בדיקת עיצוב תעבורה בyoutube על 014 גיימר 10mbps או למה הסרט לא יורד עד הסוף - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקת עיצוב תעבורה בyoutube על 014 גיימר 10mbps או למה הסרט לא יורד עד הסוף

Niseg

Recommended Posts

הרבה זמן סיקרן אותי איך נראה עיצוב התעבורה של בבזק בינלאומי ומן הסתם בגלל שאני עובד בדברים שקשורים לרשתות אני גם יודע לבדוק את זה . הפעלתי wireshark לפני שפתחתי את הסרט ואז סיננתי את התעבורה שתכלול רק את הרוחב פס בהורדה של הסרט (בעזרת ip.src == ) והנה התוצאות:

סרטון :

איכות : 360p

רוחב פס התחלתי : 1.2MB/s שזה 9.6mbps

זמן הורדה ברוחב פס התחלתי : 5 שניות

רוחב פס באמצע : 140KB/s שזה 1.1mbps

פספסתי קצת בסרטון שאני אוהב(4seW1-q41NY ) אבל זה אותו שיר

סרטון :

איכות : 480p

רוחב פס התחלתי : 1.2MB/s ואז 800KB/s

זמן הורדה ברוחב פס התחלתי : 5 שניות במקס ואז עוד 5 שניות בפחות

רוחב פס באמצע : 205KB/s

למצוא סרטון HD היה לי קצת בעיה כי הרבה מאוד מהם כבר על ה cache של הספק ואז קיבלתי רוחב פס מקסימאלי רוב הזמן. אבל כשמצאתי אחד העסק גימגם

סרטון:

איכות : 720p

רוחב פס התחלתי : 1.2MB//s

רוחב פס באמצע מקסימום : 250KB/s

רוחב פס באמצע מינימום: 50KB/s

רוחב פס באמצע ממוצע (הערכה): 150KB/s

המסקנה היא שב014 אוהבים לשים בcache שלהם סרטונים של 720P כי כנראה הם ממש לא מסוגלים להתמודד עם זה . ב360p ו480p הכל עבד טוב אבל עדיין אני לא יודע מה קורה במצבי עומס חריגים. אני מנחש שהמערכת הזאת עובדת על כל החשבונות הרעיון הוא פשוט שאם המשתמשים לא רואים את הסרט עד הסוף שלא יבזבזו רוחב פס שזה מונע הפרעות למשתמשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אתה יודע שהמהירות שאתה מקבל בסרטונים של באה ביחס ישיר עם הפופולריות של הסרטון נכון ?

כמו כן, נתת 3 תוצאות שונות לסרטונים שונים.. :facepalm:

אתה כנראה לא מבין איך זה עובד. העיצוב תעבורה כן קיים אני די בטוח שהוא בצד של בינלאומי. הנה הסבר פשוט מאוד של המנגנון.

TCP הוא הפרוטוקול הכי נפוץ ברשת והוא מדמה stream שזה כמו קובץ. בפרוטוקול יש הבטחת אמינות - וזה אומר שאתה לא תאבד אינפורמציה. מתי שאחד הצדדים מקבל חבילה הוא עושה לה ACK (אומר לצד השני שהוא קיבל אותה) ואם חבילה מסוימת לא התקבלה השולח שולח אותה שוב.

אובדן החבילות עושה עוד משהו - הוא גורם לצד השולח להוריד את הקצב לפי אלגוריתם מסוים שגם מגביר לאט לאט את הקצב. לרוב אובדן הרבה חבילות מוריד את הקצב יותר.

איך שהמנגנון של traffic shaping על עובד זה שהוא ננעל על התעבורה ומזהה כמה רוחב פס היא צריכה ואז הוא מגביל את הsocket הורדה ע"י זריקת חבילות מתי שצריך .

אחרי בדיקה קטנה גיליתי שבכלל הכל עובד דרך מטווך ב014 שמאכיל אותך בקצב מסוים. בסרטונים באיכות נמוכה. המתווח הזה בטח גם צובר את הסרטון למקרה עתידי. סרטים של 720P שהם לא פופולרים יורדים באופן ישיר מהשרת של ואז זה תיעדוף ועומס.

אני מנחש שאולי הבעיות בyoutube שיש להרבה אנשים היא לא רק עומס על הקו הבינלאומי אלא גם עומס על המטווך. עדיין אני לא באמת יכול להגיד איך זה עובד באמת רק לראות איך זה מתנהג בwireshark .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...