הטירוף של אינטל: מעבד 28 ליבות לשוק הביתי (עודכן) • HWzone
Computex 2018מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

הטירוף של אינטל: מעבד 28 ליבות לשוק הביתי (עודכן)

יצרנית השבבים מספקת לנו הצצה לפרויקט המפלצתי הבא שלה לצרכנים פרטיים – מעבד 28 ליבות הפועל בתדר מירבי מדהים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תערוכת קומפיוטקס 2018 נפתחת בצליל גבוה עם כנס העיתונאים שעורכת ענקית השבבים אינטל. בין המוצרים החדשים נחשף מעבד שש הליבות החגיגי Core i7 8086K עליו תוכלו לקרוא כאן. בנוסף, ובשונה מהרגלה חשפה מוצר אשר יושק רק בעוד כמה חודשים, כנראה בטווח שבין ספטמבר לנובמבר.

עדכון: נראה שאינטל הלכה עד הקצה בתצוגת התכלית הזאת עם שיתכן והוא אקזוטי, עם צינור גדול היוצא מהמערכת ככל הנראה לאיזור בוא מתבצע אקטיבי באמצעות רדיאטור מסוג כלשהו.

מקור: engadget.com

בנוסף, נראים 6 מקלות של זיכרון מכל צד. דבר זה מצביע על מעבד שהודגם על פלטפורמת השרתים של בדומה לתושבת LGA3647 כיום. האם בדרך להשקת התושבת הזאת כמיתוג מחדש של תושבת אקסטרים? לא כל כך ברור כיצד הצרכן הביתי אמור להתמודד עם מפלצת שכזאת, שכן תוצאותיה כבר הודגמו והם מהווים ציפיה להתממש.

כתבה מקורית: בצעד קצת בלתי צפוי, מכריזה שהיא תרחיב את שוק הסופר- שלה לתושבת LGA2066. היא צפויה לעשות זאת בניצוחו של מעבד חדש שיוביל סדרה גבוהה עוד יותר ממה שה-7980XE בעל 18 הליבות עושה כיום. הסדרה הזאת תהיה ידועה כ-XCC (ר"ת Extreme Core Count) ותכלול בעלי 20 ליבות ויותר.

מקור התמונה: Techpowerup.com

על הבמה הציגה תוצאת מבחן רינדור Cinebench עם הציון המרעיד של 7,334. בשביל לסבר את האוזן, מעבר קו ה-3,000 הוא הישג למעבדים המתקדמים ביותר כיום בעלי 16 ליבות.

מה שמרעיד יותר מהציון הזה הוא כנראה תדר הפעולה. איכשהו, באורך קסם הצליחה לבצע את הרצת המבחן המדובר כאשר כל 28 הליבות (כולל טכנולוגיית ה-HyperThreading אשר מביאה ל-56 נימים) פועלות בתדר של לא פחות מ-5 גיגה-הרץ (!).

כיום קשה מאוד עד בלתי אפשרי באמצעים קונבנציונאליים לגרום למעבדי Core i9 השולחניים "הרגילים" בעלי 10-18 ליבות להגיע לתדר שכזה, אפילו למבחן קצר כמו Cinebench. אין לנו מושג איך הצליחה לגרום למעבד 28 ליבות לעשות את הדבר הזה עם ארכיטקטורה דומה, זו -X בתהליך יצור של 14 ננומטרים.

הכרזה כה רחוקה על מעבד שכזה לא באה בלי כוונות חבלה, ככל הנראה. מחר (רביעי) בשעה 5 בבוקר שעון ישראל צפויה לערוך את מסיבת העיתונאים שלה, שם צפויה להכריז על מעבדי אקסטרים חדשים משלה אשר עלולים לפרוץ את מגבלת 16 הליבות הקיימת ולטפס גם ל-20 ליבות ויותר. רוצה להבטיח עליונות כבר מראש, ולכן יש לה סיבה מאוד טובה לבקש מהקהל לחכות.

התחרות בשיאה, ואנחנו בהחלט רואים את פירותיה. נכון לעת זאת אין מחיר למעבד המפלצתי, אך בהתחשב בכך שעלותו של מעבד 18 הליבות הינו 2,000 דולר, אנו מצפים לעלות של 3,000 דולר ויותר.


תגיות
Back to top button
Close
Close