לווינדוס לא נמאס לעשות SCANDISK להארדיסק עם מחיצה דפוקה..! - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לווינדוס לא נמאס לעשות SCANDISK להארדיסק עם מחיצה דפוקה..!

Da-Funk

Recommended Posts

אני משתמש בהארדיסק שמחיצה אחת שלו פגומה עם סקטורים  הרוסים... כל פעם שאני מפעיל מחדש המחשב מנסה לעשות לו Scan disk  שלוקח שעות וימים ואף פעם לא נגמר.. אז אני פשוט מדלג עליו...

אבל נמאס לי שהוא מנסה כל פעם...! אז איך אני יכול לבטל את זה ? או לבטל את המחיצה כולה מבלי שהיהיו לי בעיות עם הראשונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבטל את ה-Scan Disk ב-Boot באמצעות TweakUI.

יש לך אפשרות להסיר את המחיצה באמצעות ה-Device Manager של 2000 ו- XP.

ב- 98 אתה יכול להסיר את המחיצה באמצעות FDisk.

במידה והסקטורים הפגומים נמצאים בסוף המחיצה או באמצעה, אז אתה יכול להסיר את המחיצה וליצור במקומה מחיצה יותר קטנה שלא כוללת את השטח עם הסקטורים הפגומים.

מאחר ויש לך בדיסק הקשיח מספר גדול של סקטורים פגומים (אפילו רק במחיצה אחת), כדאי שתשקול להחליף את הדיסק הקשיח בחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המושקעת...

רציתי לדעת איך אני בודק איפה הסקטורים הפגומים נמצאים.. ? אני רוצה לנסות לבודד אותם כמו שאמרת.. אולי לפחות אני אפטר מהדסיק הזה לטובת המחשב הישן... פה גם ככה יש לי חדש של 160

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם יש תוכנה שאומרת לך איפה בדיוק נמצאים הסקטורים הפגומים, אבל אתה יכול לחשב את זה בעצמך. במהלך הסריקה של הדיסק כתוב מספר הסקטור שנבדק. כאשר הסורק מגיע למקום בו יש הרבה סקטורים פגומים, הוא מתחיל להיתקע ולעבוד לאט.

תחשב את אחוז הסקטורים התקינים עד לאותה נקודה מתוך סה"כ הסקטורים שבמחיצה.

לפי התוצאה שקיבלת, תחשב את מספר ה-MB במחיצה המהווים את אותו אחוז מכלל ה-MB שבמחיצה.

תיצור מחיצה חדשה במקום המחיצה הקודמת, לפי הגודל שחישבת, כאשר אתה מוריד 0.1% בתור מרווח ביטחון.

בכל אופן, הדבר מהווה רק תרופה זמנית, ובמקרה שיש לך בדיסק הקשיח מספר גדול של סקטורים פגומים, רצוי שתחליף את הדיסק הקשיח בחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...