רכיבים מומלצים לאובר קלוק מוצלח + FAQ - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכיבים מומלצים לאובר קלוק מוצלח + FAQ

maphisto

Recommended Posts

אני רוצה לשנות את הפתיחה בגלל ציטוט יפה שנכתב בפורום (שוב תודה ל SHIBBY15 ) :

"אני יודע שהרבה חברה רוצים לדעת "לאן אני יכול להגיע בOC??? " אבל אני מזכיר פה לכולם שאין פה אפילו מגדת עתידות אחת!! אנכנו לא יכולים לשפוך קפה על הלוח ולדעת לאן המערכת תגיע. להתיעצויות ראשוניות תבואו חופשי אבל לשאול כל הזמן מחדש לאן אני יכול להגיע זה סתם ספאם. תנסו ותגידו לנו!"

אכן נסו ותגלו כמה אפשר להגיע !

טוב החלטתי לפתוח דיון זה בכדי לעזור לאנשים לתכנן מראש את המערכת שלהם לאובר קלוק (אפילו קטן  )  עם סיכוי כמה שפחות

להתקע בגלל רכיב אחד דפוק !

נתחיל במערכות AMD :

1 : מעבד לפי תקציב!

א. AXP1700/1800+ , אלו מעבדים שאין לאף לוח בעייה לשנות את המכפלתם, כמו כן יש פוטנציאל למהירויות באס גבוהות (תלוי בלוח והזכרון) בשילוב עם מכפלות נמוכות, מהירותם הממוצעת אליה מגיעים עם קירור אויר טוב בין 2100-2400MHZ.

ב. Barton2500/2600+, לצערי המעבדים האלו מגיעים כבר נעולים (אחרי השבוע ה30 לרוב) , אך עדיין יש להם את הפוטנציאל למהירויות שעון גבוהות כמו 2100 -2400MHZ ויותר , כמובן עם חריגה מאזור ה200-230MHZ מהירות באס שלרוב לוחות מבוססים על nForce2 מצליחים להגיע למהירויות כאלו.

2 : לוח  לפי תקציב !

א. NF7 v2.0 , ללוח זה אין בעייה להגיע למהירויות באס גבוהות יחסית החל מ220MHZ ומעלה , רובם עוברים את ה230MHZ , כמובן ללוח זה כמו לכל לוחות מבוססים מערכת שבבים nForce2 יש נעילת AGP/PCI כך שכרטיס מסך לא איכותי או כרטיס PCI בעייתי לא יגביל אתכם בשום מהירות באס שהיא.

** - אני לא מציין פה את כל לוחות בגיגה בייט לא בגלל שאני לא חושב שהם מתאימים  \לא מתאימים פשוט לי היה ניסיון רע מאד עם

החברה הזאת לכן אני לא רוצה להסתמך על ניסיוני ואני סומך עליכם שתוסיפו הערות ****

3 : זכרונות - ברוב המקרים הרכיב שתוקע את המערכת :

א : יקרים - זכרונות שעולים הרבה ומקיימים הרבה ! אתם כבר מכירים את אקסטרים וגם את קורסייר , לכן אני לא ירחיב במילים .

ב : לא יקרים ובעלי פוטנציאל עצום ! כל סדרת הסמסונג וגם כמעט כל עם ציפים של וינבונד (לפני חצי שנה היה מקובל שסמסונג הכי

טובים אך היום זה וינבונד)  איך יודעים איזה ציפים יש על הזכרונות ? - שואלים !! לא לקנות מבלי לשאול גם טווינמוס משתמשים בשבבים המצויינים של ווינבונד.

5 : שאר רכיבי ה PCI  : בעקרון תשדלו לא להעמיס על המערכת בכרטיסים סתם ואם אפשר שהם יהיו חדשים ולא שרידים משני מחשבים אחורה

(למרות שאצלי פועל בקר סקזי ישן מאד בהמהרה רצינית אך זה נתון שלא ניתן לחזות את התנהגותו ). בנוסף לכך גם כל כרטיס נוסף על הלוח צורך עוד חשמל מה שגורם למגבלה של סטיות מתחים +- לתווח המומלץ (10%) מה שיכול לגרום לתקיעות של כל המערכת "והקפאת" המחשב, וכאן מגיעה ההמלצה לספק חזק ואיכותי אשר יוכל לעמוד בעומס ובצריכה של הרכיבים הנמצאים המחשב.

כל מה שנשאר זה להעלות FSB ולהנות .

בהצלחה

***כל הנאמר אינו בגדר המלצה ו\או פרסום ההמהרה עלולה לגרום לביטול האחריות והיא על אחריותכם בלבד! ***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכות אינטל זה סיפור אחר לגמרי :

1 : מעבד : P4 1.8 זה מעבד שבפשוט יכול לעבוד על FSB 133 ללא בעיה לכן חבל לרכוש מעבד מהיר יותר ! וכדאי מאד לבדוק שמה שאתם קונים הוא מעבד עם סטפינג C1. (הייתה על זה חדשה אז פשוט תחפסו בארכיון).

2 : לוח : כל לוחות אינטל יקרים למדי לכן אני לא יפצל את ההמלצה - אצלי בבית פועלת מערכת עם לוח של גיגה בייט 8IEXP עם נעילת

PCI\AGP והוא ממהיר לי את המערכת ללא בעיה עד ל 2.6 ~ לכן אין שום סיבה לקנות יותר יקר (למרות ששוב הלוחות החדשים של

\ ASUS הם מעולים ועולים יותר ) ככל אני לא הייתי ממליץ בכלל להתעסק עם לוחות של SIS .

3 : זכרון (כל מה שכתוב במערכת של תופס גם כאן) בעקרון לא רצוי לרכוש RDRAM להמהרה .

כל שאר הריכיבים זהה.

שוב : כל מה שנותר זה לעלות FSB ולהנות !

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק ב"

קירור :

חלק לא פחות חשוב לכל זה קרור יעיל למערכת שלנו (ואני כרגע לא ידבר על מערכות קרור יקרות מאד)

AMD :

למי שרוצה מערכת קרה מאד ועם המון רעש (ממש המון רעש ) אז ה SLK900\947 ואו SP97 עם מאורר הדלתא יתן לו את הקירור היעיל ביותר )

אבל מי שרוצה לשים  מאורר שקט ועדיין לקבל קרור טוב (אפילו מעולה) אז ה ALX800 זה בשבילו (למרות שניתן לשים מאורר חלש יותר על סדרת הSLK , אך ביצועים טובים עם מאורר חלש מקבלים לרוב בALX800 וסדרת הSP של Thrmelright).

בעקרון לא לחשוב על אובר קלוק עם מתחים גבוהים עם הקרור שמקבלים עם הערכה של אזטק .

פתרונות זולים יותר , אך לא פחות טובים ניתן למצוא בוולקנו 11/12 שנותן שליטה על כמות הרעש של המאורר .

אינטל :

פה הסיפור שונה שוב , המאורר שמקבלים עם המעבד בהחלט מספיק לאובר קלוק מכובד בתנאי שיש לכם מארז סביר שמפנה אויר מהמעבד ,

כלומר עם השקעתם בערב שבת (בקניית המארז ) אז תוכלו בשבת (אין צורך ממשי בקניית ערכת יקרה) , במידה והחלטתם כן לשדרג

את הקירור למעבד אין צורך להשקיע יותר מה Spark7+ למהירויות גבוהות יותר עם מתחים מעט גבוהים יותר או לאוברקלוקריסטים שביננו הSLK947/SP94 יתנו את התשובה לקירור היעיל ביותר לאינטל ועם מאווררים חזקים (מעל ל80CFM) נותנים את הfight העליון לכל המתחרים.

מה שיותר חשוב ונידון רבות הוא לסדר את החוטים במארז ולדאוג לתנועת אויר טובה (זה חשוב לפחות כמו הקירור למעבד) , לכן השקיעו עוד קצת וקנו לכם כמה מאוררים 80 ממ (אפילו חסרי שם) ותסדרו זרימת אויר מהחזית של המארז לעבר בספק כוח (חלק אחורי ) ושם תתדאגו ישיהיה מאורר אחד לפחות בתור "אגזוז" של המערכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הזמן אני יוסיף לחלק ג'

ביקורות על כל לוח שנתתי בחלקים הקודמים הרעיון הוא שאני יכתוב את הביקורות על סמך דברים שאני ראיתי ו\או עשיתי

ולא להסתמך על הביקורות מחול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יתחיל כרגע עם הלוח שיש לי :

המוצר :

ASUS A7V 333 PA .

אין ממש מה לתאר אותו אז ניגש לתכלס .

כמובן הוא מתאים לסוקט A של AMD ותומך רישמית בבאס 200\266\333

קיימים מחלקים ל PCI\AGP שלדעתי אחד היתרונות שלו זה שה 1\5 נכנס כבר ב 150 ולא ב 166 !

את הדברים המשעממים אתם יכולים לקרוא :

http://www.asus.com.tw/mb/socketa/a7v333/overview.htm

לעניינינו :

מתחים :

מעבד - אפשרי 1.65-185 אבל העזרת שינוי גמפר קטן אפשרי להעלות אותו עד 2.2 (יתרון נוסף)

זכרונות - בביוס לא ניתן ,שינוי בעזרת גמפרים אפשר להוסיף 0.2 (חיסרון -לא נוח)

כרטיס מסך - אין אופציה ,זהו אחד החסרונות הבולטים שלו . לכל מי שמתכנן "קריעת" הכרטיס מסך לא בבית ספרנו.

נוחות - הביוס לדעתי מאד נוח ונותן את כל האופציות הרגילות שיש (לא חיסרון ולא יתרון) .

דבר נוסף שחשוב לדעת שחברת האם (אסוס) מוציאה לעיתים קרובות ביוסים חדשים וכל הזמן משפרת את ביצועי הלוח.

לדעתי הלוח הזה לא מקיים את תג המחיר הגבוה שלו ! לכן בקלות רבה ניתן לותר עליו ולרכוש לוח של ABIT\EPOX ולקבל תמורה טובה יותר.

למה אני קניתי אותו ?

הייתי צריך פייר וויר (FIREWIRE) וזה הלוח היחיד שנתן את זה ו USB2 באותו זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוסיף סקירה קצרה על הלוח של SHIBBY (וכמובן תודה על הכתיבה) ,ורוצה לבקש מכל משתמש שיש ברשותו לוח אם (כאילו דההה )

במידה והוא יכול שיכתוב כזו סקירה קצרה בדגש על אופציות אובר קלוק וקלות השימוש בביוס ואני ישמח לצרף את הביקורת .

הלוח של SHIBBY 15

המוצר: GA-7VRXP

טוב אני דיי בטוח שכולם מכירים את הלוח, USB2 וגם USB1.1 FIREWIRE ועוד מתאים לסוקט A תמיכה בזכרונות 266/333 שלוש מודולים עד 3 גיגה. תמיכה במעבדים החדשים (166) מה שאומר מחלק 5/1 וזהו פחות או יותר.

מתח מעבד אפשרי: עד עליה של 10% מהמתח המקורי

מתח זכרונות: עליה ל2.8

מתח לכרטיס מסך: עליה ל1.8

הביוס: דיי פשוט לא מסובך אבל חסר שליטה על הזיכרון, אמנם יש קצת אבל לא מספיק לפי דעתי לOC רציני. אבל שוב זה לא בדיוק ה-לוח לOC אז אני לא יודע כמה חסרון זה...

לגבי כמה הגעתי אתו זה לא כל כך רלבנטי כי לא הגעתי למקסימום. הלוח עומד ב150 בלי בעיה אבל יותר מזה והמעבד זה הבעיה (מכפלה סגורה) אבל עוד מעט אני יפנק את עצמי בXP 1600 ואז נראה לאן אני יגיע... ודרך אגב אין איתו בעיות יציבות ומתחים

הלוח טוב ובעל יחסי תועלת/עלות טובים! המון פיצרים מחיר מצוין ויכולות OC סבירות ביותר.

** הערה שלי**

אכן לוח זה נראה בעל ביצועים סבירים (הלוח יבדק לעומק בקרוב מאד) ומחירו הנמוך הוא הקלף החזק שלו בשילוב עם פיצרים מפה ועד הודעה חדשה אכן קשה שלא להמליץ עליו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

בחלק זה אני ירחיב את ההסבר על חשיבות הזכרונות להמהרה נוחה ולא מתסכלת :

ההמלצה שלי היא תמיד לקנות זכרונות שיכולים לעבוד יותר מהבאס של המעבד למשל עם רכשים מעבד אינטל\AMD עם FSB 133

אז לקנות זכרונות 2700\333 שזה בעצם באס 166 , למה ??

בגלל שזיכרון זהוא רכיב יקר (למי שיש 256 ומעלה השקיע בין 500-1500 שח בזכרון) ולהחליפו יכול לעלות יותר ממעבד לכן חשוב תכנון

מקדים ,דוגמה נוספת אפילו מהמערכת שלי :

לי היה את אותו מפרט רק עם מעבד AMD1800 שבשום פנים לא הסכים לעבור 150 FSB ולכן כיום הוא במנוחה לאחר שרכשתי בזול מאד

AMD 1600 שכרגע עובד על 182 FSB ,אם הייתי קונה זכרונות DDR266 (שזה בעצם 133) אני בספק רב אם הייתי מצליח לעבוד איתם

ככה .

תמיד יש חריגים (מודולים של זכרון איטי שמצליח לעבוד מהר מאד ) יש כאלה של קראשל \מיקרון אבל אם מדברים על הכלל אז שווה להשקיע

עוד 100-250 שח בזכרון קצת יותר איכותי ובכלל זכרון זה רכיב שעליו אסור "להתקמצן" .

לסיום אני יוסיף את דרוגי ה לפי מהירות :

DDR1600 מוצהר על 200 = באס 100 הדגמים הראשונים וכבר לא ביצור

DDR 2100 מוצהר על 266 באס 133

DDR 2400 מוצהר על 300 באס 150 , נדירים וכבר לא בשימוש

DDR2700 מוצהר 333 באס 166 ,כיום הסטנדרט

DDR3000 מוצהר על 375 באס 188 ,גם כבר לא כלכך בשימוש היו מעבר בין 333 ל 400 .

DDR3200 מוצהר על 400 באס 200

DDR3500 מוצהר על 440 באס 220

זהו דברי להיום ,הארות והערות ניתן לשלוח בפרטי .

בנוסף כל משתמש שמעוניין לכתוב סקירה קצרה\ארוכה על \זכרון \אובר קלוק שביצע , שיכתוב וישאיר לי הודעה בפרטי לקבלת המייל

שלי .

יום שקט וחג שמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

כרגיל שיבי הוא המשתמש היחיד ששולח לי סקירות קצרות על החומרה שלו ,חבל שאין עוד שנוהגים כמוהו !

המוצר:

AT7 MAX2

לוח דיי חדש עם ערכת השבבים KT 400 מפוצץ בפיצרים (וכשאני אומר מפוצץ אני מתכוון לזה) הרוב כבר נהיו קונבנציונלים אבל היותר מיוחדים הם: רייד, פייר-וויר, סיריאל ATA (כולל מעביר שיאפשר לכם להשתמש גם בהארד דיסקים שעובדים בATA רגיל)קירור אקטיבי לציפ' הרבה יותר מידי , 5 חיבורי מאווררים על הלוח, וכרטיס קול איכותי (שיפור עצום מה גיגה ביט הישן).

וכמובן הפיצר הכי גדול של הלוח זה היכולת OC...

למתחים:

מעבד: 2.325-1.1

זכרון: 2.55-3.25

כרטיס מסך: לא מן הנמצא לצערי... נקודת תורפה יחידה?

FSB החל מ 100 ועד ל 250 בקפיצות של 1 .

הביוס מאורגן היטב עם כל האפשרויות שצריך ותפריט מיוחד לOC מה שעוזר לא קצת....

ואחד הדברים החשובים ביותר לOC הלוח פותח מכפלות של TBREDים כמו כלום. בלי שום עבודה כאילו הם באו פתוחים מהמפעל.

הלוח אומנם לא מצדיק את המחיר שלו בארץ (באיזור ה ש"ח1200) אבל בגלל שקניתי אותו בחו"ל ב170$ אני מאד מרוצה

ודרך אגב אני עכשיו עובד איתו על FSB 200 בלי להניד עפעף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוסיף עוד סקירה קצרה על ערכת הכבלים העגולים של CT :

אני קניתי אותם ביום שישי ,מדובר כמובן בסט הכבלים של Chiftech במהירות ATA133 הכולל 2 כבלי IDE בעלי 2 חיבור להתקנים ועוד חיבור אחד לכונן דיסקטים בעל חיבור אחד.

אני לא יכול להגיד שהם הכבלים הכי טובים שהם יכולים להיות. יש להם כמה חיסרונות כמו העבודה שהם רק 40ס"מ, דבר היכול להפריע לאנשים בעלי מארז FULL TOWER, אבל דווקא יכול להיות מתאים בול לאנשים בעלי סטנדרטיים. עוד בעיה קטנה היא שהגומי על החוטים הוא משני חלקים. 1.) מן צינור לאורך החוט 2.) חיבור נוסף בקראת סוף הכבל והחיבור עצמו. החלקים הללו לא מחוברים פיסית ויכולה להיות תנועה בינהם ואז החוטים עצמם יכולים להגלות לעין (ד"א הם בצבע אפור כהה - לא סמפטי במיוחד).

מלבד זה הבנדל הוא מאוד משתלם, לנוכח העובדה שהחוטים של Tt עולים יותר במשהו כמו 30ש"ח וזה עובד בלי כבל לכונן דיסקטים שעולה עוד משהו כמו 70ש"ח.a

בקיצור: אם אתה לא משחק עם המחשב וגם אין לך מארז גדול, הייתי ממליץ על הכבלים.

ד"א: לי יש מארז גדול יחסית הכבל שמגיע עד לסידירומים למעלה הוא באורך 60ס"מ שחבר שלי הביא לי מהלוח שלו (הוא קנה את ה7NJS שבא עם חוטים מעוגלים כאלה בדיוק, אבל אורך של 60ס"מ)

הנה כמה של הכבלים במערכת שלי:

Round4%2EJPG

כאמור היתרון של כבלים עגולים הוא שהם מאפשרים זרימת אויר חלקה יותר במארז וכולנו יודעים שיותר אויר = פחות חום.

תודה רבה ל frozen_sun3 מהפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

בזמן האחרון אני רואה הרבה שאלות על איזה כדאי לי בXXX ¤? ולכן החלטתי להכין רשימה של היטסינק מומלצים שתעדכן כל כמה זמן (יציאת סינקים חדשים למשל...)

זה ילך לפי מחיר ולכל מחיר כמה הצעות.

קירור לAMD.

50- 100 ולקנו 6, אין שום דבר אחר!

100-120 וולקנו 7+

120-170 VANTEC AeroFlow לפי דעתי ראשון ואחריו וולקנו 9.

170-200 יש פה כמה סינקים אבל לא כוללים מאוורר, אז אני ידבר עליהם אחר-כך. יש את הזלמן 6000 לשקט אולטימטיבי. אך חלק מההיטסינקים הקודמים טובים יותר בקירור.

200-250 יש פה כבר מוצרים איכותיים ביותר! למארזים פחות מאווררים יש את הAX-7 עם מאוורר בינוני ולמארזים מאווררים יותר יש את הSK-7 עם מאוורר חזק יותר.

250-350 שני סינקים מאד חזקים, SLK-600 למאווררי 60 מ"מ וSLK-800 למאווררי 80 מ"מ. שניהם דורשים מאווררים חזקים ומארז מאוורר היטב אבל נותנים אחלה ביצועים.

פה נגמר לנו האופציות לקירור אוויר לAMD. יש קיטים לקירור מים במחיר מופקע וכן גז במחיר מופקע עוד יותר.

קירור אוויר לאינטל.

רוב הסיכויים שהקירור המקורי יספיק לכם גם בOC מאד גדול אבל בכל מקרה...

100-160 וולקנו 7+

160-200 VANTEC AeroFlow והזלמן 6500

200+ AX-478 עם מאוורר בינוני עד חזק.

תהנו וOC נעים לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

לאחרונה נחתו בארצינו הקטנה מעבדי AXP 1700 בעלי ליבה מסוג T-BRED ,הם עולים בדיוק אותו דבר כמו מעבדי הפלמינו הותיקים רק שהם פשוט פנינות לאובר קלוק ,רוב הלוחות אם החדשים מסוגלים לפתוח להם את המכפלות ללא כל פעולה מצידכם !

לכאורה אובר קלוק פשוט וקל מזה לא ניתן לקבל - האומנם?

פשוט כן ,אני ממליץ לכל אדם הרוצה לרכוש מערכת חדשה לרכוש לוח אם מתאים (אני אישית חושב שהNFORCE2 יתאים) וכמובן את המעבד הנ"ל (שעולה סביב ה 400-500 שח) ובכדי לגיע רחוק DDR400 לפחות ! למיטב ידיעתי לא קיים בעל מערכת כזאת שלא הצליח לעבוד באופן יציב על FSB200 לפחות שזה אומר באס של 400!

מחיר השילוש הקדוש הנ"ל צריך לנוע סביב ה 2000 שח שזה מחיר מצוין כמו כן רוב בעיות החום נעלמו בגרסה זאת של הליבה כך שלא חייבים לרכוש SLK (לא חייבים אבל עדיין זה יתן יתרון גדול) או משהו מפלצתי אחר .

אם עדיין לא שמתם לב נוצר באתר שלנו מעיין "תחרות T-BERD" שכל בעלי המעבדים החדשים והזולים האלה מנסים לראות כמה ניתן להוציא מהם .

לדעתי כולם כרגע עברו את ה 2000MHZ .

כל מה שנותר לכם זה להצטרף לחגיגה ולרכוש את המעבד ,ניתן להוציא ממנו הרבה אפילו על מערכות המבוססות על ערכות שבבים ותיקות יותר

כגון KT266A וKT333 וכמובן החדשות יותר .

נכון להיום אין סיבה לדעתי לקנות מעבד אחר פרט ל 1700+ ,אפילו ה1600+ (הפנינת אובר קלוק הקודם והמעבד הנוכחי שלי) ירד מכסא המלכות והוא אינו מלך הOC כיום.

אז לכו ותשדרגו את עצמכם ואולי תזכו בתחרות הOC שתסתיים בפסח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

עוד חלק מאד חשוב במערכת החדשה שלכם הוא המארז והספק. בעוד שחלק יקנו מארז יחסית פשוט וישנו לו את הצורה עם מודינג וחלק יקנו יקרים שנותנים את הסחורה ישר מהמפעל. עדיין צריך מארז מאורר היטב לדעתי זה אומר מינימום 4 מאוררים שניים מקדימה מכניסים ושנים מאחורה מוציאים. יש עוד מלא מקומות כמו ברצפה בדלת ובגג, אבל זה כבר לפי מה שבא לכם.

המלצתי הכנה לכם, לא להתקמצן! מארז יכול לעבור איתכם כמה מערכות בכייף. הוא מה שכולם רואים אז כדאי שיראה נורמלי.

לגבי ספק, גם זה חלק שלא כדאי להתקמצן עליו. הוא גורם משפיע באובר קלוק וספק חזק ויציב יכול לעזור ללא הכר. לדעתי כל בעלי התקציב כדאי לכם ללכת על אנרמקס/אנטק לא לבזבז זמן על דברים אחרים (עד שיגיעו ספקים אחרים לארץ לדוגמאת TTGI או אחרים) ואלו שהתקציב לא גדול אז HEC.

אני אומר לכם את הדברים האלו על בשרי! כשקניתי את המערכת שלי לא ידעתי שאני הולך על אובר קלוק וקניתי טסונאמי...אני מצטער על הרגע וממליץ לכם מכל הלב שלא להתפשר על הדברים האלה.

המשך אובר קלוק נעים

רום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לאחר זמן רב מאד

החלטתי לעדכן עוד קצת:

ברטון רבותי ברטון !!

ה 2500 נמכר במחיר שווה לכל נפש לדעתי .

אני נותן קישור לדיון שבו מפרטים על רוב מעבדי הברטון הנמכרים היום בארץ.

כולי תקווה שזה יעזור לכם לבחור מעבד טוב .

OC נעים ובטוח לכולנו.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=&threadid=16458

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...