תוכן QttP - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

QttP

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  24,725
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  42

כל דבר שפורסם על-ידי QttP

 1. בקבצים עם סיומת MP4 לרוב מקדדים וידאו+אודיו, בMP3 אודיו בלבד. למה הכוונה?
 2. אין אפשרות לתקן RAM. אם הוא תקול - מחליפים. אבל לפני שמחליפים - יש לוודא שהבעיה בRAM ולא בסלוט. דבר ראשון תוודא שהRAM יושב טוב בסלוט. תשלוף אותו, תנקה בעדינות את החיבורים באלכוהול ותחבר בחזרה. תנסה לחבר לסלוט אחר. אם יש לך יותר מסטיק זכרון אחד - תנסה אותם אחד-אחד. בכל אחד מהמצבים תריץ MEMTEST כדי לבודד את הסטיק / סלוט הבעייתי.
 3. במקרה חיפשתי מסך לאחרונה, ומשיחה עם בעלים של כמה חנויות הבנתי שיש בעיה כללית באספקת מסכים - המלאי לא יציב, יבואנים מזמינים משלוחים ולא יודעים אם ומתי בפועל זה יגיע. כנראה המחסור העולמי בצ'יפים מסוגים מסוימים משפיע על שוק המסכים גם כן. זה כנראה הגורם לעליית מחירים, והיא לא רק אצל DELL. עדיף שתברר ישירות מולם - אבל 170 דולר ומשלוח חינם כשאמזון לוקחת 400? מאוד סקפטי שזה באמת יהיה אפשרי.
 4. את הBenq PD3200U שלי הזמנתי מAmazon לפני מספר שנים. המשלוח לא חינם (לא זול, אבל לא יקר בהתחשב בגודל המסך) וצריך גם לשלם מע"מ, אבל זה עדיין יצא באותה נקודה ב1000-1500 שקל יותר זול, כי מדובר במסך שבקושי היו מביאים לישראל, ובמצבים כאלה היבואן גוזר איזה קופון שבא לו. אם זה מסכים שיש להם ייבוא סדיר ובכמות גדולה - להזמין מחו"ל בייבוא אישי לרוב לא ייצא יותר זול באופן משמעותי, ואולי גם יותר יקר.
 5. כמו כן יש Deliverli ששולחים מבריטניה (UK). אני מתכוון לנסות אותם בקרוב, ואדווח.
 6. אם הבנתי נכון את מה שקראתי על מאפייני הדגם הזה - אתה יכול לחבר מסך אחד בHDMI ומסך אחד דרך USB-C (עם מתאם USB-C לDP/miniDP. ככל שידוע לי, Daisy Chain לא אפשרי בלי DisplayPort (שאין לך במסך הקטן). כדי להשתמש בחיבורי הUSB של המסך - המסך צריך להיות מחובר בכבל USB למחשב. עם כל החיבורים האלה, ייתכן שעדיף לך לקנות תחנת עגינה USB-C כמו הDELL D6000 (אם תמצא אחת בזול).
 7. זה נכון ב100%, עקרונית. אם מניחים שכל האנשים רציונליים ואדישים לסיכון (לפחות בטווח הקצר). כי אמנם ההנחה שמדדי מניות עושים 33% ב3 שנים היא לא מופרכת, בדרך יכולות להיות לא מעט שנים שחונות או שליליות. אך רוב האנשים הם לא זה ולא זה. למשל בדוגמה שלך: מה שיותר סביר הוא לא שאותו אדם ישקיע את ה15K במדד S&P 500, אלא שהוא ייקח את ה15K פחות 416 שקלים וגם בהם יקנה דברים ב36 תשלומים. וכך הוא יישאר עם אותו מינוס 15,000 בעו"ש אבל כל חודש, והתחייבויות של כמה מאות אלפים. ואם חו"ח בעתיד הוא יסבול מתקופה של היעדר הכנסה, ההתחייבויות האלה תהפוכנה לבעיה. אגב, יש גם מסלול ביניים למי שכן רוצה למנף את כספו, אבל בפחות סיכון - אפשר לקנות את המוצר ב15K במזומן, ואת ההפרש החודשי (416) להשקיע באותו מדד מניות. בדרך זו ניתן להשיג בערך 60% מהתשואה אבל ללא הסיכון של להישאר עם חוב שקשה להחזיר (כי אם ההכנסה נפגעת, פשוט מפסיקים את ההפקדות החודשיות להשקעה.
 8. יש אנשים עם מנטליות של לקנות הכל בתשלומים. וכמה שיותר - יותר טוב. הם כנראה יחיו כל החיים שלהם במינוס.
 9. הקוטר זה לא הפרמטר היחיד. המתח וההספק חשובים גם כן, כמו הקוטביות. הכי פשוט ונכון - לחפש מטען לפי דגם המחשב הנייד ולקנות רק מחנות / מוכר שמתחייב שהוא מתאים ב100% לדגם.
 10. LG OLED C1? לגיימינג? לא אמרנו רק לפני כמה דיונים שזה לא מומלץ?
 11. "Apple's new 14 and 16" MacBook Pros are no doubt, the BEST laptops ever made" "Top 10 Problems with M1 Pro Max after 1 month" ללא ספק, המוצר הטוב ביותר בהסטוריה...
 12. יפה מאוד. מי שמתעקש - מקבל. וטוב שלבסוף עשו את הדבר הנכון. תודה על העדכון.
 13. נראה שאתה זה שלא בכיוון. או יותר נכון, אתה מנסה להיות בכמה כיוונים שונים באותו זמן. "אובדן תוצר" ו"קיצוץ תקציבים" אלה דברים שונים לחלוטין. שום דבר שתקצץ בתקציבים לא יביא לך בדרך פלא את ה"תוצר" האבוד. זה בערך כמו שתתלבט האם להשקיע את ה1000 שקל שיש לך במסך או בשדרוג מעבד, וחבר שלך אומר "על מה אתה מקשקש אחי, אם היית משקיע בביטקוין לפני שנה כמו שאמרתי, היה לך עכשיו 10,000 שקל עודף". ה"53 מיליארד" או כמה שזה לא יהיה, המיליארד וחצי בשנה תוספות לפנסיה תקציבית, תקציב המוסדות התורניים וכו' - כל אלה סעיפים בתקציב המדינה. זה כסף שהמדינה מתחייבת לשלם. פה יש מקום לדבר על סדרי עדיפויות ועל סדרי גודל. ומה לעשות - הכסף שהמדינה מוציאה על החרדים, הוא די חסר משמעות בבור התקציב הכללי. לעומת זאת, אובדן התוצר למשק שמחשבים בצורה כלשהי, לפי מודל כלשהו, הוא כסף תאורטי בלבד. הוא מניח שכל אלה שלא עובדים, מיד יבואו לדרוש עבודה, ושיהיו מספיק מקומות עבודה בשבילם, ושהפריון ישתווה לפריון הממוצע, ושזה לא יבוא על חשבון משהו אחר ועוד כל מיני הנחות "על הנייר". בפועל זה לא עומד במבחן המציאות, כמו שירון זליכה אמר באותה הרצאה ידועה שלו בטכניון, לפני יותר מעשור. ומשום שאף אחד מהפוליטיקאים שרוכבים על גלי השנאה לחרדים, לא באמת מספיק חכם או נחוש כדי לעשות מה שצריך לעשות על מנת שאותו תוצר תאורטי יהפוך למעשי, כל מה שנותר להם ברגע שהם בשלטון, הוא להעביר פירורי תקציב מפה לשם, מה שלא באמת ישפר שום דבר. זה עובד תקופה מסוימת, עד שהציבור מבין שעבדו עליו ומעיף אותם. כך יקרה גם הפעם, אם כי לא כל-כך מהר כמו שהליכודניקים מדמיינים/מקווים.
 14. מה חשבת שיקרה? כל מי שיודע חשבון פשוט יבין במהרה ש"התקציבים של החרדים" זה כלום. אין שם כסף. זה טיפה בים של תקציב המדינה. רק באישור "תוספת הרמטכ"ל" לפנסיות התקציביות השמנות גם ככה (מוערך בכ1.5 מיליארד בשנה) בזבזו יותר מכל מה שניתן היה "לחסוך" גם אם היו "מייבשים" את החרדים לגמרי. מאז הפליק-פלאק המפורסם שלו, שהכניס אותנו לכל הסרט של הבחירות הבלתי-נגמרות, ליברמן פונה לקהל מאוד ברור של אנשים ששונאים חרדים (וכנראה את הדת בכלל) וגם אוהבים שמדברים אליהם בקול של מאפיונר רוסי. כנראה בקהל הזה אין הרבה אנשים שיודעים חשבון. ואחר-כך הם מופתעים שמשום מה המצב לא משתפר.
 15. כן, 30HZ זה 30FPS. אם אתה צריך או חושב שתצטרך בעתיד 4K ב60HZ, אז תקנה את היקר. אם לא - אז את הזול. די פשוט.
 16. זה נראה כמו dock usb-c רגיל. לא ראיתי שום אזכור ליכולת שלו להתחבר בו-זמנית ל2 מחשבים ולברור ביניהם.
 17. מאין קיבלת את הרעיון שזה מפצל / סוויצ'?
 18. ברור שבהינתן אותה רזולוציה ומסך גדול יותר, גם הפיקסלים יהיו גדולים יותר והתמונה תהיה פחות חדה. עם זאת, 4K היא רזולוציה גבוהה מאוד לגדלים האלה, כך שאלא אם אתה ממש ממש קרוב למסך (וזה לא מומלץ בכל מקרה), לא סביר שתסבול מתמונה "מפוקסלת". תזכור שבעבר ה"סטנדרט" היה מסך "23-24 בFHD. בשביל להגיע לגודל נקודה זהה ב4K צריך מסך "46-48. כך שגם "32 יהיה חד מספיק וודאי ש"28. לעומת זאת QHD ב"32 שקול בדיוק מבחינת גודל נקודה לFHD ב"24. סביר להניח שיש לך נסיון עם מסכי "24 FHD - תשאל את עצמך האם זה היה מספק או לא מספק עבורך מבחינת חדות.
 19. לא חושב שתצליח דרך ממשק הweb. אם תחבר לחשבון gmail שלך אפליקציית דואר שולחנית, כמו Outlook או Thunderbird - אז יש פתרונות.
 20. משהו לא מחובר. או משהו מקצר. תעבור שוב על כל הכבלים אחד-אחד לפי המדריך של לוח האם.
 21. כשאתה אומר "יוצר תוכן" - אתה מתכוון ספציפית לעריכת סרטונים? אין תוכן אחר?
 22. מעבר לסיכון הburn-in, הוא מציין כמה נקודות אחרות בסרטון שהופכות את השימוש במסכים האלה ללא נוח בתור מסך מחשב. תקראו לי מיושן, אבל אני אוהב להשתמש בטלוויזיה בתור טלוויזיה ובמסך מחשב בתור מסך מחשב. גם כשהייתי מחבר מחשב נייד לטלוויזיה זה היה 99% מהזמן כדי לצפות דרכו בסרט.
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר