מעבד ה-Core i7-8086K מגיע לחנויות וזוכה להמהרה קיצונית • HWzone
Computex 2018מחשביםמעבדים

מעבד ה-Core i7-8086K מגיע לחנויות וזוכה להמהרה קיצונית

הממהיר המפורסם Der8auer שם את ידיו על המעבד המשושה הייחודי של , שכבר החל להופיע בחנויות ברחבי הרשת, והגיע למרחק 150 מגה-הרץ מהשיא המוחלט בקטגוריה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


העניין סביבו אולי נבלע מעט בהמולה שאותה יצר מעבד 28 הליבות מהעתיד, אך ה-Core i7-8086K הנוסטלגי והמיוחד הוא ההווה של , כאן ועכשיו, שאפילו הגיע כבר אל חנויות כמו ו- כשהוא מצוייד בתגי מחיר של 425 דולר (נמוך בדולרים בודדים מהמומלץ) ומעלה – אם כי ללא אפשרות למשלוח ישיר לארץ הקודש, לעת עתה.

טבעי היה להניח כי המעבד המשושה שמסוגל להגיע לתדר של 5 ג׳יגה-הרץ לליבה אחת בודדת שלו היישר מהמפעל, ולתדר של עד 4.4GHz לכלל הליבות, עם מכפלה פתוחה להמהרה קלה ונגישה נוספת של הצרכנים, יהיה בסיס מעניין מאוד להמהרות באמצעים מתקדמים וקיצוניים – והמגמה הזו כבר החלה, תודות לשילוב כוחות בין חברת לאוברקלוקר הגרמני הנודע Der8auer.

צץ בחנויות – בקרוב גם בארץ

שימוש בחנקן נוזלי לקירור מעבד שהופרד מכיסוי המתכת שלו איפדר להגיע לתדר עבודה אימתני של 7.24 ג׳יגה-הרץ בשנייה עבור כל ששת הליבות, בהתבסס על מתח עבודה של לא פחות מ-1.85 וולט – לא רחוק מתדר של 7.409 ג׳יגה-הרץ אליו הגיע מעבד i7-8700K, בתור הגבוה ביותר מאז ומעולם למוצר משושה ליבות.

התוצאה המיטבית אליה הגיע מומחה ה-De-lidding של עולם המעבדים. מישהו יצליח לעקוף אותו?

ה- i7-8086K לא הצליח לשבור את השיא לעתה עתה, למרות היותו מוצר שנבחר בקפידה רבה ביותר מתוך מלאי השבבים אשר ירדו מפס הייצור בטרם זווד ונארז – אך לא נופתע אם זה כן יקרה בעתיד הקרוב, כאשר הממהירים המקצועיים יקבלו יותר הזדמנויות להתנסות ו"לשחק" ביצירה החדשה, בכדי למצוא את ההגדרות והתנאים האופטימליים ספציפית עבורו. גם Der8auer עצמו הצהיר כי יש עוד פוטנציאל לשיפור, היות והוא התבסס בנסיונו על הגדרות אפקטיביות מוכרות למעבדי ה- i7-8700K, מבלי שהייתה לו ההזדמנות להכיר לעומק את המעבד הדומה, אך בכל זאת קצת שונה, שבו עשה שימוש.

מי יודע, עם נחיתתם של מעבדי ה- i7-8086K בחנויות בשבועות הקרובים נוכל לראות אולי לא רק שירי והמהרות באמצעות LN2 – אלא גם שיאי מהירות בהמהרות "עממיות" ורלוונטיות קצת יותר, בהתבסס על קירורי אוויר וקירורי מים. נמשיך לעקוב.

נקווה שגם קירורי אוויר יוכלו לאפשר נוספת של המעבד הבלתי רגיל


תגיות

2 תגובות

  1. אני לא מבין, אתה מדבר על ה8700 ועל ה8086 כאילו אלו מעבדים שונים, עד כמה שאני מבין זה אותו המעבד בדיוק רק שאולי עושים binning לפני. אני לא רואה סיבה שיהיה שיפור מורגש לעומת ה8700 שהיו עד עכשיו

  2. ואני קראתי באיזה מקום שזה מעבד LIMITED EDITION משהו?
    ז"א יהיו רק כמה חתיכות ממנו?
    יגיע לארץ הקודש? _ (לא עובדים עלינו? כי נראה לי עושים אותו בקריית גת?)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close