האם יש מעבד AMD מקביל או טוב מ Intel P4 3G MHz 2M 775 (630) cache? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש מעבד AMD מקביל או טוב מ Intel P4 3G MHz 2M 775 (630) cache?

mikale

Recommended Posts

האם יש מעבד מקביל או טוב מ:

Intel P4 3.0G Mhz 2M cache socket 775 (model 630?

שאלה שנייה: האם dual core באמת עדיף על המעבד הנ"ל? לאילו שימושים ה dual core טוב במיוחד?

כיום היתרונות של הדואל קור הם במולטיטסקינג (כלומר, ביצוע של פעולות במקביל) ובכל תוכנה שיודעת לנצל את העובדה שיש שתי ליבות כמו חלק מתוכנות עריכה, קידוד, תלת מימד ורינדורים וכדו'...

היות וכל העולם הולך לכוון, הכל יתמוך בריבוי ליבות בסופו של דבר, ולכן גם במחשבה לעתיד זו קניה חכמה.

תוסיפי על כך את העובדה שהמשמעות הכלכלית של כפול ליבה מסתכמת בכמה מאות בודדות של שקלים (כי כל השאר זהה חוץ מהמעבד), זה ממש חבל שלא לקנות מעבד כזה.

עריכה: לגבי מה עדיף בחדי הליבה? תלוי מאוד בשימושים. מאטלאב, תכנות וכדומה - . מולטיטסקינג (כן יש גם באינטל חד הליבה אם כי הרבה פחות חזק מאשר בכפול הליבה), עריכות, קידודים, תלת מימד - אינטל. במחיר של אינטל 3 גיגה אפשר להשיג 3200 ש"שקול" לאינטל 3.2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם.

ה 3000 שהומלץ כולל רק חצי ג'יגה cache. המעבד של מכיל 2M cache.

זה משנה? זה לא מוריד מאיכות ה AMD?

ולגבי ייעוד המעבד - בעיקר: מרובה , עריכת (ואולי וידאו) ו matlab.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקאש הגבוה באינטל בא לפצות על צינור ארוך במיוחד של הפרסקוט. יש יתרון מועט באפליקציות מעטות. ל "צינור" קצר ובקר זכרון מובנה על המעבד מה שמאפשר לו להיות מאוד אפקטיבי. החסרון היחידי של זה מולטיטסקינג (כבד).

לגבי האפליקציות:

כמה אקספלורר פתוחים - גם 3 מספיק :)

עריכה למיניה - עדיף אינטל או כפול ליבה של . אבל אם זו עריכה חובבנית ולא רבה אז כל מעבד יהיה טוב ופה יש שחקנים אחרים החשובים לא פחות מהמעבד כמו כמות הזכרון שאת קונה.

מאטלאב - .

הקומבינציה האופטימלית בשבילך ובראיה לעתיד הוא כפול של AMD שטוב בהכל (אבל יקר).

אם אי אפשר תקציבית, אז הייתי מעדיף כפול ליבה של על כל חד . בגלל העתיד ובגלל הפרש המחיר הקטן יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשבע לכם שיש פה קנונייה!!

נראה כי כל צוות המודרייטורים עברו שטיפת מוח :o

אתם באמת חושבים ש ה 820 שווה משהו? ?

לי זה נראה יותר כמו פרוייקט של תיכוניסט שניסה לחבר שני ביחד.

לכו ותקנו ותחפשו את העתיד. אבל אל תתפלאו אם הוא לא יהיה שם ;)

שוק כפולי הליבה לא בשל עדיין (בטח לא בשביל אינטל) בשביל להשקיע בו לדעתי. תמתינו עוד קצת עם המעבדים האלה, תנו להם להשתכלל ואז תקנו. עד אז הם גם יהיו במחיר סביר.

ומי שלא מאמין לי ש 820 זה בית שימוש, אני מזמין אותו לאתר של TOMSHARDWARE שיכנס לכתבות על ויראה בדיוק על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואן הלן,

אין פה שום קנוניה.

יש שינוי מהותי בשוק וחלק מהאנשים פשוט לא תופסים אותו :s07:

לפני לא הרבה זמן, היו לבני אדם שתי אופציות, למשל למשחקים:

א. מעבד בסביבות ה 1100-1200 שקל

ב. מקביל בסביבות800-900 שקל.

הלוחות החדשים לאינטל היו יקרים יותר מהיום. אפשר היה להשיג לוח VALUE ל במחיר של 500 שקל.

תחבר את העובדות ותקבל שהיה עדיף בגדול לקנות לא בגלל ההבדל הגדול במשחקים, אלא בגלל שבחסכון שנבע מקניית היית יכול להשחיל כרטיס מסך משמעותי יותר וזה מה שעשה את ההבדל.

היום, מחירי לוחות ה VLUE לאינטל ירדו, מחירי ה 820 נמוכים יותר (קצת), מחירי נמוכים משמעותית, ובמקביל עם הדיבורים על M2 מחירי AMD בסוקט 939 עלו משמעותית.

גם היום, עדיין יש הפרש משמעותי בין ה 3200 לבין ה 820 שמאפשר לקפוץ בכרטיס המסך מה שעושה את רוב ההבדל במשחקים - וזאת ההמלצה שכולם נותנים כולל אותי ומנהלים אחרים ברוב המחשבים למשחקים.

אבל, אם ההפרש אינו מאפשר קפיצה בכרטיס המסך, אז לקפוץ לליבה כפולה , אפילו לחלשה ביותר של ה 820, יתן זינוק משמעותי בעבודה ברוב הדברים וחיים ארוכים יותר למחשב, מאשר קניה של מעבד כדוגמת ה 3700.

תסתכל פה. האם ההפרש משמעותי המשחקים? לא!

http://www.tomshardware.com/2005/12/28/intels_65_nm_process_breathes_fire_into_double_core_extreme_edition/page16.html

ותסתכל פה. האם ההפרש משמעותי במולטיטסקינג וכל תוכנה התומכת בכפול ליבה? כן.

http://www.tomshardware.com/2005/12/28/intels_65_nm_process_breathes_fire_into_double_core_extreme_edition/page23.html

ותוכנות שהיום עדיין לא תומכות בכפולי , תתמוכנה, הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב. ואתה יודע מה? אני מתערב שחלקן הגדול תעבורנה אופטימיזציה לאינטל לפני שתעבורנה אופטימיזציה ל AMD (לצערי, הגודל כן קובע במקרה זה).

לכן, איפה שאפשר מבלי לפגוע בחומרה משמעותית יותר, מומלץ להכניס כפול .

לגבי איכות המעבד? בולשיט. נכון, הארכיטקטורה טובה יותר ב AMDX2 והמעבד צורך פחות אנרגיה והוא טוב יותר מהאינטל המקביל, אבל ה 820 עדיין אחלה מעבד (הלוואי עלי) ולא שמעתי שום טענה עד היום מחברי הפורום שקנו אותו או את ה 830 על זה ששתי הליבות מרותכות. להיפך. כולם למיטב ידיעתי מאוד מרוצים.

כדאי שגם אתה תתרגל לרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Integral אח שלי!

תבין משהו מאוד בסיסי. שנינו אומרים בגדול את אותו הדבר, לפני שנינו מונחות אותם העובדות. רק שלכל אחד אינטרפטציה שונה.

אני מסכים כי העתיד לא נמצא בחד הליבה. עם זאת אני מדבר על יחס עלות תועלת. בכדי לקנות מעבד כפול ליבה איכותי היום אתה צריך לשלם מחיר מופקע.

אני גם לא תומך בכלל לקנות מעבד 3700

עם כל הכבוד זה בזבוז כסף לשמו. יש לי מעבד 3000 שהקפצתי אותו לאותה מהירות כמו ה 3700 ואולי אפילו יותר והוא עלה לי בסך הכל 770 שקל

לכן אני חושב שכדאי לקנות מעבד כמו שלי שהוא זול וטוב. ולהמתין עוד טיפה לכניסה של כפולי הליבה לשוק בצורה יותר רצינית, ואז אפשר להפטר מהמעבד חד הליבה ולעבור למעבד כפול ליבה במחיר סביר ובלי לבצע שום שידרוג נוסף (כלומר קיימת התאמה מלאה בלוחות האם של לכפולי הליבה)

זה כל ההבדל. בעצם עוד הבדל אחד שאני לא מצליח להבין אותך ואת ליאור. מה מרגש אתכם כלכך לעבוד ב מולטיטסקינג. איך זה עוזר לכם בחיים?

באמת מעניין אותי להבין. ואל תספרו לי שיש תוכנות שיודעות לעובד בשיטה הזאת. דברו איתי מעשית, איך היום זה משפר את העבודה שלכם עם המחשב?

וגם אל תדברו איתי על העתיד כי אני לא חושב שמישהו רואה עתיד ב 820.זה אולי התפשרות שתעלה אחר כך ביוקר!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אישית - בכל פעם שאני עושה דברים כבדים במקביל, אני מייחל לרגע שבו כפול יהיה על השולחן שלי.

לגבי 3000/3200 - לשיקולו של המשתמש. כפול יאריך את חיי המערכת ויקל על שימושו היומיומי (בפעם ה 10, כל עוד שזה לא בא ע"ח רכיב קריטי אחר). אם אני הייתי קונה מחשב חדש היום - רק כפול . נכון, בעתיד הם יהיו יותר טובים, ובעתיד יהיו מרובי ליבות, אבל זה לא רלוונטי למי שקונה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש מעבד מקביל או טוב מ:

Intel P4 3.0G Mhz 2M cache socket 775 (model 630?

שאלה שנייה: האם dual core באמת עדיף על המעבד הנ"ל? לאילו שימושים ה dual core טוב במיוחד?

אם את רוצה להשקיע את הכסף במשהו טוב - Dual Core

המעבד טוב להכל, הרגשתי שינוי משמעותי ב-MATLAB מאז שעברתי מ-Pentium 4 3GHz HT ל-, במיוחד בעיבוד ב-MATLAB.

באופן כללי המחשב עובד הרבה יותר "חלק".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית פעם לעבוד בכפול לעמות חד ליבה? אני נאלץ בגלל סיבות מסויימות לנטרל אחת, וההבדלים בהחלט נראים לעין

אז עכשיו כשאני ממזער משחק נתקעת לי המוזיקה

אז עכשיו המחשב מתנשף כדי להריץ 2 יישומים שדורשים כמה שיותר כוח עיבוד (אפילו משחק באמצע טעינה וJAVA APPLET קטן)

אז עכשיו יש דברים שמתרחשים קצת יותר לאט

אז ואז. אני מייחל ליום שהמנועים של משחקים לא ילכו פייפן מבחינת GAMEPLAY ויציגו תנועה מאוד לא חלקה אלא סוף סוף ילמדו לעבוד בידידות עם כפול ליבות

גם אם ביצועים יותר גבוהים אני לא אקבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Exactly my point

אבל אנשים שככל הנראה לא התנסו בשניהם קופצים למסקנות, למרות שיש הבדלים נראים לעיין (אפילו אם טיפה קטנונית), וחבל.

אגב, לנטרל לכפול 3800 זה בדיוק כמו לעבוד על 3200, כפי שאתה בטח יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...