שאלה בקשר לחיבור מאוורר לעכבר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לחיבור מאוורר לעכבר

DimaX

Recommended Posts

הי!

יש לי עכבר רגיל ביותר של מייקרוסופט:

Wheel Mose Optical 1.1A

100mA 5V.

עשיתי חיפוש ומצאתי חמישה ת'ראדים שימושיים אבל באף אחד לא הייתה התשובה לשאלתי...

אז לשאלה שלי:

יש לי מאוורר 5 ס"מ שמתאים לגודל של העבר שלי(בס"מ פחות מהרוחב של העכבר עצמו אז יש מקום)

כתוב על העכבר שלי שהוא 5 וולט... אבל על המאוורר כתוב 12V...

ניסיתי להדליק אותו עם 2 בטריות שטוחות כמו של עונים(כל אחד 3 וולא אז בחיבור טורי רגיל יצא שהן היו 6 וולט).. המאוורר עבד אבל ממש לאט ולא כל כך יצר רוח... :-\

אז רציתי לשאול אם יש דרך להגביר את המתח של העכבר איכשהוא בלי לפגוע ברכיבים שבתוכו...?

אני חשבתי על משהו בסיגנון ממיר מתח של קתודה...

זה משהו שממיר מתח של ספק-12V וזרם לא יודע כמה למתח של 620V וזרם ממש ממשנמוך ככה שיוצא שהכל אותו הספק.. או אולי משהו בסיגנון או בעיקרון דומה??

תודה :)

עריכה:

בבקשה לא לזבל את הת'ראד בדברים לא קשורים לשאלה שלי... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקטע שלכם?

הבן אדם רוצה מאוורר בתוך העבר שיקרר לו את הייד בזמן שהוא משחק או לא יודע מה.

הרבה אנשים עושים את זה..

אתה יכול לחבר את המאוור , אם העכבר הוא אז תפתח את העכבר תראה שמה , , יוצאים ממנו 4 חוטים : ירוק  , לבן , אדום  ושחור.

תבדוק איפה האדום והשחור בתוך העכבר ותתחבר אליהם.

את החור\חורים של המאוורר הכי טוב לעשות עם דיסקית חיתוך של דרמל ואחר כך לשייף טוב. אם אתה רוצה הרבה חורים קטנים פשוט תעשה עם מקדח  5 מ"מ ברזל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך קטודה מקבלת ממולקס 620 וולט??!?!?!?!?!

יש בה רכיבים הממירים את המתח ל620 ואת הזרם ל0.003 בערך וככה ההספק נשאר אותו הספק אבל המתח והזרם משתנים!

באלקטרוניקה, העיקר שההספק יהיה אותו הספק........ אתה יכול גם לקבל 1000000 וולט ......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון נחמד שכבר בוצע בעבר:

http://www.metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/rottaflekti/index_eng

אבל זה היה מאוורר של 5v.

יש לי שני פתרונות בשבילך,

1. הפתרון הפשוט - לחבר חוט ל 12v בתור המארז ולהריץ אותו בצמוד לכבל של העכבר ואז להכניס אותו לתוך העכבר. לא צריך חוט 0v בחזרה כי בכבל של העכבר כבר יש אחד כזה (אני לא יודע עד כמה זה בטוח). אחרי זה אפשר פשוט לשים heatshrink על הכבל של העכבר ו'להעלים' את החוט הנוסף (במחיר של כבל שחור לעכבר).

2. הפתרון המסובך - בחיבור ה ps/2 יש ארבעה חוטים פעילים:

http://technick.net/public/code/cp_dpage.php?aiocp_dp=pinconser_mouse_ps2

אפשר לחתוך את החוט של ה 5v בכבל העכבר ליד תקע ה ps/2 שמתחבר למחשב, ולחבר אותו ל 12v. בתוך העכבר צריך לשים מייצב מתח LM7805 (תמונה גנובה מאחד המדריכים באתר). ככה העכבר יקבל 5v והמאוורר יקבל 12v. חוט ה 0v משמש באותו תפקיד גם פה. ראה תמונה:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי אם הוא יעשה את זה בדרך הראשונה יצא 7 וולט   כי צהוב + שחור של 5  וולט יוצא 7 וולט

הבנת לא נכון. בחיבור ה ps/2 יש חוט 5v וחוט 0v. אני אמרתי להוסיף עוד חוט חיצוני ולסגור מעגל איתו לחוט ה 0v (ובלי שום קשר לחוט ה 5v). חוץ מזה, חשבתי על זה עוד קצת ויש עוד אפשרות. את ה 12v אפשר להעביר על אחד מהחוטים שאינם בשימוש ב ps/2 בהנחה שהם קיימים בחיבור העכבר שלך (לא בהכרח). במקרה כזה, פשוט מנתקים את החוט מהחיבור (לא את כל הכבל של העכבר) למארז ומריצים עליו 12v כמו בשרטוט שלי. עכשיו כבר לא צריך את מייצב המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ טוב אולי אפשר לחשוב על הדרך השניה שנשמעת מעט מסובכת בשבילי....

ואולי באמת אפשר לחבר למולקס :-\ ואז להדק עם אזיקונים פיציים.. אבל לא עם היט שרינק-דבר ראשון החוט יאבד את הגמישות שלו. ודבר שני תצתרך לחתוך ולהלחים מחדש את החיבורים בעכבר כדי להסליב את ההיטשריק...

טוב.. נראה :) תודה רבה על העזרה חברה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ טוב אולי אפשר לחשוב על הדרך השניה שנשמעת מעט מסובכת בשבילי....

well, ומה חשבת, שלהמיר מתח מ-12V ל-5V יהיה יותר פשוט?

להיפך, זה רק יהיה יותר מסובך (וזה אפשרי - אני רק לא בטוח שאפשרי בתוך העכבר עצמו [רכיבים גדולים] - צריך לבדוק את זה). שלא לדבר על העובדה שהתהליך הזה יצור חום...

ודבר שני תצתרך לחתוך ולהלחים מחדש את החיבורים בעכבר כדי להסליב את ההיטשריק...

בכל מקרה, באיזו דרך שלא תבחר, תצטרך לחתוך ולהלחים חיבורים בתוך העכבר, או לפחות לפרק הלחמות קיימות.

לדעתי הדרך הכי פשוטה היא למצוא מאוורר 5V, כמו שעושים בד"כ במוד כזה (תריץ חיפוש ברשת, אני זוכר שראיתי פעם איפשהו מדריך למאוורר בעכבר).

הדרך הבאה בתור היא להריץ חוט 12V מהמחשב לאורך החוט של העכבר ולהשתמש בו.

להתחיל לשחק עם המרות מתח בתוך העכבר - אני לא ממליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...