אינטל תשיק את כונן ה-SSD המתקדם ביותר לשוק הביתי?

כונן ה- המשוכלל שנחשף רק לאחרונה בתצורת כרטיס הרחבה גדול או במבנה U.2 לעולם השרתים יזכה גם לגרסת M.2 ידידותית למשתמש הביתי

ההבטחה של טכנולוגיית ה-3D Xpoint לבצע מהפכה בעולם האחסון עדיין לא ממש התגשמה, בעיקר בשל תמחור גבוה במיוחד, אך את הפוטנציאל לכך בהחלט לא קשה לראות – גם בעולם השרתים ומרכזי הנתונים וגם בשוק הביתי. כעת, נראה כי באינטל מתכננים להגביר את המאמצים עבור הצרכנים הפרטיים, עם השקת כונן מתקדם וגדול יותר מכל מה שראינו עד כה.


אחרי שקיבלנו זוג דורות של כונני Optane בממשק M.2 שמיועדים לשמש בתור תוסף זכרון מטמון לכוננים מכאניים וכונני Optane 800p שמתפקדים ככונני "רגילים", כולם בנפחים כוללים של לא יותר מ-118 ג'יגה-בייט – באינטל מכריזים על גרסת M.2 חדשה גם ל-Optane 905P האימתני, שמסוגל להגיע למהירויות רציפות של 2.5 ג'יגה-בייט בשנייה ובעיקר לביצועים אקראיים של מעל ל-500,000IOPS, עם דגש על עבודה שאינה מקבילית באופן מובהק ברמה שאף כונן לא מסוגל לדגדג.

הפתעה נוספת של אינטל לרגל Computex 2018

דגם ה-M.2 של ה-Optane 905P יציע נפח של 380 ג'יגה-בייט, בהשוואה ל-480 ג'יגה-בייט בתצורת ה-U.2 ולא פחות מ-960 ג'יגה-בייט בתור כרטיס ייעודי בחצי מהגובה המירבי התקני, ויצטרך התמודד עם מגבלות התחממות וצריכת הספק בלתי מבוטלות שכנראה ישפיעו על פוטנציאל הביצועים – אך יש סיבה טובה להאמין כי המוצר הזה בכל זאת יצליח לדלג בקלילות מעל היכולות של כל מוצרי ה-M.2 האחרים, לכל הפחות בכל מה שנוגע לביצועים אקראיים עם קבצים קטנים ולאורך החיים הצפוי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גרסאות שמתאימות רק למחשבים נייחים גדולים כבר כאן – אך בקרוב יהיה היצע פוטנציאלי גם למחשבים קומפקטיים הרבה יותר, גם אם רק מעטים יוכלו להרשות לעצמם את התענוג בפועל

הגירסה החדשה עתידה לנחות בחנויות במהלך חודשי הקיץ הקרוב, במחיר שטרם נחשף – אך ככל הנראה יעמוד על יחס של דולר אחד לכל ג'יגה-בייט של אחסון, לכל הפחות. לא תחליף לכונני אחרים, אך תוספת יוקרתית מאוד למחשבים נייחים או אפילו של אלו שכסף לא מהווה שום שיקול משמעותי עבורם.

הביצועים של דגם ה-M.2 עשויים להיות מופחתים בהשוואה לגרסת ה-PCIe (בתמונה) – אך עשויים להיות שוברי שיאים לתחומם בכל זאת
מקור התמונה: tweaktown.com

חולמים על אחד שכזה? שתפו עם החברים ברשתות החברתיות!