הבלוף של מינה צמח ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבלוף של מינה צמח ?

Milford Cubicle

האם לדעתכם הסקרים של מינה צמח מגמתיים ?  

334 הצבעות

1. 1. האם לדעתכם הסקרים של מינה צמח מגמתיים ?

• לדעתי כן, הם מגמתיים, או אפילו שקריים, ובמתכוון.
    • לדעתי התוצאות מנותקות מהמציאות, אבל זה לא במתכוון.
    • לדעתי תוצאות הסקר מדוייקות.

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3213438,00.html

אם בשבוע שכזה לאחר הפיגוע בפ"ת, העברת הכסף לחמאס, האלימות של אולמרט בעמונה, והראיון הכושל שלו אצל ניסים משעל - קדימה ממשיכה לעלות בסקרים של מינה צמח, ברור לי שהגברת מנותקת לגמרי מהמציאות!

אין מצב בעולם שאחרי השבוע הגרוע שעבר על קדימה ואולמרט קדימה ממשיכה להתחזק.

אני לא יודע עד כמה תגובה 15 אמינה, אבל אין לי שום סיבה להאמין למינה צמח יותר ממר ירון פ.

לא ייתכן בשום פנים ואופן שיש לקדימה 43 מנדטים !!!

אני ראיתי סקר פנימי של המפד"ל מיום חמישי שעבר (סקר עומק שלא לפרסום - נערך בכל שבוע).

הסקר מראה תוצאות שונות לגמרי:

קדימה 35

ליכוד 29

עבודה 15

ישראל ביתנו 8

מר"צ 8

ש"ס 7

ערביות (ביחד) 6

חרדיות (ביחד) 5

מפד"ל 4

האיחוד הלאומי 2

עלה ירוק 1

אין לי ספק שהסקרים של מינה צמח מגמתיים במקרה הטוב, ושקריים במקרה הרע.

דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם 35 נראה לי הרבה, כי אני לא מכיר מישהו אחד שמצביע קדימה.

זה אומר שכדי שיהיה להם מספרים כאלו, הם צריכים להיות מאוד מאוד חזקים בשכבות הגיל היותר מבוגרות...

אבל העניין שזה לא רק אצמל מינה צמח, גם במעריב ובערוצי הטלויזיה זה ככה... מוזר.

הייתה איתי בכיתה מישהי שאבא שלה עושה את הסקרים לערוץ הראשון נדמה לי - אני אולי אנסה לדבר איתה ולשאול לשלומה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שזה שיקרי.

כשחושבים על זה, הסקרים האלה הופכים את קדימה למעין "קונצנזוס".

"אם אתה לא מצביע קדימה, אתה לא קיים" ::)

בקיצור, סקרים הם כנראה דרך מצויינת להניע את עדר הכבשים המכונה "עם"...

יכול להיות שהשחיתות הגיעה עד שם? כנראה שכן... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40 מנדטים - זה אומר שכל אדם שלישי בישראל מצביע קדימה ?

WTF ? לא יכול להיות, יש הרבה מטומטמים בארץ, אבל כל אדם שלישי ? זה מוגזם.

לדעתי תוצאות של הסקרים האלה נקבעו מראש ע"י גורמים אינטרסנטים עלמנת לגרום לאפקט ה"עדר".

אני אישית לא מכיר אף אחד שהולך להצביע קדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם 35 נראה לי הרבה, כי אני לא מכיר מישהו אחד שמצביע קדימה.

זה אומר שכדי שיהיה להם מספרים כאלו, הם צריכים להיות מאוד מאוד חזקים בשכבות הגיל היותר מבוגרות...

אבל העניין שזה לא רק אצמל מינה צמח, גם במעריב ובערוצי הטלויזיה זה ככה... מוזר.

הייתה איתי בכיתה מישהי שאבא שלה עושה את הסקרים לערוץ הראשון נדמה לי - אני אולי אנסה לדבר איתה ולשאול לשלומה :)

אני מכיר רק אנשים(כ-20) שהולכים להצביע קדימה בבחירות הבאות ואני היחיד שהולך להצביע או "ליכוד" או המפלגה של ליברמן.

אז איך אתה מביא את המקרה שלך כמדגם שמשקף משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת מאוהבת ברעיון של "קדימה", למרות שמדובר במפלגה ערטילאית חסרת מצע מדיני-בטחוני-כלכלי ברור, והעומד בראשה הוא תולע הדוניסט וכושל חסר כישורים מנהיגותיים בעל שאיפות דיקטטוריות, בדומה לקודמו בתפקיד.

הנטייה של התקשורת אחרי "קדימה" נובעת משיקולים פוליטיים, ונהייה אחרי דברים חדשים שאפשר לסקר ולמלא זמן מסך. במידה ואין חדשות, מייצרים חדשות.

בסקרים, אפשר בקלות לקבוע את התוצאות מראש ע"י ניסוח מגמתי של השאלות. כמו-כן, אני לא אתפלא אם נסקר עונה שהוא יצביע לליכוד או לאיחוד הלאומי, והסוקר מסמן שהוא יצביע לקדימה. כמובן, שאפשר גם לשנות את התוצאות הסופיות הידועות רק לעורך הסקר, וזאת בהתאם לנטיותיו הפוליטיות.

סקרים כברים מזמן לא נועדו לתת תמונת מצב עדכנית, למרות שזאת המטרה המוצהרת שלהם. כיום, סקרים נועדו בעיקר לעיצוב דעת הקהל בשיטת "תופעת העדר".

"תופעת העדר" מבוססת על העיקרון שלפיו אנשים קונפורמיסטים (רוב האנשים, בעצם) רוצים להשתייך לקבוצה הגדולה (לקבוצה המנצחת), וזאת כדי לחוש תחושת ביטחון פרימאטית (אינסטינקט המלווה את האדם משחר ההיסטוריה - קבוצה חזקה מיחיד).

בנוסף לכך, אנשים רבים בעלי אינטליגנציה מוגבלת, המכירים בנחיתותם האינטלקטואלית (בצדק או שלא בצדק) בוחרים לתת מבטחם בחכמים מהם, ולבחור בהתאם למצוות הרבי החכם, או לחילופין בהתאם לדעת הרוב, הרי לרוב יש דיעה מסויימת (אפילו אם פשרה לא מובן כלל ועיקר), אז ככל הנראה יש דברים בגו, וסביר שהם צודקים יותר מהמיעוט הקטן.

בהתבסס על כך, ניתן להשתמש בסקרים מזוייפים על-מנת להטות את העדר לכיוון הרצוי.

במקרה שכזה, הסקר לא נותן תמונת מצב עדכנית, אלא מהווה מעין נבואה המגשימה את עצמה.

לגבי התופעה של "קדימה", אני מכיר הרבה אנשים שאומרים שהם יצביעו ל"קדימה" (אני מצביע ל"איחוד הלאומי", מאחר ואין בנמצא מפלגה חילונית בעלת מצע דומה), מכיוון שהם נואשו מהסטטוס-קוו, וכמהים לשינוי - כל שינוי. רוב אותם אנשים לא בעד "קדימה", אלא בעד שרון שנתפס אצלם כמנהיג חזק שיכול לעשות משהו (לא משנה אם המשהו הזה הוא חיובי או שלילי, העיקר שיקרה משהו, בהנחה שאם הם יתפללו ממש חזק, אז השינוי הזה יהיה חיובי), ואף בהיעדרו סומכים על שיקול דעתו, וכברירת מחדל נשארים בדעתם (כאשר אתה מהמר בקזינו על אדום, אתה צריך להשאיר את הכסף על אדום, ולא להעביר אותו לשחור באמצע סיבוב גלגל הרולטה, גם אם יש לך פתאום תחושה מאוד חזקה שהשחור יזכה).

החדשות הטובות הן שחלק גדול מאותם אנשים שאומרים שיצביעו ל"קדימה", לא מצביעים לה בשל אידיאולוגיה ואמונה במצע הלא קיים של המפלגה, אלא בשל ייאוש מהמפלגות האחרות. לכן, סביר מאוד שחלק גדול מהמצביעים הפוטנציאלים של קדימה פשוט לא יטרחו להגיע לקלפיות ביום הבחירות (אלה התגובות שאני מקבל ממצביעי "קדימה" רבים), במיוחד בשל העובדה שהם התכוונו להצביע לשרון ולא ל"קדימה", ועכשיו בשל מצבו של שרון, הם אומרים שאין למי להצביע, כך שאין טעם ללכת לקלפי ולעמוד בתור ולהצביע עבור מישהו שאתה לא מאמין בו (לאנשים אין אמון באולמרט), ועדיף להישאר בבית או לצאת לטיול אם מזג-האוויר יהיה נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם כמה מכונים שעושים סקרים

וכולם מראים פחות או יותר על אותו כיוון של תוצאות.

ככה שקשה להאמין שיש פה נסיון להטות את תוצאות.

ועוד תוספת לא מייצגת (כמובן)

רוב האנשים שאני מכיר מצביעים לקדימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שהסקרים אומנם לא משקפים את האמת אך יחד זאת אני לא ממהר להוציא את הכובע נייר כסף שלי. רוב האנשים שמצהירים על עצמם כמצביעי קדימה עושים זאת לא בגלל שהם מאמינים במצע של קדימה אלא יותר כי קדימה היא הרע במיעוטו בעיניהם. כמו שבורג כתב, יש סיכוי לא רע שאנשים כאלה לא יטרחו לבוא לקלפי בכלל ביום הבחירות ותוצאות האמת יהיו רחוקות מהסקרים של היום. אם תשאלו אותי, עדיף כבר קדימה מאשר העבודה (למרות שאני אישית אצביע למפדל\האיחוד הלאומי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...