ככה כן בונים חומה (ועיר) – הצלחה כבירה ליורשו של SimCity

משחק בניית וניהול ערים חדש מקבל חיבוק מהמבקרים ומהשחקנים כאחד – ומוכיח שאפשר להצליח בז'אנר גם ללא תקציבי עתק ומלחמת חורמה בפיראטיות

רק לאחרונה התבשרנו על סגירתו (בטרם עת? תלוי את מי שואלים) של סטודיו Maxis הראשי, זה שהביא לנו את סדרת SimCity האחת והיחידה, בידי חברת האם EA. הסגירה אומנם לא ממש מהווה הפתעה, בהתחשב בפיאסקו הגדול שליווה את גירסת 2013 של המשחק ופגע קשות בהצלחתו המסחרית, אך התחושה הכללית הייתה של אובדן עוד אחד מהמותגים, ועוד אחד מהז'אנרים, הוותיקים והאהודים ביותר בעולם המשחקים.

סגירתו של Maxis הייתה ללא ספק צעד מצער, אך נראה כי לז'אנר בניית הערים יש תקווה חדשה – Cities: Skylines, משחק בניית ערים חדש של המפתחת הפינית Colossal Order ושל המפיצה השבדית Paradox Interactive (שמוכרת בעיקר תודות למשחקי האסטרטגיה ההיסטוריים בתורות שלה), זוכה לשבחי המבקרים ולהצלחה מסחרית גדולה עם מכירות של כחצי מיליון עותקים בשבוע הראשון להשקה.

Cities: Skylines הוא המשחק השלישי של Colssal Order, ומגיע אחרי זוג משחקי Cities in Motion (גם הם בקטגוריית בניית וניהול הערים) שזכו לקבלת פנים הרבה יותר צוננת מהמבקרים ומהשחקנים. נראה כי במפתחת השכילו ללמוד מנסיונם האישי ומכשליו של SimCity – והביאו לשוק מוצר מנצח, שגם הפך למשחק הנמכר ביותר של Paradox (ביחס למסגרת הזמן הנוכחית) עד היום.


Skylines הוא לא המשחק המרשים ביותר ויזואלית שיצא לנו לפגוש, רחוק מכך - אך הצרכנים מצביעים ברגליים ומזכירים לנו שגראפיקה היא ממש לא הכל
Skylines הוא לא המשחק המרשים ביותר ויזואלית שיצא לנו לפגוש, רחוק מכך – אך הצרכנים מצביעים ברגליים ומזכירים לנו שגראפיקה היא ממש לא הכל

ככה נלחמים בפיראטיות

ההצלחה של Cities: Skylines לא נעלמה גם מעיניהם של הפיראטים במרשתת, ואת המשחק החדש ניתן למצוא מככב לו גם ברשימות ההורדה באתרי הטורנט למיניהם – אך נראה כי ב-Paradox וב-Colossal Order ממש לא מתרגשים מכך. במקום לנסות ולרדוף את אלו שהשיגו את המשחק בדרכים לא חוקיות, האנשים שמאחורי Cities מצהירים כי יתמקדו בלספק מחירים תחרותיים, תמיכה צמודה ואיכותית ועדכונים תכופים למשחק – שפשוט יהפכו את הרכישה והשימוש בהתבסס על פלטפורמות כגון Steam (או החנות הרשמית של Paradox) לנוחה יותר עבור מרבית הגיימרים, כולל אלו אשר התנסו במשחק בצורה פיראטית תחילה והתלהבו.

אחד מאנשי Paradox Interactive מציג את משנתו להתמודדות עם הפיראטים בטוויטר
אחד מאנשי Paradox Interactive מציג את משנתו להתמודדות עם הפיראטים בטוויטר

בנוסף לכך, Cities: Skylines מציע גם כלים מובנים ונרחבים ליצירת מודים – אשר כבר עתה משמשים את חובבי המשחק ליצירת שלל תוספות ושידרוגים ביזאריים, וללא ספק יסייעו ליצור גרעין קהילה שישמור על המשחק רלוונטי ופופולרי לתקופה ארוכה יותר מהכותר הממוצע בשוק.

משתמש חרוץ במיוחד כבר דאג ליצור העתק/שיחזור של העיר Los Santos, כפי שהיא מופיע ב-Grand Theft Auto V – את זה בהחלט לא יכולתם לעשות ב-SimCity

עכשיו מגיע תורכם להשמיע קול – האם שמעתם על Cities: Skylines בעבר? האם כבר יצא לכם להתנסות בו? שתפו אותנו בתובנותיכם בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר