שדרוג מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב

יוני הגבוה

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב בן שלוש שנים שמשמש אותי בעיקר למשחקים.

לאחרונה הוא מתקשה עם התפקיד (למשל, קשה לו עם the witcher 2) ומכיוון שבחודשים הקרובים לא אקנה מחשב חדש אני חושב על שדרוג.

אני קצת מתלבט לגבי הכדאיות של העניין ולכן עזרתכם נחוצה.

מצ"ב המפרט, ברור לי שאני צריך להרחיב ל-4 ג'יגה זיכרון אבל לא ברור לי מה הלאה. האם יספיק כרטיס מסך חדש או שחבל על המאמץ?

[table][tr][td]מעבד:Intel 2 Duo E7200 2.53Ghz Penryn BOX[/td][/tr][/table][table][tr][td]קירור למעבד:Arctic Cooling Freezer 7 Pro[/td][/tr][/table][table][tr][td]לוח אם:Gigabyte GA-P35-DS3L[/td][/tr][/table][table][tr][td]מארז:ANTEC SONATA II 450W[/td][/tr][/table][table][tr][td]זיכרון:A-Data 1GB -800 Vitesta HeatSink CL5

כמות: 2[/td][/tr][/table][table][tr][td]כרטיס מסך:Sapphire Radeon 4850 512MB Retail [/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני יכול להגיד לך שאני עם קרוספייר של 4850 והם מתקשים קצת עם Witcher 2.

השאלה זה מה התקציב?

כי המעבד חלש וישן, והוא מתושבת של 775, ככה שהחלפה שלו תכלול גם החלפת לוחות אם (אם פשוט תזרוק פנימה כרטיס מסך חדש, זה מבטיח לך צוואר בקבוק). הזיכרונות הם מסוג ואתה צריך להחליף אותם ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי להקצות לעניין אלפייה, כי סך הכל עד עכשיו הוא הצליח להתמודד עם משחקים, אבל עם מאפיה 2 ו-וויצ'ר 2 כבר קשה לו.

נראה לי שמעבר לאלף כבר כדאי לשמור על הכסף ופשוט לקנות מחשב חדש.

המעבד כל כך בעייתי?

אולי יש לי אפשרות להחליף למעבד חזק יותר שיושב על אותה התושבת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה השיקולים שלך שמעבר לאלף כבר כדי לשמור על הכסף ולקנות מחשב חדש..

בכל מקרה, אלפייה לבד יעלה כרטיס מסך באזור ה-GTX 560 או HD 6950. שניהם ייצרו צוואר בקבוק עם המעבד הזה.

מה שאתה אולי יכול לעשות זה לנסות למצוא יד שנייה של Q9600 ולעשות לו O.C - אבל להשאיר את המעבד הנוכחי זה בהחלט לא בא בחשבון.

שדרוג אמיתי יעלה לך באזור ה-3000 עד 4000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה השיקולים שלך שמעבר לאלף כבר כדי לשמור על הכסף ולקנות מחשב חדש..

בכל מקרה, אלפייה לבד יעלה כרטיס מסך באזור ה-GTX 560 או HD 6950. שניהם ייצרו צוואר בקבוק עם המעבד הזה.

מה שאתה אולי יכול לעשות זה לנסות למצוא יד שנייה של Q9600 ולעשות לו O.C - אבל להשאיר את המעבד הנוכחי זה בהחלט לא בא בחשבון.

שדרוג אמיתי יעלה לך באזור ה-3000 עד 4000.

במקום להשקיע סכום כזה ברור שעדיף כבר לקנות מחשב חדש...

תקשיב אתה דיי בבעיה כי המעבד יחסית חלש, מה שאומר להחליף .

הכ. מסך גם כבר ישן , ואם תחליף לכ. מסך חדש ואיכותי תצטרך גם להחליף ספק כח ...

זכרונות זה ברור שאתה צריך להחליף... צר לי להגיד לך אבל אני לא בטוח שאלפיה תעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. גם עם המעבד שלו הוא יכול לעשות OC יפה, לקחת כרטיס כמו 5830\5850 ועוד סטיק של 2GB.

גם אם יהיה צוואר בקבוק הוא עדיין יקבל ביצועים גבוהים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. גם עם המעבד שלו הוא יכול לעשות OC יפה, לקחת כרטיס כמו 5830\5850 ועוד סטיק של 2GB.

גם אם יהיה צוואר בקבוק הוא עדיין יקבל ביצועים גבוהים בהרבה.

מה עם ספק כח חדש , ומערכת חדשה (הוספת מאורר חזק למעבד כמו מוגן 2 ,אולי גם מאורר למארז)..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגזמתם ? המחשב שלו דיי מספיק לכל דבר שהוא יעשה איתו, אני מציע לקחת שדרוג בסגנון הבא.

1- כרטיס מסך מציע שתיקח את הכרטיס הבא במחיר מעולה http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/19916/cat/34

2- תמכור את הזיכרונות שלך ותיקח את הזיכרונות הבאים http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/19789/cat/28

3- קח את הקירור הבא למעבד http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/19800/cat/50

ואנחנו עדיין עומדים על 800 שקל.

4- וקח את הספק הבא http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php/product/19287/cat/42

יוצא לך סביב ה1000-1020 שקל לכל השדרוג הזה, בעתיד כשתחסוך עוד קצת כסף מציע לקחת מעבד הQ9300-Q9400-Q9450-Q9550 אחד מי ההרבעה האלו ואז המחשב שלך יהיה מושלם וגם דיי מעודכן לחומרה של היום.

כמו כן עם לא הבנת, הקירור הזיכרונות והספק הזה הם לטובת OC כמה שתגיע עם המעבד שלך, וזהו לדעתי מחשב שכזה יספיק לך בהחלט :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שבחודשים הקרובים לא תחליף אותה, האם לא שווה לך אז פשוט לגרור איתה תוך כדי פשרה בהגדרות או שגם בשנים הקרובות לא תחליף אותה. המערכת מבוססת על S775, ולהוציא כסף על שדרוגים לא משתלם בדרך כלל.

לקחת GTX260 על פני 4850, גם במחיר טוב זה לא בהכרח מבריק, אמנם הGTX260 חזק יותר, אבל צריכת החשמל שלו גבוהה יותר, וגם הוא עצמו כבר לא בדיוק שיא התחכום.

OC נשמע בהחלט אפשרות טובה, סביר שאפשר להוציא מהמעבד שלך עוד לא מעט ביצועים. מה שכן, הספק שלך בהחלט עלול להתגלות כבעיה עם OC + כ.מסך חזק יותר.

אישית, הייתי לומד להתפשר בהגדרות כמה שצריך ומחכה כבר למערכת הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^1+

חסכת לי את הצורך להגיב לזה שמעלייך. מה זה "כל מה שהוא יעשה איתו?" אין לו שום סיכוי להריץ משחקים חדשים על הגדרות גבוהות עם רזולוציה של 1920X1200 עם השדרוג שאתה הצעת לו. זה לא ייפתור לו שום דבר, ועוד 3 חודשים הוא ייצטרך לשדרג עוד פעם (מה גם שאתה מציע לו רק אז לקחת מעבד מסדרת ה-Q9500/600. עם ההצעה שלך הוא ימשיך עם השדרוגים שלו לעוד חצי שנה ואז ייצטרך לשדרג עוד פעם בסכום גבוה יותר כי הוא הגיע כבר לקצה).

Gil - הוא בהחלט יכול לקחת את ה-5850 שהוא כרטיס מעולה. אבל כמו שרועי ציין, הוא חייב להחליף לקירור גבוה יותר ולספק חדש יותר. ככה שהשדרוג אפילו מגדיל את עצמו. השאלה היחידה זה "מה הביצועים הגבוהים בהרבה" שהוא מקווה להשיג? אם הוא מעוניין להריץ וויטצ'ר 2 על 1920X1200 עם הגדרות High-ultra ולהישאר באזור FPS של 45+ אין לו סיכוי גם עם השדרוג שאתה הצעת.

פותח הת'רד - כן הייתי מוסיף מה בדיוק הדרישות שלך מהמערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות.

ֿ

אני לא מתכוון להכנס לענייני , החלפת ספק, החלפת מעבדים וכו'. זה קצת גדול עלי ולא התכוונתי להשקיע בזה כל כך הרבה מאמץ. המקסימום שחשבתי עליו זה להחליף כרטיס מסך ולתקוע סטיק נוסף של , לא מעבר. יצאתי מתוך נקודה הנחה שאולי ככה אוכל לקבל ארכה של שנה וקצת לפני שאני מחליף למחשב חדש. מדבריכם עולה הרושם שהכי טוב יהיה אם אסתפק במה שיש ועוד שלושה-ארבעה חודשים לקנות מחשב חדש.

danvis, צדקת עם ההנחה שלך לגבי מה שאני רוצה, אם כי הייתי מתפשר גם על 40 FPS :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ איזה שטויות אתם מדברים, לשניכם יש מערכות מבוססות S775 וזה מפריע לכם במשהו ?

לDANVIS מה תגיד עם אני יגיד לך שהGTX260 הזה מריץ את הTHE WITCHER 2 הרבה הרבה יותר טוב מי הCF של הHD4850 שלך ?

בכיינים, אני משדרג את המחשב שלי כל חצי שנה+- במשך כבר כמעט 4 שנים ואתם אומרים עדיף לקנות חדש, איזה שטויות.

עצה שלי לרוב האנשים זה לשדרג, ולקנות את כל השדרוגים האלו כ"יד שנייה" הדילים שאפשר למצוא שהם הרבה יותר משתלמים מי לקנות חדש דנדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט מפריע לי למשהו. לרמה שאני צריך לשדרג/לקנות מערכת חדשה, ואני עם E8400. גם אם הוא יעשה OC ל-E7200, לכמה הוא יביא אותו? זה עדיין מעבד עם 2 ליבות - אתה לא מדבר על קנייה של מעבד ארבע ליבות ולעשות לו OC, מה גם שזה דורש החלפת ספק ושיפור הקירור - לקחת את זה בחשבון?

זה שה-GTX260 אולי יריץ אותו יותר טוב מה-CF 4850 זה הודות לכך שהדרייברים של AMD למשחק הזה הם דפוקים. מעבר לזה, אז מה עם ה-260 יריץ אותו יותר טוב מה-CF של 4850? לא התיימרתי להגיד שה-4850 יריצו אותו כמו שצריך. שניהם לא יעשו את העבודה שהוא מצפה שהם יעשו. אתה מוכן להתחייב שה-260 הולך להריץ את המשחק על 1920X1200 על הגדרות אולטרה עם 40~ FPS? בהצלחה עם זה. שתמצא benchmark שמוכיח לי את זה, אני אסיר בפנייך את הכובע.

אה ואגב:

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-charts-2008-q3/compare,795.html?prod%5B2062%5D=on∏%5B2115%5D=on

לא רק שההפרש ביניהם זניח, בחלק מהמקרים ה-CF של ה-4850 עולה על ה-260.

ומה זה קשור לבכיינים? חלק מהאנשים אוהבים לשדרג כמו שאתה עושה מחלקים יד שנייה - אני למשל מעדיף שלא לעשות את זה. אני לא בטוח מה ההבנה של פותח התרד' בחלקים יד שנייה. זה שאתה עושה את זה אומר שזה טוב לכולם? אתה הצעת את הפיתרון שלך, הוא ראה אותו, הוא לא קיבל אותו. אז עכשיו אתה הולך בכוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...