מפרט מחשב לגרפיקה - תקציב 4-5K - צריך ביקורת - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב לגרפיקה - תקציב 4-5K - צריך ביקורת

Erayo

Recommended Posts

המפרט הסופי נמצא בסוף עמוד 5, אשמח לקבל חוות דעת אחרונה לפני קניה

אז ככה, שנה הבאה אני לומד אנימציה בבצלאל והגיע השעה להרכיב מחשב חדש.

העניין העיקרי שלי הוא בציור דו מימד ולרוב אני משתמש בפוטושופ ופיינטר.

למרות שרוב הסיכויים שאני לא אבחר במסלול תלת מימד, אני אהיה מעוניין ללמוד תוכנות תלת בעצמי ורציתי מערכת שיוכלו לפעול עליה ברמה בסיסית+

אחרי חיפושים רבים וקראית עשרות ביקורות זה המפרט שהגעתי אליו: (הלינקים ל"ניו אגג" כייש שם הרבה ביקורות ומצויינים כל הפרטים הטכניים החשובים)

מערכת הפעלה: windows 7 64bit

מעבד: Intel Core i7 930

לוח אם: GIGABYTE GA-X58A-UD3R

כרטיס מסך: PNY VCQFX580-PCIE-PB Quadro FX 580

זיכרון: 2X3gb (6 total) טרם בחרתי יצרן, יש המלצות?

כונן קשיח: 2XSAMSUNG Spinpoint 500gb בראייד =]

מסך: NEC Display Solutions EA231WMI-BK Black 23"

ספק כוח: טרם הוחלט

גוף: Antec Three Hundred יכול להיות שאנטק אחר מהסדרה, תלוי במחיר ובביקורות.

והשאלות... לגבי זיכרון, וספק כוח לא ראיתי מציאות ואני לא מכיר את היצרנים, יש המלצות על משהו ספציפי?

אם כבר ספק כוח... כמה כוח יספיק למערכת? היה בפורום קישור לאיזה מחשבון באינטרנט אבל קצת הסתבכתי איתו. הערכה כללית, 500W? 600W? 700W?

ושאלת מיליון הדולר: איפה יהיה הכי זול וכדאי לקנות את הרכיבים? אבא שלי יהיה בארה"ב בימים הקרובים וחשבתי שישתלם לקנות שם את המעבד ומערכת ההפעלה (הבנתי שיש אחריות בינ"ל למעבדי אינטל? זה נכון?)

ולגבי שאר הרכיבים, ההפרש במחיר שווה ויתור על אחריות? ואם אני קונה בארץ... איפה ממליצים לקנות את החלקים? אני ירושלמי דרך אגב...

עריכה:

השימוש העיקרי למחשב הוא בתוכנות דו מימד photoshop cs5 ו-corel painter, עבודה בקבצים גדולים

אני לומד מאיה ובשלב מסויים אני רוצה לשלב גם תוכנות תלת בעבודה שוטפת. במהלך הלימודים יתווספו תוכנות אנימציה אחרות שאין לי מושג מה הן.

תכננתי את המערכת כך שהיא לא תגביל אותי ותהיה אפשרות לשדרג. הדבר האחרון שאני רוצה זה שיהיה לי מודל בראש ומה שימנע ממני ליצור אותו במחשב יהיו מגבלות טכניות.

מספר שינויים שעשיתי למפרט (זה שמצויין למעלה) עקב תגובות בפורום:

intel i7 860 במקום 930 - אותו מחיר, מגיע לביצועים טובים יותר כשלא מבצעים ולוחות האם שלו זולים בהרבה.

מסך - כנראה שאני אלך על מסך במקום הנק - לא מצאתי את המחיר של הנק בארץ + הדל מומלץ מאוד + לנק כנראה יש הבדלים בצבע בחלקים שונים של המסך וזמן התגובה שלו גבוה (למרות שזה פחות משמעותי..)

כרטיס מסך - ג'יפורס במקום קוואדרו - לא צריך להיות גאון בשביל להבין למה

אני אשמח לביקורת ודעות נוספות כמו גם שאלות

תודה מראש

יואב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על פניו נראה שאתה מתכוון לזרוק המון כסף בשביל לא יותר מדי תמורה.

פלטפורמה יקרה (X58) שלא לצורך. RAID מיותר לגמרי. ועוד...

אגב, אם אתה רק מתחיל ללמוד באוקטובר, אז מה הלחץ לקנות כרגע? זה עוד כמעט חצי שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו נראה שאתה מתכוון לזרוק המון כסף בשביל לא יותר מדי תמורה.

פלטפורמה יקרה (X58) שלא לצורך. RAID מיותר לגמרי. ועוד...

אגב, אם אתה רק מתחיל ללמוד באוקטובר, אז מה הלחץ לקנות כרגע? זה עוד כמעט חצי שנה.

יש באמת זמן עד תחילת הלימודים אבל אני משתמש בפוטושופ ביום יום והמחשב בקושי נושם. יש משהו ספציפי ששווה לחכות בשבילו?

הרייד זה בשביל גיבוי... הדבר האחרון שאני רוצה זה שתהיה תקלה באחד הכוננים והעבודות שלי ימחקו.

תכננתי שהמערכת הזו תספק אותי יופי בארבע שנים הקרובות וגם לעבודה יותר מקצועית שתבוא בהמשך...

לגבי הפלטפורמה, אם יש לך הצעות יותר זולות שיתאימו לi7 אני אשמח, הבנתי שהן בכלליות יקרות יותר מאלו למעבדים אחרים.

כרטיס גרפי מקצועי מיותר, במיוחד עבור .

תכלס בשביל אני רק צריך את הopenGL

בחרתי בקוואדרו זול ופשוט יחסית שיספיק גם לתלת וכמובן לפוטושופ. שוב, אם יש המלצות למשהו ספציפי שיתאים אשמח לדעת.

**עריכה - אני מתכוון להחליף לג'יפורס, אם יש מודל מומלץ אשמח לשמוע**

שלום לך

עם כל הכבוד לניו אגג, תציץ קצת בדיון כאן בפורום, בסטיקי " גרפיקאים כנסו ",

אולי תגיע לכמה תובנות, משם נמשיך.

כל ההערות שניתנו כאן - הן לעניין, תתייחס אליהן בשיקולייך.

לדעתי, לא שווה כל הקומבינה של חלק מחו"ל וחלק מפה,

סתם כאב ראש על כמה שקלים.

קראתי את גרפיקאים כנסו, אני אקרא שוב. תודה :)

חלק מחו"ל וחלק מפה זה יותר מכמה שקלים, עוד לא השוותי מחירים בארץ אבלה רושם הכללי שלי היה שבארץ החלקים הם פי 1.5 עד פי 2 במחיר מבחו"ל, זה דיי הרבה.

קשה לי להגיד שאני מתמצא במחשבים או חומרה כך שאם אתם יכולים להיות קצת יותר פרטניים בתגובות שלכם זה ממש יעזור. ממש תודה בכל אופן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי שתתאר גם עם מה אתה משתמש היום בתור חומרה. ככה יהיה יותר קל להשוות

האמת שאף פעם לא טרחתי לבדוק מה יש לי, אבל זה מחשב מלפני 6-7 שנים וכבר לא משנה כמה אני דואג לו הוא מתקשה להריץ את התוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דברים ספציפים שאמורים להחשף בקרוב שישנו את התמונה בצורה משמעותית? מכל הביקורות שקראתי הבנתי שהמעבדים החדשים של אמורים להשאר בשוק זמן מה. תמיד יש דברים חדשים יותר והמחירים תמיד ירדו בסופו של דבר אבל גם ככה המערכת שבחרתי היא לא לגמרי "high end"...

לחכות חודש אני מסוגל אבל לא הרבה יותר מזה. גם ככה אני דוחה בניה של מערכת חדשה הרבה זמן.

בכוונה ניסיתי לבחור רכיבים שיאפשרו לי שינויים ושיפורים בעתיד אבל אם אני באמת לא בכיוון הנכון ועדיף לחכות אז לא תהיה לי ברירה... זה סתם טיפה מתסכל שעד שאני חוקר ולומד את מה שקיים אז אומרים לחכות עוד כי יהיו דברים חדשים - מצד שני, זה בטח ככה תמיד כשמדובר בטכנולוגיה ;)

חזרתי לקרוא את הטופיק לגרפיקאים וראיתי המלצה למעבד 860 במקום 930.

המעבד עצמו יותר יקר (בניגוד למה שהיה כתוב בכל מיני מקומות. בדקתי מחירים בחו"ל) אבל הוא לא דורש מיוחד (הלוחות שתואמים ל930 יקרים משמעותית).

ההבדל הוא שה-930 פועל בשלושה ערוצים ולכן תכננתי 6 ג'יגה זכרון

ה-860 לעומתו פועל בשני ערוצים ואז אפשר גם להגיע ל8 ג'יגה (הכל ביחד יצא יותר יקר מה-930 אבל גם 2 ג'יגה יותר זכרון)

יש עדיפות לשניים או שלושה ערוצים לגבי או תוכנות תלת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ERAYO, אם יש לך מחשב מלפני 6-7 שנים הוא משמעותית חלש יותר, הרבה פחות מהיר, מגיב פחות טוב, תומך בהרבה פחות פורמטים וכו'.

מחשב של 1500-2000ש"ח שתרכוש היום יהיה שיפור עצום יחסית לזה, אז למה ללכת על 5000 ש"ח?

לגבי התפתחויות : מסוף השנה הנוכחית, ארכיטקטורה חדשה של , שאמורה להחזיר אותה לשוק בצורה יותר מחמיאה. בחודשים שאחרכך, מגוון גדול של . קצת אחרכך, חדשים מאינטל, אבל יקח זמן עד שהם יוציאו את כל הסדרה שלהם.

לא שזה משנה, מה שיש היום מאוד חזק.

עדיף לך להשקיע היום 2500ש"ח על מחשב, לחסוך 2500 ש"ח, ולשלם אותם בעוד שנתיים, במידה ותרגיש שמה שיש לך לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאאבל המחשב שיש לי עכשיו לא קשור. רוב העבודה שאני עושה עכשיו אני גם ככה לא עליו. חוץ מזה אולי הגזמתי קצת לגבי המחשב, הוא יחסית סביר וכשנרכש הוא נחשב לטוב. זה לא שאני מתוסכל מגרוטאה שישבה אצלי במחסן ואספה אבק ועכשיו אני מוכן לבזבז את כל החסכונות שלי על סתם מתוך תסכול ;)

אני חושב שזה יהיה מיותר לחלוטין לקנות עכשיו מחשב "רגיל" שבקושי יעמוד בדרישות שלי ועוד שנה לגלות שהוא לא מספק ואז לקנות משהו רציני.

עשיתי רושם שאני לא מבין לגמרי בחומר ובביצועים שאני צריך אבל את המפרט שציינתי לקחתי ממה שיש לאנשים שעוסקים בדיוק בתחום שאני מקווה לעסוק בו ומשתמשים באותן תוכנות שאני צריך.

נניח שאני מוכן לשלם 4000-5000ש"ח על מחשב עם ביצועים גבוהים, יש הצעות לשיפור או שינוי החומרה שציינתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה צריך להגיד לעומת מה אתה משווה.

תראה, אנשים בדרך כלל משתמשים במספר מדדים נפוצים:

א. מותג + איך המערכת משווקת (ציור של דרקון ליד כרטיס מסך, מחירים בשמיים של מעבדים, כאלה).

ב. דיעות לא מלומדות מסביב + שמועות.

ג. ביקורות מקצועיות.

ד. חוויה אישית.

שני אלה שצריך לשקול ברצינות זה ג'+ד'. בשביל זה צריך לדעת מול אתה משווה ומה בדיוק אתה עושה.

אם אתה בא ואומר שיש לך משחק (נניח) שפשוט נתקע, ובהנחה שאין תקלת תוכנה או הגדות, אז כנראה שכדאי לשדרג. זה קל.

אבל אם אתה מדבר על מחשב מיושן, או איזה מחשב אחר שלא ברור לך מהוא, ובגלל שהוא לא משהו אתה רוצה לשים 5000 ש"ח - זה לא נכון.

לא משנה אם לפני 6 שנים רכשת את המחשב האישי הכי יקר שיש. מעבד של 300 ש"ח היום משמעותית יותר מהיר מהמעבד הכי מהיר שקנית גם ב 2005, ובאופן לא זניח יותר מהיר מכל מעבד דו ליבה עד 900ש"ח ב2006.

אין סיבה סתם לזרוק כסף. באמת.

אתה רוצה להתפרע? יש לך מעבד מרובע ליבות של ב550ש"ח בערך, או שלוש ליבות (שאני יותר אוהב, בגלל שהארבע ליבות פחות מוכיח את עצמו) ב350-450ש"ח + לוח טוב עם אופציות ומובנים מצויינים (גם איכות קול, גם איכות תמונה, גם פורמטים ויציאות) + מספיק + ספק איכותי + מארז טוב ומספיק שקט + דיסק קשיח מהיר וטוב.

רק הדיסקים הקשיחים שמוכרים היום משמעותית יותר מהירים ממה שהיה אז. זה לבד הופך את כל העבודה ליותר כיפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, אין שום קשר למה שהיה לי או יש לי עכשיו. כרגע אני בכלל לא מסוגל לגעת בתלת מימד ובקבצים גדולים עם המחשב שיש לי. אני מתכנן מערכת כדי שסוף סוף אני אוכל לעבוד ברצינות על פרויקטים גדולים יותר. אני יודע שכל מחשב ממוצע בשוק יתעלה על מה שיש לי כרגע אבל אני בספק גדול אם הוא יהיה מסוגל לרנדר hig poly ולעבוד עם גרפיקה ברזלוציות גבוהות.

התקציב למערכת הוא -5K כי אני רוצה משהו יותר רציני ולא סתם משהו שישיה יותר טוב ממה שיש לי עכשיו.

אני קורא אין סוף חוות דעת אישיות בכל אתר שאני מחפש ביקורת על הרכיבים אבל בשביל ביקורות קצת יותר מקצועיות (שאני אישית פחות מבין בהן) פניתי לפורום כאן. אז במקום להגיד שאפשר לקנות משהו טוב בפחות אשמח לדעת ביקורת מקצועית על אותם רכיבים ודיון קצת יותר ברמה מאשר כמה עולה כל רכיב...

אני בוחן עכשיו את מעבד i7 860 שבניגוד לחו"ל, בארץ עולה פחות מה-930, וגם לוחות האם שלו זולים יותר...

למעבד שנרכש בחו"ל יש אחריות בינ"ל של החברה או רק של הספק? בחו"ל אני יכול לקנות את ה930 ב200$, בארץ המחיר כמעט פי 2.

יש הבדל משמעותי בביצועים של התוכנות עם מעבד תלת-ערוצי מאשר דו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה ברור, אבל גם אי אפשר לנחש באוויר. והביקורות המקצועיות בנושאי גרפיקה הן חד משמעית - לא טובות. וגם, לא כתבת מה אתה הולך לעשות בדיוק. יש לו מעט תוכנות, חלק מהן עובדות טוב עם ריבוי ליבות, חלק לא, ובכלאופן - המידע מאוד לא שלם גם כשהוא בא מהחברות עצמן.

אם אתה מתכוון לרנדר כל היום זה משהו אחד, ואז I7 זאת אופציה טובה, אבל אין כמעט אנשים שמרנדרים כל כמה שעות ביום עם רזו' מטורפת תלת מימד.

אם בכלזאת, זה המצב שאתה מתכוון אליו, אז לך על I7 כלשהו (הייתי הולך על 8XX בגלל המחיר שהוא כן יותר נמוך + לוח שהוא יותר זול).

אם אתה מתכוון לגרפיקה של סטודנטים מתחילים וכאלה, אז התשובה היא לא ללכת על דברים כאלה.

ומחשב ב1500ש"ח הוא לא "עושה יותר טוב", אלא משמעותית יותר חזק מכל מעבד של לפני 5 שנים. משמעותית = לפחות פי 3-4 מבחינת עיבוד, בלי להזכיר תגובות יותר מהירות וכאלה.

ושוב, צריך לדעת מה אתה הולך לעשות. אתה רוצה סתם להוציא את המיץ מ5000 ש"ח - זה בסדר, אבל למקסם תועלת יחסית למחיר, ולא יחסית לצרכים.

אני רק אחתום בזה שאם אתה רוצה רק להוציא את הסכום, אז נכון להיום צריך ללכת על I7 כלשהו, עם כרטיס מסך פשוט ביותר (ולא למקרה שתרצה לראות סרטים בכיף). ומספיק , שעם ענק יכול להיגמר. 4GB זה הגיוני לגמרי, 6-8 זה כבר ללכת על בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל משמעותי בביצועים של התוכנות עם מעבד תלת-ערוצי מאשר דו?

ודאי, בתלת מימד שלב הרנדר מנצל את כל הליבות עד המכסימום! יותר ליבות יותר מהר הרנדר יתבצע.

הדבר החשוב ביותר לגרפיקה: מעבד מרובע ליבות (רצוי סדרת I7), זכרון ראם 6, 8, ג'יגה יהיה מצויין, מערכת הפעלה 64 ביט,

2 דיסקים קשיחים נפרדים, אחד למערכת והשני לעבודה, כרטיס מסך GTX260 ומעלה אם אפשר את הדור החדש עוד יותר טוב.

והשאלה החשובה היא: האם תשתמש במחשב גם לעבודה מעבר ללימודים בלבד...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

urib, ההבדל הוא לא במספר הליבות של המעבד אלא במספר הערוצים של הזיכרון. ולפי מה שהבנתי עד עכשיו אין ממש הבדל, לפחות לא בדבריים שחשובים לי.

אני קצת (הרבה) פזיז ולא ממש מנוסה אבל כבר כמה שנים שאני עובד בפוטושופ ופיינטר (תוכנות דו מימד) ואני מקווה לתפוס מהר גם מאיה ותוכנות תלת נוספות - יותר מהר מקצב הלימודים בבצלאל.

תכננתי שהמחשב יספיק לי ללימודים וגם לעבודה מקצועית יותר שאני מקווה לעשות בשנים הקרובות.

ידידי גוגל גילה לי שמחיר המעבדים החדשים של כבר עברו ירידה חדה אחת במחירים ואין כל ירידה משמעותית נוספת באופק.

כרגע אני חושב לקנות 860

לגבי לוח אם מצאתי אחד זול בהרבה מה-X58. אם יש המלצות למשהו אחר אני אשמח.

יכול להיות שאני אתחיל עם 4 ג'יגה ואם אני אזדקק ליותר תמיד אפשר לשדרג ל6 או 8

קיבלתי המלצות על מסך IPS זול יחסית של nec אבל אחרי חיפוש בפורום ראיתי שלדל יש מסך שנחשב לדיל מצויין, ואפילו היה איזשהו הסדר עם חברי הפורום. מצד שני, זו הייתה הודעה מלפני שנה...

גם אם תצליחו להפיל אותי מהסוס ואני אכנע למחשב זול יותר, על מסך טוב אי אפשר לוותר וצבעים טובים יותר חשובים לי מיכולת לרנדר ולעשות . אז.. על מה ממליצים? :P

תודה על העזרה בכל אופן =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...