מחשב גיימינג \ עבודה בתקציב של בערך 6500 (חוו"ד על מפרט מתוכנן + המלצות) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג \ עבודה בתקציב של בערך 6500 (חוו"ד על מפרט מתוכנן + המלצות)

AcidWord

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 6500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אם אפשר לחסוך, תמיד נחמד, עדיפות לביצועים.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500, אבל עדיף שלא.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? המחשב משמש בעיקר לגיימינג אבל גם משמש לעריכת ותכנות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). VISUAL STUDIO וCUBASE, שימוש תדיר עד כבד.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. 4 והלאה, V, משחקי MMORPG שונים הכבדים על המעבד כגון GW2 או WILDSTAR, וכותרים עתידיים לשנים הקרובות.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920 על 1080, מסך 24" של , 60הרץ, אין תכנון כרגע לשנות כלום.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות עד הכי גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כבר רכשתי וכרטיס מסך (כלול בתקציב, ראו הערה בתחתית הפוסט)**

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6-7, תמיד עדיף שקט יותר אבל לא על חשבון יותר מדי ביצועים.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? קל עד בינוני בעתיד כשהמחשב יצטרך להתאמץ קצת יותר.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. ת"א, עדיפות לפלונטר או משהו אמין באיזור.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? כשיגיעו הרכיבים שהזמנתי מחו"ל, תוך גג חודש.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). USB3 כמובן.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? המחשב ישודרג כשיהיה צורך (מקווה שיעבור כמה שנים), כנראה GPU וRAM, אולי אפילו מעבד אם הסוקט לא ישתנה.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

** אז ככה, כבר רכשתי מחו"ל של (ULTRA II 950GB) ב-950 ש"ח.

ובנוסף רכשתי כרטיס מסך GTX970 OC עם 3 מאווררי WINDFORCE ב-1300 ש"ח.

כך ש-2250 ש"ח כבר הוצאו והרכיבים האלה חייבים להיות במפרט הסופי.

מה שמשאיר לנו 4250 ש"ח לשאר המפרט.

מעבד - חשבתי על i7-6700K העולה 1797 ש"ח בפלונטר, אך במידת הצורך (אם תגידו שזה OVERKILL), גם i5-6600K העולה 1247 ש"ח בפלונטר הוא אלטרנטיבה מעולה.

לוח אם - חשבתי בעיקר על Z170A העולה 855 ש"ח או Z170-PRO- העולה 827 ש"ח. (אשמח לשמוע אלטרנטיבות, במיוחד אם שוב מדובר בOVERKILL ואפשר להוזיל פה).

זכרונות - אני מעוניין ב16GB של DDR4 במהירות מומלצת (אשמח לשמוע המלצות), שמתי עין על Ballistix ועל HyperX, הבבדל במחירים בינהם יחסית ניקר, 587 של HYPERX אל מול כמעט 800 של .

מארז - מתלבט בין Corsair 200R ב-377 ש"ח ל- P100 ב-434 ש"ח, גם פה אשמח לשמוע המלצות ואלטרנטיבות, אין חשיבות ליופי או לאורות וחלונות למיניהם, אך יש חשיבות לזרימת אוויר וכמובן שיהיה מקום לכרטיס מסך בעל 3 מאווררים, כונן ואולי HDD בלי להפעיל יותר מדי אלימות.

ספק כוח - זהו רכיב שאין לי כ"כ נסיון איתו, ואני לא יודע מה תהיה צריכת החשמל של המפרט הכולל, אני בטוח שהGTX970 הזה יזלול לא מעט, וחשוב ספק איכותי ולא סתם משהו גנרי, אך צריכת חשמל בבית גם כן חשובה ואשמח לא להכפיל את החשבון חשמל. מקריאה מרופרפת בלטו TP-650C העולה 487 ש"ח בפלונטר ו- 650W TS שאותו לא מצאתי בחנות.

פתרון קירור - כמו ספק הכוח, הנסיון שלי פה יחסית מוגבל, בבילד הנוכחי אני עם כלשהו ב220 ש"ח, מתפקד מעולה, כאן שמתי עין על CM Hyper 212 EVO או על Scythe Ninja 4 העולה 230 ש"ח בפלונטר.

כמה נקודות:

* אני לא בטוח שכדאי לי לרכוש כונן קשיח בכלל, עם בגודל שכזה. האם יש ייתרון כלשהו שאני מפספס? אם כן, אז אין צורך בכונן גדול, 1-1.5TB במקסימום.

* יהיה נחמד שההרכבה תתבצע בחנות ואני בבית ארכיב את הSSD והכ. מסך ואתקין .

* אין לי התנגדות להזמין חלקים מחו"ל במידת הצורך, אך רק אם ההבדל משמעותי מהמחיר בארץ והמקור אמין.

אז סליחה על החפירה ואני מחכה לתגובות :)

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה חידודים:

זכרונות - אני מעוניין ב16GB של DDR4 במהירות מומלצת (אשמח לשמוע המלצות), שמתי עין על Ballistix ועל HyperX, בבבדל במחירים בינהם יחסית ניקר, 587 של HYPERX אל מול כמעט 800 של .

אשמח לנצל את המהירות שהלוח יוכל לנצל (3000Mhz+), ולא לקנות את הבסיסי ביותר.

גם מצאתי Vengence 16GB (2x8GB) 3000MHz באמאזון:

http://www.amazon.com/gp/product/B0134EW7G8?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=ATVPDKIKX0DER במחיר משתלם, בערך 560 ש"ח כולל הכל.

מארז - מתלבט בין Corsair 200R ב-377 ש"ח ל- P100 ב-434 ש"ח, גם פה אשמח לשמוע המלצות ואלטרנטיבות, אין חשיבות ליופי או לאורות וחלונות למיניהם, אך יש חשיבות לזרימת אוויר וכמובן שיהיה מקום לכרטיס מסך בעל 3 מאווררים, כונן ואולי HDD בלי להפעיל יותר מדי אלימות.

קיבלתי גם המלצות חמות מאוד על Define R4 / R5, חשוב לי שהכרטיס יכנס ללא בעיה, ואם אפשר גם חריץ לSSD.

ראיתי גם שיש המון עסקאות של ספק + מארז, זה גם יהיה מאוד נחמד :)

כמו כן, אני עורך את רמת השקט המבוקשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...