ירון זליכה השתגע? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ירון זליכה השתגע?

geniaXP

Recommended Posts

אני חושב שהרבה מהדברים שהוא אמר נכונים

הבעיה שזה כנס פוליטי ,ואין סיכוי שאני יצביע לפמיניסטית קיצונית כמו שלי

אני לא רוצה את ביבי בגלל עליות המחירים

אבל לא רוצה את שלי כי נולדתי עם בולבול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שגם הוא לא מבין בכלכלה?

עם אילו מדבריו ספציפית יש לך בעיה?

אגב, לא שמעתי מי יודע מה דברים חדשים יחסית למה שאמר בשנים קודמות. אז אם "השתגע" כדבריך, הרי שזה לא מהיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפיתי בסרטון.

הוא אומר דברים הגיוניים.

צר לי שהוא אומר זאת בכנס של מפלגת שמאל.

אבל מה לעשות שאת הימין הנושא החברתי/כלכלי לא הכי מעניין.

ומבחינתם ירון זליכה הוא שטינקר שמלכלך על הממשלה במקום לשתף פעולה עם האג'נדה הטייקונית וקומבינות ההון-שלטון.

ועכשיו הוא גם שטינקר שמאלני. ::)

אני מוכן לבחור בו לתפקיד שר אוצר.

רק תגידו לי איפה אפשר לבחור באדם ולא במפלגה, ואני רץ להצביע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הוא עשה בתפקיד חשב חוץ מלריב עם כולם? לדעתי זליכה קשקשן שמדבר הרבה ולא עושה כלום. אני לא מבין למה מתייחסים אליו כמה אל משיח.

העבודה מחלקת את הקופה הציבורית לרכבת , חברת החשמל, רשות הנמלים, מקורות, רשות שדות התעופה, ביטוח לאומי, מס הכנסה, בנק , דואר ועוד. המדינה מעסיקה במאות אלפי עובדים חסרי תועלת עם קביעות. לשלם 40 אלף בחודש לעובד נמל זה לא שוד של הקופה הציבורית? מה הסיכוי שלי להתקבל לעבודה בחברת החשמל בלי להיות קרוב משפחה של אחד העובדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev-27 אתה ניכנס פה לעניינים פוליטים שגם אנחנו לא מסכימים איתם

ולמעשה הוא לא דיבר על התוכנית הכלכלית של העבודה -אני מעריך שמסיבה טובה פוליטית

הוא גם אמר שהוא לא מסכים עם כל הדברים בלי לפרט הרבה

ובגדול דעתי האישית היא ששלי יחימוביץ תיהיה אסון לא פחות גדול מביבי מבחינה כלכלית למעמד הבינים

שלא לדבר על דברים אחרים

שילוב של לעלות את הגירעון כדי לתת המון כסף לרווחה ,ובלי לגרש זרים לא חוקים שיוכלו המון מהתקציב הזה

ויעודדו המוני אפריקאים ענים לפלוש לפה

בקיצור לא היתי רוצה את שלי ולא את החוקים המטומטמים דוגמת הפללת לקוחות זנות אבל לא את נותנות השרות

ועוד דברים ברוח דומה

אבל אני בטח לא רוצה גם את ביבי ,תיראה כמה עלו המחירים ואיזה קומבינות עשו בשילטונו

תאגידי מיים לדוגמה ,ולמרות העליות גירעון גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זליכה התייצב לצד מפלגת העבודה. זליכה התייצב לצד מפלגה שהעומדת בראשה תמכה בהסתדרות, עובדי נמל, רכבת , חברת חשמל ועוד. זליכה טוען שהוא בעד תחרות ורווחה, אבל עם זאת מתייצב לצד מפלגה שתומכת בוועדים הגדולים שמחזיקים את המשק באשכים ובגללם המחירים בארץ כל כך גבוהים.

נניח ונתניהו באמת שדד את הקופה הציבורית. נניח. עבודה לא שדדה את הקופה הציבורית? 40 אלף בחודש לעובד נמל זוטר זה לא שוד של הקופה הציבורית? עובדי רקבת עם קביעות שלא מסוגלים לתפעל קטר ומקבלים משכורת אסטרונומית זה לא שוד של הקופה הציבורית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זליכה אמר שהוא לא מסכים איתם בכל דבר.

זליכה אמר שמבחינתו זה לא עניין פוליטי.

זליכה אמר שלעומת המדיניות של ביבי מדובר בהיפוך מגמה.

וזאת הסיבה שהוא מדבר על כלכלה במפלגה שמנהיגיה ובוחריה רוצים לשנות כיוון.

כפרופסור לכלכלה שמבין את הטעות בניהול הכלכלי של הממשלה הקיימת לדורותיה, וכפרופסור לכלכלה שרואה את התוצאות מתממשות מול עיניו.

וכחשב לשעבר באוצר שראה מקרוב את עוולות המערכת הניהולית.

גם אני הייתי רוצה(כפרופסור לכלכלה) לדבר על כלכלה מול כל קהל שמעוניין להקשיב לדברי.

איפה אתה רוצה שהוא ידבר על הכלכלה? בכנס של הליכוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכל לנאום באוניברסיטה. מקום יחסית ניטרלי.

מדובר במהלך פוליטי מזוקק של זליכה. בהתחלה הוא נתפס בציבור כלוחם הצדק בשחיתות ועכשיו הוא רוצה לבנות לעצמו מוניטין של לוחם בצבא האור נגד נתניהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הוא פשוט רוצה לתמוך באלו שמעוניינים לשנות כיוון בניהול הכלכלי של המדינה?

נראה לי אתה סתם גורר אותו לתוך הקוטביות של הטלנובלה הפוליטית שמתחוללת בין השמאל לימין.

בעוד שנראה שהוא רק מעוניין להתייחס לקוטביות בגישות הניהול הכלכליות.

בכל זאת הוא מומחה לכלכלה, ולגיטימי שהוא יתייחס למצב הכלכלי שנוצר ע"י מדיניות, כמו גם למדיניות שיצרה את המצב הכלכלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה את ביבי בגלל עליות המחירים

אבל לא רוצה את שלי כי נולדתי עם בולבול

כה אמרה השלי (נלקח ישירות מהבלוג שלה):

מ"מחאת הקוטג" אני פחות מתלהבת, וסליחה על חוסר האופנתיות. לא פעם כתבתי כאן כמה חבל שמחאה ציבורית נרשמת כמעט אך ורק כשפוגעים בנו כצרכנים, וכמעט אף פעם לא כמפגני סולידריות עם עובדים, למשל. כי הרי מה אנחנו יותר, אנשים עובדים, או צרכנים? ברור שאנשים עובדים. איפה הציבור נפגע יותר, בכושר ההשתכרות שלו או בכושר הקניינות שלו? ברור שבכושר ההשתכרות. הרי אנחנו עובדים הרבה יותר שעות ביממה משאנחנו קונים, וממילא אם לא נתפרנס בכבוד לא נוכל לקנות כלום. ההווייה שלנו כמפרנסים ומתפרנסים, קודמת אפוא פי כמה להוויה שלנו כצרכנים.

יותר מזה: לעיתים קרובות הוזלה חדה של מוצר פוגעת קשות בשרשרת ארוכה של מפרנסים. עוף בשקל עולה ביוקר לחקלאים, וגם לעובדים המנוצלים ברשת השווק שמוכרת את העוף הזה בזול על חשבונם. ספר בשקל עולה ביוקר לסופרים, למגיהים, לעורכים, לדפסים ולעובדים בחנויות הספרים. ביקור רופא בית ב-25 שקלים למבוטחי הביטוחים המשלימים, עולה ביוקר לרופאים שמשתכרים שכר מבזה תמורת ההשתרכות מבית לבית, והרשימה עוד ארוכה.

בהתמקדות במחיר הזול, נרשם אפוא יתרון זמני מדומה לציבור כצרכן, תוך פגיעה קשה ובלתי הפיכה בציבור כיצרן. לא מסובך, נכון?[/r][/r][/r]

אז היא בעד הורדת מחירים, מה? חבל שאף אחד לא אמר לה את זה.

אחרי מפגן חכמה שכזה, מפליא שיש אנשים שעוד חושבים להצביע לה.

אגב, המצע המדיני שלה לא פחות דבילי: היא בעד חזרה מיידית למו"מ ללא תנאים מוקדמים עם אבו מאזן (שלא מוכן לחזרה למו"מ עד שלא ימלאו את התנאים המוקדמים שלו) כדי להגיע להסכם שלום שיתבסס על עקרון שתי מדינות לשני עמים (אבו מאזן לא מוכן, מבחינתו אין עם יהודי ואין ליהודים קשר היסטורי למדינת ישראל) ללא זכות שיבה "לפליטים" הפלשתינאים (וגם לזה אבט מאזן לא מוכן). אולמרט כבר הציע לו יותר ואבו מאזן לא קיבל, אבל שלי תצליח לשכנע אותו. בטח בזכות הבישול הביתי שלה.

אבל מה לעשות שאת הימין הנושא החברתי/כלכלי לא הכי מעניין.

ומבחינתם ירון זליכה הוא שטינקר שמלכלך על הממשלה במקום לשתף פעולה עם האג'נדה הטייקונית וקומבינות ההון-שלטון.

הפוך: את הימין (הכלכלי) בהחלט מעניין הנושא החברתי/כלכלי. גם את השמאל, רק שהפתרונות של השמאל עוזרים בטווח הקצר ומזיקים בטווח הארוך והפתרונות של הימין מזיקים בטווח הקצר ומועילים בטווח הארוך.

לימין הכלכלי בכלל ולביבי בפרט אין שום אג'נדה טייקונית ואין קשר לקומבינות הון-שלטון - הממשלה היוצאת היא הממשלה הכי אנטי-טייקונית מאז.. מאז... אולי מאז בכלל. בטח ב- 20 השנים האחרונות. מי שבעד טייקונים, במיוחד אם הם מחזיקים במונופול, זו שלי - בתנאי שהם משלמים שכר גבוה לפועלים שלהם.

מה הוא עשה בתפקיד חשב חוץ מלריב עם כולם? לדעתי זליכה קשקשן שמדבר הרבה ולא עושה כלום. אני לא מבין למה מתייחסים אליו כמה אל משיח.

הוא דווקא עשה לא מעט.

היתה (ועדיין יש) שיטה במכרזים שהמדינה הוציאה: קבלנים היו מציעים מחירים נמוכים במיוחד וזוכים במכרז, ואז היו מתחילים להתלונן שהם בעצם לא יכולים להשלים את הביצוע במחיר שהם עצמם הציעו ומבקשים עוד. מאחר שהכסף לא יוצא מהכיס של הפקידים והפוליטיקאים מצד אחד ומצד שני הם לא רוצים לעקב את הפרוייקט בעוד כמה שנים, היו מאשרים לקבלן תוספת תשלום, הרבה פעמים אפילו כמה. וכך הפרוייקט היה עולה בסופו של דבר הרבה יותר מהתוכנית הראשונית. מי שהיה נותן הצעה אמיתית לא היה זוכה, גם אם בסופו של דבר ההצעה שלו היתה זולה יותר מהעלות בפועל.

אז זליכה החליט שזה לא יהיה יותר. כשקבלן היה מתלונן שהוא לא יכול לעמוד בתנאים שהוא עצמו הציע, זליכה היה מעקל את הערבות של הקבלן ומעיף אותו מהפרוייקט. חבל שהחשכ"לים הבאים אחריו לא המשיכו כך.

והיו לו עוד הצלחות. כן, זה דפק הרבה אחנים אחרים, אז לא פלא שהרבה לא אהבו אותו. מצד שני, זה לא אומר שהוא תמיד צודק. באותה הרצאה מפורסמת שלו, למשל, הוא טען שטוב שהחרדים לא עובדים כי המשק לא מייצר מספיק מקומות עבודה עבורם. זו שטות מוחלטת, הרי חלקם היו מייצרים את מקומות העבודה שלהם ושל האחרים. עובדה, כשמספר דומה של עובדים הגיעו בזמן קצר לארץ עם נפילת בריה"מ, רובם מצאו עבודה. אולי לא כרופאים או מהנדסים, אבל עבודה היתה להם.

תאגידי מיים לדוגמה

מה לעזאזל הקשר לביבי? חוק תאגידי המים עבר ב- 2001. הוא לא היה ראה"מ אז, לא שר האוצר ואפילו לא ח"כ.

תאגידי המים היו מחויבי המציאות: במצב שהישן, רשויות מקומיות היו גובות מהתושבים את התשלום על המים אם היה בא להן ומשתמשות בכסף למה שרק התחשק להן. כתוצאה מכך תשתיות המים והביוב הלכו והדרדרו - בישובים מסויימים היה אובדן מים של יותר מ- 30%! אין לנו מים מיותרים לשטויות כאלו. כשהכסף נכנס לגוף שכל תפקידו לדאוג לתשתיות המים והביוב, ראש העיר לא יכול להשתמש בו כדי לצ'פר את בן הדוד שלו במכרז פיקטיבי.

בכלל, לתאגידי המים אין קשר לעליית מחירי המים. זו באה בגלל החלטת ממשלה (מאותה תקופה) שמחיר המים ישקף את עלותם. עד אותה תקופה, המדינה סיבסדה את המים. כמובן שכדי לסבסד את המים, גבו מיסים... כלומר שילמת על המים בכל מקרה, רק שלא ידעת ששילמת על המים כי קראו לזה בשם אחר. היו לזה שתי השפעות שליליות: ראשית, מי שצרך קצת יכול היה לסבסד את מי שצרך הרבה, כי לפחות חלק מתשלום המים היה נגבה ללא קשר לצריכה אלא כמס אחר. שנית, מחיר נמוך (כביכול, כאמור לא ראית את העלות המלאה ששילמת) מעודד צריכה ואין לנו מים ספייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני בטוח שיחימוביץ' מטומטמת וזליכה בצעצמו לא מסכים איתה בהרבה דברים(רק שהוא מצניע את הביקורת עליה).

למשל, תראו פה החל מדקה 9 מה הוא אומר על התחרות בשוק המזון.

העיניין הוא שלמרות הכל הוא עדיין תומך בגדול בתכנית הכלכלית שלה, זאת שכולם אמרו שתוביל את לאבדון ("לא יהיו יותר עשירים ועניים, יהיו רק עניים"). השאלה שאני שואל היא למה? הוא הרי לא "חברתי" ממוצע שלא מבין בכלכלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה צורך בשום תאגיד מיים

זה סתם עוד מישרות +פיתאום לשלם על המיים מעם

עוד מישרדים עוד גוף גביה עוד עורכי דין וכו

בימקום תאגידי המיים היו יכולים או לתת למקורות יותר סמכויות או להגביר את הפיקוח על התחום ולחוקק חוקים מתאימים

זה גם היה מוסיף למחיר אבל הרבה הרבה פחות

יש הרבה דברים בגופים הממשלתים שהם מיותרים ורק גורמים ליותר בירוקרטיה ומחיר גבוה יותר לאזרח

תאגידי המיים זה אחד מהדברים האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפוך: את הימין (הכלכלי) בהחלט מעניין הנושא החברתי/כלכלי. גם את השמאל, רק שהפתרונות של השמאל עוזרים בטווח הקצר ומזיקים בטווח הארוך והפתרונות של הימין מזיקים בטווח הקצר ומועילים בטווח הארוך.

ספר לנו עוד כיצד המדיניות הכלכלית של הליכוד תעזור לנו בטווח הארוך

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4333944,00.html

בלתי נתפס ששר האוצר וראש הממשלה אפילו לא מודעים לתקציב ומגחכים ביהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימקום תאגידי המיים היו יכולים או לתת למקורות יותר סמכויות או להגביר את הפיקוח על התחום ולחוקק חוקים מתאימים

זה גם היה מוסיף למחיר אבל הרבה הרבה פחות

על מה אתה מדבר? אף פעם לא שילמת למקורות. מים וביוב שילמת לרשות המקומית שלך והיא בתורה שילמה למקורות. איך עוד סמכויות למקורות היו עוזרים? ואם הצנרת רקובה ודולפת כי לראש העיריה יש דברים חשובים יותר לעשות עם הכסף מאשר לדאוג לתקינות הצנרת, למי אכפת. איך עוד פיקוח היה עוזר? כל עוד הכסף נכנס לתקציב הכללי של הרשות המקומית וזו מחליטה מה לעשות איתו, אין מה לעשות. כשהוא נכנס לגוף שכל מתרטו לדאוג לתשתיות המים והביוב, אתה יודע בוודאות שהכסף ילך רק לזה. עוד עובדים? רובם באו ממחלקת המים והביוב של הרשויות המקומיות... אם כבר, אז העבדה שלכל כמה רשויות יש תאגיד מים אחד מצמצמת את מספר העובדים.

שוב: העליה לא נובעת מהקמת תאגידי המים. עובדה, גם במקומות שבהם עדיין אין תאגידים המחירים עלו. הם עלו כי הממשלה החליטה שהאזרחים שילמו את העלות המלאה של המים ישירות ולא בעקיפין, זה הכל.

ואחרון חביב, לא לזה ולא לזה יש קשר כלשהו לביבי.

יש הרבה דברים בגופים הממשלתים שהם מיותרים ורק גורמים ליותר בירוקרטיה ומחיר גבוה יותר לאזרח

תאגידי המיים זה אחד מהדברים האלו

החלק הראשון נכון. אבל השני? אם אתה משלם לעיריה אז זה יעיל ולא מעלה את המחיר אבל אם אתה משלם לממשלה זה לא יעיל וכן מעלה את המחיר? ובכלל, תאגידי המים הן חברות בבעלות העיריות ולא הממשלה. בקיצור, אתה לא יודע על מה אתה מדבר.

^^^

אני בטוח שיחימוביץ' מטומטמת וזליכה בצעצמו לא מסכים איתה בהרבה דברים(רק שהוא מצניע את הביקורת עליה).

למשל, תראו פה החל מדקה 9 מה הוא אומר על התחרות בשוק המזון.

ולהשוואה, מה חושבת שלי על תחרותיות בשוק המזון ועל מכסים, מאותו קישור בדיוק שהבאתי קודם מהבלוג שלה:

והכי מקומם – "פתרון הקסם"של שר האוצר, שמגיע אוטומאטית, בשליף-שלוף, יחד עם "פרשנות כלכלית" ברוח דומה, מפיו של נחמיה שטרסלר, כהן הכלכלה העבשה והמיושנת של שנות השמונים: לאפשר ייבוא מוצרי חלב. להציף את הארץ במוצרי חלב זולים מטורקיה, למשל. זה כמובן פתרון הרסני, שליפה מהמותן, והוא יביא באופן ודאי לסגירת מפעלים ולפיטורי עובדים שיועלו על המזבח האופנתי של סערת הקוטג'.

אז איך באמת הוא תומך בה?

טוב, יש עוד כמה כלכלנים שתומכים בשלי. למשל פרופ' ספיבק. הנה מה שהיה לו לומר על התוכנית שלה:

"הייתי שמח אם במפלגת העבודה היו מתייעצים עם בעלי מקצוע, כדי לראות שהמספרים שלהם בתוכנית הכלכלית לגמרי מעוגנים בקרקע המציאות. בכל זאת, הגישה הכללית של התוכנית בהחלט נראית לי, למרות שישנם כל מיני פרטים - לאו דווקא הפרטים הפיסקאליים, שחלקם זכו להרבה מאוד ביקורת - שאני לאו דווקא מסכים איתם. אבל ממילא, תוכנית כזו אינה תוכנית לביצוע".
"אם שלי יחימוביץ' תהיה שרת האוצר מחר בבוקר, היא לא תלך ותבצע את התוכנית. זו תוכנית שנועדה להראות כיווני פעולה, ויש לה שני יתרונות: הראשון, שהיא מפורטת כך שאפשר לדון בה; השני, שהיא שמה על השולחן את הנושא הכלכלי-חברתי בצורה רצינית יותר, לעומת כל מיני דברים כלליים שבסופו של דבר לא אומרים כלום. אני שמח שגם מפלגת העבודה וגם המחאה קידמו את הרעיון של אחריות פיסקאלית, ויש כמה-וכמה התבטאויות של יחימוביץ' על הצורך באחריות פיסקאלית".

אגב, אם אני כבר בשוונג, לספיבק היו כמה דברים לומר על הגרעון:

"ישנם שני חסרים: מחסור אחד בגביית מסים ומחסור שני בהוצאות. אנחנו המלצנו להעלות את המסים כבר ביולי 2012, והממשלה הלכה לכיוון שאנחנו אמרנו. לגבי עניין ההוצאה, זה לא סתם שהממשלה צריכה להוציא עוד איזה 11 עוד 15 מיליארד שקל ב-2013. הסיבות הן הוצאות חברתיות מכל מיני סוגים, כמו חינוך לגיל הרך, הסכמים עם הרופאים, עם המורים - בקיצור התחלת השיקום של המערכת הציבורית, וזה עולה כסף. ישנם דברים שהממשלה התחייבה להם בגלל אותם לחצים שהצטברו בתוך המערכת בעשור האחרון, עקב הקיצוצים הגדולים שהיו במערכת החל ב-2003".

כלומר הוא אומר שצריך להעלות מיסים (אז תבחרו שלי!) ושההוצאות של המדינה גדלו לצרכים חברתיים... איך ביבי מעיז לבזבז מיליארדים על חינוך או העלאות שכר לרופאים! אצל שלי זה בטח לא היה קורה... ;D

העיניין הוא שלמרות הכל הוא עדיין תומך בגדול בתכנית הכלכלית שלה, זאת שכולם אמרו שתוביל את ישראל לאבדון ("לא יהיו יותר עשירים ועניים, יהיו רק עניים"). השאלה שאני שואל היא למה? הוא הרי לא "חברתי" ממוצע שלא מבין בכלכלה.

אתה מוזמן לקרוא את התוכנית שלה, זו שחמישים מומחים מסתוריים כתבו. אתה לא צריך להיות גאון או זוכה פרס נובל לכלכלה כדי לראות שהיא שטות מוחלטת. לא רק שהתוכניות שלה דביליות, גם הטענות שלה על הממשלות הקודמות לא נתמכות בנתונים שהיא עצמה מביאה!

לא ראיתי את ההרצאה של זליכה. לעזאזל, יותר מחצי שעה של דיבור איטי, מה עשיתי שזה מגיע לי? אם יש למישהו קישור לטקסט, אשמח לקרוא (אני קורה הרבה יותר מהר משהו מדבר). אבל שמעתי קצת באזור הדקה ה- 14 והאיש מקשקש. ראשית, הוא טוען שישראל היא במקום השמונים במדד התחרותיות. בול-פאקינג-שיט. קל לבדוק את זה, הרי יש לנו אינטרנט. הנה דו"ח מדד התחרותיות העדכני. במקום השמונים תמצאו את מקדוניה. אז איפה ישראל? במקום ה- 26. רגע, איך זה יכול להיות? זליכה אמר 80! נו, אין ספק שהפורום הכלכלי העולמי, אותו גוף שמפרסם את הדו"ח, הטה אותו בכוונה כדי לסייע לביבי שנותן להםמיליארדים על חשבון העובדים המדוכאים במדינת ישראל. טוב שיש זליכה.

אח"כ הוא מתחיל להסביר על שני סוגי אבטלה, זו שלטווח קצר וזו שלטווח ארוך, כשרק את הטווח הקצר מודדים. שוב, בול-פאקינג-שיט. למה להמציא מונחים חדשים? ךמה שהוא קורא אבטלה לטווח קצר קוראים בכל העולם אבטלה, למה שהוא קורא אבטלה לטווח ארוך קוראים בכל העולם שיעור (אי) ההשתתפות בכח העבודה. עד לפני כחצי שנה, הוא באמת היה די נמוך (אם כי במגמה של עליה כבר שנים), אבל זה נבע בעיקר מכך שגברים חרדים ונשים ערביות משתתפים בשוק העבודה באחוזים מאוד נמוכים. גברים חילוניים ונשים יהודיות עבדו בשיעורים דומים לאלו שבשאר מדינות המערב. אבל לפני חצי שנה, קרה דבר מוזר: בעקבות ההצטרפות ל- OECD, הלמ"ס שינה את שיטת המדידה לזו שנהוגה בשאר מדינות הארגון. שני דברים קרו בעקבות זאת: הראשון, שזכה לכותרות, היה הגדלת שיעור האבטלה ב- 1.2%, עדיין הרבה מתחת לממוצע ה- OECD. השני, שעבר ממש בשקט, הוא עליה משמעותית בשיעור ההשתתפות בכח העבודה (או ירידה בשיעור אי ההשתתפות בכח העבודה) ועכשיו ישראל גם כאן מעל לממוצע ה- OECD. אררר, מה הולך כאן? האם ביבי מעביר מיליארדים מהמעמד הבינוני לעובדות ולכן הן מסתדרות בניגוד לטענות של זליכה?

אגב, אם מודדים את העוני בשיטה המקובלת ב- OECD, גם הוא יורד.

ספר לנו עוד כיצד המדיניות הכלכלית של הליכוד תעזור לנו בטווח הארוך

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4333944,00.html

בלתי נתפס ששר האוצר וראש הממשלה אפילו לא מודעים לתקציב ומגחכים ביהירות

הגרעון באמת מביך, אבל לא להגזים - לרוב המדינות במערב יש יחס חוב/תוצר הרבה יותר גרוע משלנו, כולל כמה שפשטו רגל בגלל שהחוב היה כ"כ גדול שאפילו את הריבית עליו הן לא יכלו לשלם. אבל אתה מביא לי טענות מידיעות? אני יכול להביא לך תגובות מישראל היום, שני העיתונים אובייקטיביים באותה מידה - בכלל לא.

חושב שמופז ידע כבר לפני רבעון מה יהיה הגרעון של כל השנה? הוא לא ידע. אף אחד לא ידע. מופז סתם זרק מספר שבדרך מזל היה קרוב לתוצאה הנכונה. הרי אחוז לא קטן מהגרעון נוצר בחודשיים האחרונים בעקבות ההוצאות על עמוד , השבתת כל הדרום וגיוס עשרות אלפי אנשי מילואים. הוא חזה את זה חודש מראש?

הגרעון, כפי שאמר ספיבק, נוצר משתי סיבות: הראשונה שהמשק מתקרב למיתון. מה לעשות, כל העולם חולה וגם אנחנו מתחילים להרגיש לא כל כך טוב. כשההכנסות יורדות, משלמים פחות מיסים. אבל אנחנו משום מה לא מוכנים שהממשלה תקטין את ההוצאות שלה שכאנחנו משלמים פחות מיסים. השניה היתה שהממשלה הגדילה בצורה משמעותית את ההוצאות שלה: עליה משמעותית בשכר הרופאים, האחיות, המורים, העו"סים, השוטרים, עובדי הנמלים (איכס, אבל אין הרבה שאפשר לעשות בקשר לזה), התחלת מימוש חוק חינוך חובה מגיל שלוש - רק תוספות השכר הגדילו את הגרעון בכ- 13 מיליארד.

מצד שני, שלי מלכתחילה מדברת על הגדלת הגרעון, אז על מה בדיוק יש לה להתלונן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...