פרוייקט SAS (עודכן: 10-9-06) - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט SAS (עודכן: 10-9-06)

IG

Recommended Posts

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לחומר עצמו יש צבע לבן, אבל שמוסיפים את החומר המקשה יש לו צבע ורוד, כמו בתמונה הבא (מתוך הפרוייקט של סאב)

1.jpg

וזה החומר עצמו:

http://www.bondo-online.com/catalog_item.asp?itemNbr=181

לפי מה שידוע לי אפשר למצוא אותו רק באוטו דיפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חומר ישראלי יחסית דיי דומה שמוחרים אותו בכל הרשתות הגדולות של עשה זאת בעצמך, אבל הוא חומר שקשה לעשוד איתו, כי שהוא מתקשה הוא נהייה כמו אבן.

שכחתי את השם שלו, אבל Tarzis השתמש בו במוד שלו, יש לחומר שצבע בז'.

היה לי נסיון עם החומר הזה, לא אהבתי.

מה גם שהוא עולה בערך 50 שקל ל400 גרם של חומר, והבונדו עולה 58 שקל ל800 גרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, אז ככה: אתמול (25/7) התחלתי בעבודה: לקח לי שעתיים לעשות את המדידות של מיקום הספק, איפה אני אמקם את המאורר ואיפה אתני אמקם את הכוכב+ ציור הכוכב (רק זה לקח לי יותר משעה... הידעתם שזווית הראש צריכה להיות בערך 55 מעלות, וצריך להיות יחס של 5/6 בין הרגליים שנראות כמו אוהל כשהן לבד לבין שאר הקווים... הייתי צריך לחדד 6 פעמים את העיפרון בגלל שהוא נשחק לי לגמרי, שלא לדבר אל כמות המחק שבזבזתי... הגג נראה בינתיים כמו מבחן במתמטיקה ;D) וציור החלון שבו אני אמקם את המאורר (אגב, קלטתי שאין לי מקום למאורר 120 מ"מ וירדתי ל80....)

והיום (26/7) קניתי חומר לסתימת החורים שיש לי. לחומר קוראים "ריפרקוויק" זה כמו פלסטלינה משני חומרים אפוקסיים שמתקשים כשמערבבים אותם (טוב נו, חומרים אפוסיים...) עלה לי 17 ש"ח לחתיכה (די גדולה... 5 ס"מ אורך והבסיס עיגול R=2....) בהום סנטר.

יהיו עדכונים בהמשך ואולי גם תמונות (אם אני אשיג דיגיטאלית...)

תודה לעוזרים.

אגב, הצעות כותרת חדשה לת'ראד יתקבלו בברכה (אני אשנה את הכותרת בפעם הבאה שאני אכנס לת'ראד... לא יודע מתי זה יהייה)

תוספת 1#: (27/7)

אחרי שניסיתי את הריפרקויק, נוכחתי לדעת כי זה אכן חומר שמתקשה ונהייה ממש חזק, אבל הוא ממש לא מתאים לי בשביל לסתום את החורים- הוא לא נדבק טוב מספיק למתכת ודורש שוליים מסביב לחור עצמו, ואני לא יכול להרשות דבר כזה... זה ממש יוצא מכוער...

אז החזרתי את הפלסטלינה ולקחתי משחה אפוקסית בשם "מרין אפוקסי" של "פלסטיק פאדינג". עולה 68 ש"ח...

בנוסף קניתי פרספקס 2.5*17.5*27 (ב10 ש"ח, אצל זגג נחמד שאפילו חתך אותו לפי המידות שביקשתי...), ו3 צבעים למתכת: לבן תכלת וכחול מטאלי (ביחד עלו 35 ש"ח). אני מתכון לעשות צורות של ברק בצדדים (לא סמל של חשמל, אלא פס תכלת עם שוליים בכחול מטאלי, עם זרועות קטנים שיוצאים מהפס... משהו נחמד).

אתמול בלילה התחלתי גם במלאכת החיתוך, עם הדראמל החייתי של אבא שלי ועם דיסקיות שהלואי וידעתי איך קוראים להם (הם לא ממתכת, הם עשויים רק מגרגירים קטנים כאלה, כמו של הנייר זכוכית, בלי שום בסיס מתכתי... כמו הדיסקים הגדולים...). הדיסקיות חותכות מעולה! גמרתי שליש עבודה ובזבזתי פחות מדיסקית אחת (אולי ככה זה גם צריך להיות ::)... אף פעם לא חתכתי עם דראמל...), ובשביל פעם ראשונה יצא לי די ישר  :)

זה מה שאני מתכנן לעשות...

final.jpg

תוספת 2#: (28/7)

היום סתמתי את החורים עם החומר החדש הזה, אחלה חומר, נדבק מעולה, נוח לעבודה אבל חשוב מאוד לערבב אותו בכמויות הנכונות (אתמול בערב עשיתי ניסוי עם החומר הזה ולא ערבבתי כמו שצריך... עד עכשו אני שפוך... אאא, החומר לא התקשה- יש לו מרקם של פלסטלינה...). בערב אני מתכוון לסיים את החיתוך.

שאלה: באיזה צבע כדאי לי לקחת את המאורר? אני רוצה לצבוע כמו שהסברתי קודם כדי שיהייה חיבור בין הגג לדלת (אני מתכנן לעשות את המטוס על הדלת...) וחשבתי שמאורר בצבע כהה (שחור שקוף...) או כחול כהה יתאימו. מה דעתכם, והאם יש מאוררים בצבעים כאלה (אם כן אז איפה אני יכול להשיג אותם באיזור טבריה ו/או איזור חיפה)

תוספת 3#: (2/8)

OK, אחרי שעשיתי את כל הטעויות האפשריות בצביעה, הצלחתי לצבוע את הגג בצבע לבן :P

כמו שכתבתי, בהתחלה קניתי צבע ספרי, שבצביעה הראשונה עשה גושים, בפעם השנייה יצא לי מחוספס (אל תשאלו אותי איך...), בפעם השלישית שצבעתי, התקלקל מיכל הלחץ ולא יצא צבע, באמצע הצביעה. קניתי צבע בפחית ורולר. בפעם הראשונה שמתי את הג במקום עם יותר מידי רוח, והצבע התקמט. אז נאלצתי לשייף, שוב, בפעם ה5 את הגג ולצבוע עוד פעם, מאז הצביעה לא ראיתי את הגג, אני מקווה שיצא בסדר :-[

המצב נכון להיום: החלונות חתוכים והגג צבוע בלבן.

ותענו בבקשה על השאלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים לא

אני אנסה למצוא דיגיטאלית אחרי שאי אסיים... בעוד שבועיים שלושה... (אין לי הרבה זמן עכשו... )

תוספת: אתמול הוצאתי את הגג המהחסן (שם הצבע היה אמור להתייבש בלי רוח ולא לקבל קמטים...) ונחרדתי לגלות ששוב יש קמטים!!! ויותר מזה, הצבע מסרב להתייבש!

מה אני צריך לעשות כדי למנוע את הקמטים האלה? כבר איזה 5 פעמים אני מנסה לצבוע את הגג הזה :'(... (הקמטים, למי שלא הבין מה זה, זה נראה כאילו הצבע נזל, אבל לא כיחידה אחת, אלא בחלקים, שנערמו זה מעל זה... קמטים...)

המחיתוך אני נדהם כל פעם שאני רואה את הגג (מדוייק, נקי, והכי חשוב- לא רואים את החורים שסתמתי :)... אני פשוט תותח ;D), אבל הצבע הורס את הכל :P...

ועוד שאלה: מצאתי מאוררים זוהרים של MASTER COOLER ב60 ש"ח ונאון אדום ב80 ש"ח (ב"ארגו מחשבים" בטבריה...). זה מחירים סבירים או שהם מנפחים בגלל שאף אחד אחר בטבריה לא מוכר מוצרי מודינג?

ובבקשה מכם, תעזרו לי אם השאלה הקודמת: באיזה צבע לקחת את המאורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני די בטוח ששייפתי טוב מספיק...

המרקם המחוספס התקבל כשצבעתי עם ספרי... הקמטים מתקבלים כשאני צובע עם צבע מפחית...

עידכון: אני שוב הורדתי את הצבע, ובסוף השבוע אני אצבע שוב, בעזרת אבא שלי, קומפרסור ואקדח צבע (אני חושב שככה קוראים לזה...) זו תהייה הפעם האחרונה שאני צובע את הגג בצבע הלבן. איך שיצא יצא... כבר הכנתי שבלונות לצורת הברק, בינתיים זה נראה טוב. אני מקווה שגם הצבע יצא ככה.

ותעזרו לי להחליט על הצבע של המאורר :-[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לפני כמה חודשים עזרתם לי בתיכנון המוד, והינה סופסוף התוצאות!

סיימתי את המוד לפני חודשיים בערך, אבל רק עכשו קניתי מצלמת (בגלל זה האיכות הלא מי יודע מה...)

תהנו ותגיבו!

הגג:

a.jpg

הכוכב עם החריטה:

b.jpg

המאורר (בהמשך אני רוצה להכין גריל מיוחד...):

3.jpg

הפאנל הישן של הCD:

7.jpg

הפאנל החדש של הCD:

f.jpg

עוד זווית:

g.jpg

לצערי הCD הלך לעולמו בתרם עת  :'( וזה המחליף:

l.jpg

הקישור הבא הוביל לתיקייה של התמונות בוואלה, יש שם עוד כמה ...

קישור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו - יצא מעולה, לפרויקט הבא קח לתשומת ליבך, שכדאי להסתיר יותר או להטמיע יותר את חיבור המאוורר - אך כפי שאמרת גם גריל מיוחד יכסה את זה.

בהצלחה בהמשך - יופי של עבודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה  :)

מה הכוונה להתמיע את החיבורים? איך? כמו שאפשר לראות אני צבעתי את הברגים שמחברים את הפרספקס לגג אבל אני לא יודע איך להסתיר את הברגים של המאורר... בהתחלה חשבתי לחבר אותו עם חוט דייג, אבל זה לא הייה מחזיק...

אגב, אפשר לראות שליד המאורר, על הגג עצמו יש חורים קטנים (1מ"מ) שבהם יעבור חוט הדייג שיחזיק את הגריל...

עוד תמונה: "הצד שממנו הכל התחיל" :cool2:

4.jpg

אפשר לראות את החורים שסתמתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...