זקוק לעצה לגבי רכישה ב-Ebay... האם המכירות הבאות "בטוחות"? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעצה לגבי רכישה ב-Ebay... האם המכירות הבאות "בטוחות"?

tmpusr

Recommended Posts

אודה לעצה ממי שמתמצא, בעיקר ממי שרוכש הרבה מ-EBAY. בהמשך לת'רד המקורי, אני מעוניין לרכוש את אחד מהפריטים הבאים:

http://goo.gl/SwyT

http://goo.gl/B7NF

http://sn.im/1bsrbm

1. אשמח לדעת האם לדעתכם מדובר במכירות שנחשבות "בטוחות"?

2. מה היתרון בתשלום דרך פייפאל? יש סיכונים/סיבוכים נפוצים או שפשוט לשלם עם כרטיס אשראי בינלאומי וזהו?

3. יש לכם טיפים נוספים?

תודה מראש,

גונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד לא קרה לי שרכשתי מוצר ממשתמש עם מדלייה של TOP RATED SELLER והמוצר היה לא טוב.

PAYPAL יכול להמיר לבד לשקלים ולחייב את הכרטיס בשקלים.

כל עסקה שמתבצעת דורשת אישור בצורת כניסה לחשבון הפייפאל.

אין צורך למסור את פרטי כרטיס האשראי לעסקים מרוחקים שאתה לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

בלינק הראשון כתוב שהמוצר מסופק מתל-אביב (המוכר שמו אבי ככל הנראה).

למה עדיין כזה משלוח וצריך לשלם מע"מ? מה הקטע פה? את המע"מ אני עוד איכשהו מבין (פשוט לא מגולם במחיר המקורי), אבל המשלוח?

אני מבין שלא מקובל "איסוף עצמי" במקרה כזה, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשלום ב paypal נותן גם למוכר וגם לקונה הגנה. לקונה הוא נותן את הכוח להגיש ערעור במקרה של עסקה רעה (מוצר מזוייף, לא נכון וכו' וכו') ולמוכר הוא נותן ערבות שהכרטיס אשראי הוא אכן של הקונה ואינו גנוב. למעשה אינה מכבדת עסקאות שנעשות מחוץ למסגרת pp ולא תיתן שום הגנה לקונים שביצעו תשלומים בצורות אחרות. לעולם אל תשלם על עסקה בebay שלא באמצעות PP גם אם למוכר יש 200 כוכבים.

המחיר של המשלוח הזוי כי התעריף מתקבל דרך USPS ולכן אל תתייחס אליו. תשלח הודעה ותבקש לדעת את מחיר המשלוח האמיתי. ולגבי המע"מ איפה ראית שיש מע"מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר של המשלוח הזוי כי התעריף מתקבל דרך USPS ולכן אל תתייחס אליו. תשלח הודעה ותבקש לדעת את מחיר המשלוח האמיתי.

בלינק הראשון הוא רושם: "We cannot write a reduce value on shipments so please do not request it." באדום (סעיף 4)

ולגבי המע"מ איפה ראית שיש מע"מ?

ומיד מתחת הוא רושם גם: "Sales Tax: All Buyers from Israel - you must add 15.5% VAT (Ma'am)." בשחור.

איביי לוקחים אחוזים מהמכירה. תציע למוכרים לשלם ישירות דרך פייפאל ולחסוך להם את העמלה (שאגב לא נכללת בדמי משלוח וזה למה הם גבוהים לפעמים) בתמורה להנחה.

^

זה בגדר "חוקי אבל לא כשר", נכון? כי ראיתי אזהרה מכאלה עיסקאות באתר (כמובן...).

בתור TOP SELLER אני מניח שדווקא יש לו אינטרס שהעיסקה תהיה באתר כדי שאוכל לדרג אותו, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לא ראיתי. לגבי המע"מ, הגיוני. למי שקונה מחו"ל אינו צריך לשלם מע"מ.. אם אתה קונה מישראל, והבחור הזה באמת מחזיק בחברה רשומה אז הוא חייב לגבות מע"מ.

לגבי סעיף המשלוח הכוונה היא שהוא לא מתכוון להצהיר למכס בעת יצוא על ערך מופחת של החבילה - כלומר הטריק הידוע של 1$ gift, מה שלא נוגע אליך כי אתה קונה את זה ממנו בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס - מקרה קלאסי של (אי) הבנת הנקרא. :-[

לא הכרתי את ה"טריק" הזה אז הנחתי שהוא מתייחס למחיר המשלוח עצמו ולא לערך הרשום על החבילה - תודה.

אתה לא אמור לשלם משלוח ומע"מ הבחור גר בארץ,Local Pickup זאת ממש לא בעיה.

* אז צריך לשלם מע"מ לדעתך או לא?

* אז לשלוח לו בקשה לאיסוף עצמי גם אם הוא לא מציע זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה מוכרים לא מסכימים לאיסוף עצמי בגלל שתי סיבות: חלק מהמוכרים באיביי מגלמים חלק ממחיר המוצר במשלוח (עניין של עמלות לאיביי). בעיה נוספת (מצד המוכר) היא שכאשר יש איסוף עצמי, המוכר מאבד את היכולת להוכיח שהוא העביר את המוצר ואז קונה נוכל יכול לקחת את המוצר ולאחר מכן לפתוח דיספיוט שהוא לא קיבל אותו כך שתבין למה מרבית המוכרים לא יסכימו לאופציה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי למוכר 2 הודעות בשלושת הימים האחרונים ללא תגובה - זה נפוץ?

בנוסף, קיבלתי הודעה שהפריט "נרשם מחדש"?:

our watched items have been relisted. Don't let them slip away this time

עם לינק לאותו מוצר בדיוק - מה הקטע פה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...