוד הקירור של זלמן בדוק יתאים ללוח באתר של Thermalright לא מצויינים הלוחות של Albatron ולכן זה לא בטוח יתאים, אם כי לפי תמונה של הלוח לא נראה לי שיש משהו שיגביל את הקירור, רצוי לוודא לפני הרכישה אם קונים ללא הרכבה.

קירור לכרטיס מסך - היחידה של Arctic Cooling נחשבת כאחד הפתרונות השקטים ביותר לכרטיסי High End, אך לצערי לא יצא לי לשמוע עד כמה הוא באמת שקט. בכל מקרה ידוע שהכרטיס של Powercolor עם הביוס המקורי שלו מרעיש בטירוף, וחובה שיהיה לפחות עם גירסת ביוס מעודכנת כדי להחליש את המאוורר. אם זאת הגירסא שכבר קיימת אצל לוג'יק בלתי ניתן לדעת עד שלא שומעים אותו. המלצה נוספת שלי, במקום לקנות גם כרטיס וגם קירור מיוחד, לקנות את כרטיס ה-X800XL של Gigabyte (דגם GV-RX80L256V SilentPipe), שהוא קצת יותר יקר, אבל מגיע עם קירור פסיבי לחלוטין. וברגע שאתה מוסיף את העלות של הקירור של AC ל- אתה בערך על אותו מחיר, ועדיין לא שקט לחלוטין.

הבעיה שללוג'יק כרגע אין את ה-X800XL של GA רשום באתר שלהם.. אבל שווה לבדוק אם הם יכולים להביא אותו, או מקסימום להביא ממקום אחר.

כמו כן צריך לבדוק שאין שום בעיית תאימות לשלב את הכרטיס של עם הקירורים הקודמים שציינתי בשביל המעבד, בגלל גודלם העצום והעובדה שהקירור הפסיבי של הכרטיס נמשך אל מאחורי הכרטיס, קירבת יתר בין השניים יכולה להוביל לאי תאימות.

קירור לצ'יפסט של הלוח אם - הלוח אם מגיע עם קירור פסיבי לחלוטין, ולכן לא יצור רעש. שים לב לעובדה זאת אם תבחר בלוח אם אחר. המאווררים הקטנים הללו הם מקור רעש נוראי מהמקום הכי פחות צפוי, ולהחליף אותם לקירור אלטרנטיבי רק יצור עוד סיבוכים. לוח אם אפשרי נוסף הוא ה- K8NF-9 המאוד נפוץ. אני אישית מעדיף את הפיטצ'רים הנוספים של של האלבטרון (ובעיקר את הכרטיס קול האיכותי המובנה על הלוח, ה-VIA Envy24PT). מבחינת הביצועים למרות שמדובר בצ'יפסט KT890 של VIA הוא מציג רמת ביצועים דומה ל-nForce4 של . כמו כן ישנן גירסאות של ה-K8NF-9 שמגיעות עם מאוורר אקטיבי בעוד שיש גירסאות שמגיעות עם גוף פסיבי - שים לב.

כמו כן שים לב שה-Gigabyte מאפשר מתח נמוך עוד יותר לזכרונות (2.8V). שזה כמובן מספיק לפעולה רגילה שלהם, אבל אם אתה באמת רוצה לסחוט מהם תזמונים נמוכים, יש צורך במתח גבוה יותר. אגב שים לב שאי אפשר להשתמש ב-DDR Booster של OCZ עם ספקי הכח של אנרמקס בשל חוסר ברייל של 5V- בספקים אלו.

כונן קשיח - בעיקרון הכוננים שנחשבים השקטים ביותר (שעדיין ניתן להשיג) הם Samsung. יש אנשים שיטענו שזה כבר להיכנס לטירוף לבחור כונן קשיח לפי רמת הרעש שלו, אז תקראו לי מטורף..  :smile1: או בעצם אל תקראו לי כי שמתי כונן של עם NCQ כדי שכולם יהיו מרוצים.. :) בעיקרון בזמנו נחשבו ככוננים השקטים ביותר, והם גם מציעים אחריות ארוכה יחסית בנוסף למודעות האקוסטית שלהם. בשביל שקט אולטמטיבי, הסמסונג עולה אותו דבר, אך לא תומך ב-NCQ.

מומלץ לבחור מארז שמבודד את הרעש של הכוננים כמה שיותר, הערה על כך בהמשך. יש את המטורפים (כמוני) שגם יזמינו מארז להשתקת הכונן הקשיח מאלומיניום. אבל זו כבר השקעה נוספת לעתיד..  ;)

ספק כח - כאן זה לא כזה פשוט. אנו רוצים ספק כח איכותי שיתמוך בסטנדרט ATX 2.0 כלומר עם שניי ריילים של 12v+ שיתמוך כמו שצריך בכרטיס מסך החזק שבחרנו. המלאי של אלו בארץ הוא מאוד מצומצם עד לא קיים כמעט למעשה. היחידים שנפוצים וידועים וגם נחשבים שקטים יחסית הם ה-Enermax Noisetaker Series. יש אפשרות להחליש את המאוורר של הספק בעזרת הפונטציומטר מאחורה. אישית הייתי מעדיף ספק כח עם מאוורר 120 מ"מ, אבל אלו עדיין לא נכנסו מספיק חזק לארץ (מאמין שבקרוב לפי מה שראיתי ב-Cebit, שם לא היה יצרן שלא היה לו אחד כזה). יש את ה- 410W שאמור להיות שקט לפי מה שמספר אנשים אמרו לי, אבל לא יצא לי לשמוע אותו עדיין. אני כנראה אקפוץ ליבואן של אנרמקס השבוע ואוכל לשמוע האם הספק אכן שקט במידה הרצויה.

אגב לי יש ספק כח 400W של זלמן ולדעתי הוא לא שקט לחלוטין.  :-X

מאווררי מארז - ה-Glacialtech הינם מאווררים שקטים במיוחד שיצא לי לבחון בעצמי, ולשם שינוי הם לא סתם Over-priced. הם מסתובבים ב-RPM מאוד נמוך ב-12v ולכן דוחפים יחסית מעט אוויר (37CFM). אבל זה בעצם עדיף על מארז עם מאווררי 80 מ"מ שדוחפים אותה כמות של אוויר, ברעש הרבה יותר ניכר (כמו אלה של Thermaltake שעושים זאת ב-30dBA = רעש!).

המלצה שלי:

תבקש מארז Compucase 6A19 שחור ללא ספק כח (אמור להיות באותה סביבת מחיר כמו הצ'נברו) ותבקש להחליף את המאוורר היחיד שלו בשני 120MM 19DBA של Glacialtech. אני הייתי מעדיף מארז עם שני מאווררי 120מ"מ במקום אחד עם 120 + 80. לקומפיוקייס גם יש גומיות נגד הרעידות של הכוננים הקשיחים (לא כזההה רלוונטי אבל גם עוזר).

כמובן שאם אתה לוקח את מארז ה-Compucase אז יש צורך בשני מאווררי 120 מ"מ, במקום אחד 120 ואחד 80 שלקחנו לצ'נברו.

* מומלץ להשקיע באיזשהי יחידת פונטציומטר להורדת מתח של מאווררים, במקרה ועדיין תמצא אותם רועשים מדי (יחידת שליטה על המאווררים).

וזהו. עכשיו תפסיק להציק לי. :P  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה זה דבר ראשון שאני רוצה להגיד.

החשיבות בשקט של המחשב חשובה לי ברגע שאני משאיר אותו דולק בלילה ואני מניח שכאשר הוא לא מריץ משחק כלשהו ורק מוריד דברים מהאינטרנט הכרטיס מסך לא יעשה רעש, האם אני טועה?

איך מעדכנים ביוס לכרטיס מסך?

אני לא מבין כזה גדול בכל מה שקשור למחשבים ורשמת לי הרבה דברים למטה, עכשיו לא הבנתי מה אני בעצם צריך לעשות. לשנות דברים מהמפרט שרשמת לי למעלה?

במושא התוספות שרשמת לי מתחת למפרט מהם בדיוק?

הלוח אם שהמלצת עליו בביקורת שנתת עליו לינק הוא באמת נראה מצוייןף אבל איך החברה הזאת? ומזה הצ'יפסט הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשיבות בשקט של המחשב חשובה לי ברגע שאני משאיר אותו דולק בלילה ואני מניח שכאשר הוא לא מריץ משחק כלשהו ורק מוריד דברים מהאינטרנט הכרטיס מסך לא יעשה רעש, האם אני טועה?

איך מעדכנים ביוס לכרטיס מסך?

קודם כל, הכרטיס כבר אמור להגיע עם גירסת ביוס עדכנית מהיצרן, או מהיבואן, זה דבר שאתה יכול לדרוש מהחנות שיבדקו ויעשו. (למרות שהם לא חייבים לנהוג כך).

ברגע שהכרטיס לא במאמץ (משחקים) הוא אמור להסתובב לאט יותר. כמה שקט זה לאט יותר? ניחוש שלי - לא שקט מספיק.

בו נגיד שלאט יותר זה רעש של 9800P סטנדרטי - זה מספיק רעש כדי להפריע לך לישון בלילה.

אם ניתן הייתי לוקח את ה-Gigabyte הפסיבי. שווה לבדוק אם לוג'יק יכולים להביא אותו - סביר מאוד להניח שכן כי הם עובדים דיי חזק עם מוצרים של ג'יגהבייט והכרטיס זמין בארץ. אם לא אז מחליף את הקירור ל-Powercolor לקירור Cool ATI Silencer 5 rev2 (כמובן לבקש מהחנות לעשות זאת אם הרכבה אצלהם).

עכשיו לא הבנתי מה אני בעצם צריך לעשות. לשנות דברים מהמפרט שרשמת לי למעלה? במושא התוספות שרשמת לי מתחת למפרט מהם בדיוק?

מה שרשמתי מתחת ל"גורמים מרעישים במחשב" זה הערות והסברים לבחירות שלי, בתוספת המלצות לשינויים.

כמו:

*במקום הקירור של זלמן לקחת XP120 + Galcialtech 120mm fan - אבל אני לא בטוח שזה יתאים, זה רק דבר שאפשר לוודא פיזית.

*על הכרטיס מסך כבר דיברנו..

* OCZ booster - זו יחידה שאמורה לעלות את המתח של הזכרונות בלי קשר ליכולות של הלוח אם. הלוח אם הנבחר, האלברטון תומך עד 2.9V לזיכרון. בשביל לגרום לזיכרון שהמלצתי לרוץ בתמוזים נמוכים, צריך יותר מזה. ציינתי שה-BOOSTER לא יתאים כי הוא אינו עובד עם ספקים של אנרמקס בגלל שטות של - היצרן.

* - ציינתי שסמסונג נחשבים הכי שקטים אבל לא תומכים ב-NCQ. עובדה זאת עושה אותם פחות טוב מהסיגייט שכן תומכים. לא הבדל של שמים וארץ אבל יכול לשנות. מכיוון שסיגייט לא באמת נחשבים רועשים, ויש להם תקופת אחריות יותר גדולה (5 שנים לפני תנאי יצרן), והמחיר זהה - כדאי ללכת על הסיגייט.

ציינתי שיש קופסאות להשתקת הכונן הקשיח, כמו זאתי, אבל זה יקר ורק בעתיד אולי אם תחליט שהכונן הקשיח הוא הדבר היחידי שמרעיש במחשב שלך - אם כן, אנחנו נהיה במצב טוב..  ;)

* ספק כח - בחרנו את זה שהכי מתאים למחשב שלך, מחר כנראה אני אקפוץ ליבואן באמת ואתן חוות דעת על רמת הרעש שלו (בתקווה שהוא במלאי אצלו).

* בקשר למארז ציינתי שעדיף להחליף את הצ'נברו ל-Compucase אם החנות תתן לך לקנות אותו יותר זול ללא ספק כח (זיכוי על ה-HEC 300AR-T), אני מניח שהם נותנים. אמור לצאת אותו מחיר כמו ה-Chebro בערך. למה כדאי? מכיוון שב-6A19 ניתן לדחוס שני מאווררי 120 מ"מ (אחד קידמי ואחד אחורי) והקירור יהיה יותר יעיל. בצ'נברו ניתן להכניס מאוורר 120 מ"מ ו-80 מ"מ. שים לב שכל אחד מהמארזים האלה אמור להגיע עם מאוורר אחד, אתה זורק אותו הצידה ושם את המאווררים של Glacialtech במקום. הם ממש שקטים.

* חוץ מזה אמרתי שאולי כדאי לקחת ווסט וולטז' למאווררים. הווסט מוריד להם את המתח, ולכן המהירות שלהם קוטנת, וכן גם רמת הרעש (כמובן שגם רמת דחיפת האוויר, כך שזה מועיל רק עד רמה מסויימת). בעיקרון זה לא חובה, תוכל להוסיף את זה אח"כ אם תחשוב שיש צורך. אם תלך בדיוק על מה שאמרתי, אני לא מאמין שתצטרך.

דוגמה לווסת כזה הוא ה-Hardcano 12.

בכל מקרה בקשר לזמלן, הוא כבר מגיע עם ווסט אחד פשוט, אני יודע שחנויות לפעמים לא מחברות אותו אם הן מרכיבות, אם אתה מרכיב אצלהם תבקש מהחנות לשים אותו על הרמה המינמלית כדי שלא ירעיש.

הלוח אם שהמלצת עליו בביקורת שנתת עליו לינק הוא באמת נראה מצויין אבל איך החברה הזאת? ומזה הצ'יפסט הזה?

Albatron היא חברה ענקית לייצור של לוחות אם וכרטיסי מסך, והיא מיובאת לארץ כבר מעבר לשנה. ובחודשים האחרונים אני באמת שם לב שמתחילים להמליץ יותר על המוצרים שלה.

כמו שציינתי הכרטיס קול המובנה על הלוח הוא אחד מצויין, הוא משתמש בצ'יפ של VIA שבד"כ משתמשים בו רק על כרטיסי קול שמתחרים ב-Audigy2 כמו הכרטיסים של Audiotrack. כך שבאמת אין צורך בכרטיס קול נוסף מעבר למובנה. רוב הלוחות אם משתמשים בפתרון פשוט יותר מבוסס צ'יפ של Realtek שמאוד נפוץ, למעשה אם אני לא טועה אלבטרון היא כרגע היחידה שעושה את השילוב המעניין הזה.

כמו כן הם משלבים את כרטיס ה-mPower עם הלוח - כרטיס זה אמור לעזור לייצב יותר טוב את המתחים בלוח, ולגרום להורדה של טמפ' המעבד, ת'אמת לא נראה לי שזה עקרוני כי לא נראה שתוכל להכניס גם אותו וגם את הקירורים המפלצתיים שהמלצתי לך עליהם.. עדיין פיטצ'ר שלא קיים בכל לוח.

כמובן כמו שציינתי פסיבי לצ'יפסט הוא חשוב אם אנו מחפשים את השקט האולטימטיבי.

לפי הבנצ'מרקים הוא אפילו יותר טוב ממספר לוחות היקרים ממנו לפעמים, כך שבהחלט ניתן להבין שהצ'יפסט של VIA נותן FIGHT טוב ל-.

בכל מקרה ה-nForce4 הוא הצ'יפסט הכי "פופלרי" שניתן למצוא בארץ ל- 939 עם תמיכה ב-PCIE. שים לב למרכאות. גם לוחות פשוטים כאלה (מבוססי nForce4 לא אולטרה, ולא SLI) לא תמיד קל למצוא זמינים במלאי בארץ.

זה שהוא פופלרי לא אומר שהוא הכי טוב. בד"כ האוברקלוקרים נוטים יותר לצ'יפסטים של nVIDIA, אבל אתה לא אחד מהם בכל מקרה.. לא מה- בכל מקרה.

VIA בגדול היא יצרן הצ'יפסטים הגדול ביותר שהיו ל- לפני ש- נכנסה לשוק (לפני בערך שלוש שנים?).

לקח להם קצת זמן להציג פיתרון ל-939 עם PCIE, אבל הנה הוא זמין בשוק סופסוף. רק חבל שלא עם תמיכה גם ב-SATA-II. (בכל מקרה כדי לקבל תמיכה כזו אתה צריך להשקיע בלוח שעולה 800+ ש"ח עם nForce4 Ultra, וזה לא יתן לך כלום כי עדיין אין כוננים שעובדים עם התקן, רק תמיכה עתידית).

אגב לא ראיתי שמציינים איפשהו NCQ, אם אני לא טועה צריך בכלל תמיכה ב-SATA-II כדי שהוא יעבוד..?

הנה השוואה בין שני לוחות של , אחד מבוסס nForce4 ואחד מבוסס KT890. כמו שניתן לראות ההבדלים לא ממש גדולים. במיוחד אם מתחשבים בביקורת של PCStats על הלוח של אלבטרון.

בקיצור אם אתה משווה בין ה-Albatron K8X890 ProII ל- K8NF-9 וה- K8N Neo4-F (הם כולם באותו טווח מחיר בין 600-700 ש"ח), אני מאמין שהאלבטרון הוא המעניין ביותר שביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שהאלברטון הוא המעניין ביותר הוא גם מציג יכולת ברמה של הלוחות הטובים ביותר שבשוק.

לא הבנתי אותך בקטע של הלוח אם הוא יתמול בדיסק הקשיח שהמלצת לי?

לגבי הספק הכוח אתה אומר לי להמתין עד שתוכל להגיד לי אם הטרמלטאק פחות מרעיש מהאנרמקס שרשמת במפרט?

אתה בטח מציע שאני ילך לחנות פיזית בשביל לקנות את המחשב ולדבר אם האנשים שם פנים מול פנים ולא להזמין מהאינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שהאלברטון הוא המעניין ביותר הוא גם מציג יכולת ברמה של הלוחות הטובים ביותר שבשוק.

לא הבנתי אותך בקטע של הלוח אם הוא יתמול בדיסק הקשיח שהמלצת לי?

לגבי הספק הכוח אתה אומר לי להמתין עד שתוכל להגיד לי אם הטרמלטאק פחות מרעיש מהאנרמקס שרשמת במפרט?

אתה בטח מציע שאני ילך לחנות פיזית בשביל לקנות את המחשב ולדבר אם האנשים שם פנים מול פנים ולא להזמין מהאינטרנט?

הלוח יתמוך בכונן הקשיח.

ספק תקח של אנרמקס מה שהוצע לך בהתחלה.

3.הכי טוב שתילך לחנות פיזית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...