מחשב גיימינג 4.5K ללא ציוד היקפי - רגע לפני קנייה. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג 4.5K ללא ציוד היקפי - רגע לפני קנייה.

מירו

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני רגע לפני קניית מחשב חדש לעצמי, התקציב שלי הוא לא יותר מ4.5K חריגה של גג גג 100 ש"ח אם ממש יש צורך.

הנה המפרט:

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1156 2.66GHz 750 : "SLBLC" - BOX ₪1027

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-P55M-UD2 ₪598

זיכרון:

[..] G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR3 1333 CL8 - RIPJAWS - F3-10666CL8D-4GBRM ₪577

כרטיס מסך:

[..] SAPPHIRE HD4890 VAPORX 1GB GDDR5 - RETAIL ₪1187

מארז:

[..] ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU ₪293

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 500W BRONZE - RETAIL ₪394

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER TX2 ₪126

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE BARRACUDA LP 5900.12 1TB 32MB SATA2 NCQ - ST31000520AS ₪401

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪4603

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

חשוב לציין שאני מעוניין לקנות רק מIQPC, פעם קניתי מSKYPC כל הזמן, אבל הם ניהיו מגעילים ולא מתחשבים בלקוח.

עכשיו בקשר למפרט, בניתי ממה שאני מבין - ודי התעניינתי כיוון שבחודש האחרון חיפשתי מפרט מחשב לחבר שלי, וגם בתקציבים האלה.. כך שאני סגור על 70% מהרכיבים פה - הרכיבים שאני לא סגור עליהם אני מברר כאן איתכם.

אז בואו נעבור על הרכיבים -

מעבד - אני סגור עליו ב100%, שימו לב שכאן הוא על BOX - מה שאין באתר לרכוש TRAY, אבל לפי מה שהבנתי אפשר ללכת לחנות ולבקש TRAY כי אני קונה לו קירור אחר, והם יזכו אותי ב100 ש"ח האלה.

לוח אם - הלוח אם מספק אותי, הבעיה שאני זוכר שהרכבתי מחשב לחבר שלי ב5K והמפרט היה אחד לאחד מלבד כ.מ ששמתי לו HD5850 אז אמרו לי שהלוח אם קטן מידי ושעדיף לי לקנות לוח אם במשהו כמו 850 ש"ח של ASUS - אני לא זוכר במדוייק את הלוח אבל אני זוכר שזה התקציב והחברה. אז אני סגור עליו חוץ ממה שאמרו לי שהוא ATX קטן או משהו כזה ושעדיף לי לקנות לוח אם גדול יותר ולהוסיף את ה200 ש"ח. האם זה נכון? כי חלק חלקו על דעתו של אותו אחד ואני לא בטוח.. חוץ מזה חשוב לי שהלוח אם יתמוך כמובן בSOCKET 1156 וב16 ג'יגה זיכרון וכמובן עד 1600MHZ זיכרון - מה שבינתיים ראיתי בכולם. יתר על כן חשוב לי שהוא יתמוך בESATA - זה מאוד חשוב לי והלוח אם הזה אכן תומך בו.. גם הוא תומך בFW שדי חשוב לי(יותר חשוב ESATA).

אז חשוב לי לדעת, האם לא תיהיה בעיה בין הלוח אם לרכיבים ששמתי(אני מתכוון מבחינת סירקולציה)? ואם עדיף לי לשים לוח אם אחר - שלא יהיה יותר מדי יקר ויחרוג מהתקציב.. וכמובן שיהיה לו מה שביקשתי(כולל ESATA).

זיכרון - אני לא סגור על הזיכרון הזה, ואני לא יודע כמה MHZ כדי לי לקחת, אני לא מתכנן לעשות OC לכן לפי מה שהבנתי, לא צריך 1600MHZ ויספיק 1333, איך הזיכרונות ד.א? אם אפשר לשים טובים יותר בעוד 50-80 ש"ח אז אין לי בעיה לשנות.

כ.מ - גם פה אני לא סגור ב100%, ממה שאני זוכר הבא אחרי HD5850, היה ה4890 מבחינת ביצועים - ולי חשוב מחשב גיימינג איכותי - עם כ.מ איכותי כמובן. והחברה - אני בטוח שהיא מעולה כי זה גירסת הVAPORX שהקירור שלו כמו שידוע - הוא מטורף, אך זה מוסיף לכ.מ 100 ש"ח - מה שמקרב אותי יותר לHD5850 שאולי כדי לי לקנות(למרות שזה יחרוג כבר ל5K).. רציתי לדעת מה דעתכם בקשר לכ.מ הבא -

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=5551

אני לא בטוח לגבי החברה ולגבי הקירור - תגידו לי אתם, אם כדאי לי להוסיף את ה100 ש"ח האלו ולקנות את הVAPORX או לקחת את הPOWER COLOR שזול ב100 ש"ח וגם הוא טוב עם קירור איכותי.. או שמא כ.מ אחר בכלל עם קירור איכותי שעומד בתקציב ועם ביצועים טובים יותר - יהיה עוד יותר טוב.

מארז - אני סגור על המארז, מארז ממש איכותי.

ספק כוח - 500W איכותי מהסדרה S12II של SS - ספק מאוד איכותי. אני סגור גם עליו.

קירור למעבד - לא סגור עליו.. אין לי בעיה להוסיף עוד 20 ש"ח ולקבל קירור למעבד שהוא יותר איכותי.. לא ממש משנה לי. תגידו לי אתם.

דיסק קשיח - אני אוהב את יש לי HD חיצנוי שלהם ופנימי - אני מרוצה מהחברה ולכן אני נשאר איתם, אם יש איתם בעיה אשמח לשמוע ושתחליפו לי לHD אחר טוב - 1TB כמובן.

סליחה על החפירה, אבל חשוב לי מאוד לקנות מחשב עם ראש שקט, משום שכרגע יש לי מחשב גם איכותי, פשוט הראש שלי איתו לא הכי שקט ולכן אני מחליף אותו ונותן לאחי. אשמח לתשובות מעמיקות ואודה מאוד! תודה רבה וחג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ללוח אם, הוא יכיל את הכרטיס... אין לך מה לדאוג.

זיכרון, יש לך זכרונות 1333MHZ של ב476ש"ח, אם לא מתוכנן OC הם יספקו אותך וממש לא צריך לעלות לזכרונות חזקים יותר.

מה גודל המסך שלך שיש צורך בכרטיס מסך כזה?

הקירור למעבד ששמת לא תומך בתושבת 1156, כנראה התבלבלת בינו לבין הTX3 שכן תומך.

בקשר לדיסק קשיח, אני הייתי הולך על גירסת ה F3 של שאני מאוד אוהב, גירסא מצויינת מהירה ואיכותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ללוח אם, הוא יכיל את הכרטיס... אין לך מה לדאוג.

זיכרון, יש לך זכרונות 1333MHZ של ב476ש"ח, אם לא מתוכנן OC הם יספקו אותך וממש לא צריך לעלות לזכרונות חזקים יותר.

מה גודל המסך שלך שיש צורך בכרטיס מסך כזה?

הקירור למעבד ששמת לא תומך בתושבת 1156, כנראה התבלבלת בינו לבין הTX3 שכן תומך.

בקשר לדיסק קשיח, אני הייתי הולך על גירסת ה F3 של סמסונג שאני מאוד אוהב, גירסא מצויינת מהירה ואיכותית.

קודם כל תודה רבה.

אבל לא עדיף לי ללכת על הלוח אם UD3 - למרות שאין לו ESATA וFW, אבל בכל זאת אני מעדיף ראש שקט. כי ראיתי הרבה דיונים על מפרטי מחשב בתקציב כמו שלי ואמרו שזה טמטום לחסוך על .. כך שאני צריך להיות בטוח שאני לא עושה טעותץ

ואני מעדיף להישאר עם GSKILL, פשוט פטריוט חברה די חדשה ואני לא ממש סומך על חברות כאלה - אז תודה בכל מקרה.

גודל המסך הוא 19 אינצ' - ייתכן שאחליף ל22' לא בטוח.. קח בחשבון שזה 19.

כן התבלבלתי, התכוונתי באמת לTX3.

ולגבי הדיסק קשיח, אם אתה אומר אז אין לי בעיה להחליף.

אשמח להתייחסות בנוגע לכ.מ - מאוד חשוב לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה.

אבל לא עדיף לי ללכת על הלוח אם UD3 - למרות שאין לו ESATA וFW, אבל בכל זאת אני מעדיף ראש שקט. כי ראיתי הרבה דיונים על מפרטי מחשב בתקציב כמו שלי ואמרו שזה טמטום לחסוך על לוח אם.. כך שאני צריך להיות בטוח שאני לא עושה טעותץ

ואני מעדיף להישאר עם GSKILL, פשוט פטריוט חברה די חדשה ואני לא ממש סומך על חברות כאלה - אז תודה בכל מקרה.

גודל המסך הוא 19 אינצ' - ייתכן שאחליף ל22' לא בטוח.. קח בחשבון שזה 19.

כן התבלבלתי, התכוונתי באמת לTX3.

ולגבי הדיסק קשיח, אם אתה אומר אז אין לי בעיה להחליף.

אשמח להתייחסות בנוגע לכ.מ - מאוד חשוב לי..

אתה יכול להיות בראש שקט גם עם הUD2.

בקשר לזיכרונות - יש לך אחריות שווה ב וב ככה שאין לך מה לפחד מזה שהיא חברה חדשה...

אם לקחת בחשבון שהמסך שלך הוא 19", הכרטיס מסך שבחרת הוא אוברקיל גמור... אין צורך ביותר מ HD4850 למסכי 19" , גם למשחקים הכבדים ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להיות בראש שקט גם עם הUD2.

בקשר לזיכרונות - יש לך אחריות שווה ב וב ככה שאין לך מה לפחד מזה שהיא חברה חדשה...

אם לקחת בחשבון שהמסך שלך הוא 19", הכרטיס מסך שבחרת הוא אוברקיל גמור... אין צורך ביותר מ HD4850 למסכי 19" , גם למשחקים הכבדים ביותר.

כפי שאמרתי, ישנה אפשרות שאחליף ל22' כך שאני לא רוצה לספול אותה.

וטרם ענית לי על השאלה בנוגע לכ.מ, זה מאוד חשוב לי. תקרא בבקשה את מה שרשמתי בדיון עצמו על הכ.מ ותגיד לי מה אתה חושב שעדיף..

עוד שאלה, האם CM690 טוב יותר מANTEC THREE HUNDRED מבחינה משמעותית? או משהו זניח ושניהם ברמה די טובה ביחס למחיר? כי ההבדל הוא 70 ש"ח.. ואם תאמר לי שהמחיר שווה את ההבדל, אלך על הCM690 הוותיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאמרתי, ישנה אפשרות שאחליף ל22' כך שאני לא רוצה לספול אותה.

וטרם ענית לי על השאלה בנוגע לכ.מ, זה מאוד חשוב לי. תקרא בבקשה את מה שרשמתי בדיון עצמו על הכ.מ ותגיד לי מה אתה חושב שעדיף..

עוד שאלה, האם CM690 טוב יותר מANTEC THREE HUNDRED מבחינה משמעותית? או משהו זניח ושניהם ברמה די טובה ביחס למחיר? כי ההבדל הוא 70 ש"ח.. ואם תאמר לי שהמחיר שווה את ההבדל, אלך על הCM690 הוותיק.

אתה אמרת לקחת בחשבון שהמסך שלך הוא 19" וכך עשיתי... במידה ובאמת יהיה מסך 22" אז יש אפשרות ללכת על הHD4890... בקשר לגירסאות, אני הייתי נשאר עם גירסת ה Vapor X המומהרת ובעלת איכותי יותר.

בהתייחסות זריזה לHD5850 - לא. אין צורך ברכישת כרטיס מסך חזק כ"כ למסך 22", הרי הוא לא יצליח לנצל את עצמו ברזולוציות כאלו... הכרטיס הזה בנוי יותר למסכי 24" ואני בטוח שלא תרגיש קמצוץ של הבדל בינו לבין הHD4890 במסך 22".

בקשר למארז, הCM690 זוכה בהצבעה שלי... הוא מארז מרווח יותר מהantec 300 ולדעתי גם זרימת האוויר בתוכו טובה יותר.... אם העלייה היא 70ש"ח בלבד, אני אישית הייתי הולך על הCM690.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...