רמזים על קאמבק: אמאזון מחזירה חלק מהמשלוחים לישראל • HWzone
טכנולוגיהצרכנות

רמזים על קאמבק: אמאזון מחזירה חלק מהמשלוחים לישראל

החנויות המקוונות של חברת הענק חוזרות להציע משלוחים (מהירים ויקרים) לצרכנים המקומיים לאחר חודש וחצי של הקפאה – וגם חנות הבגדים הפופולרית Next חוזרת לפעול במקביל

הימים האחרונים בישראל משדרים חזרה זהירה לשגרה המוכרת לנו מטרום עידן COVID-19 כמעט בכל מקום: אנשים חוזרים אל מקומות העבודה והרכבים ממלאים שוב את הכבישים, הפארקים חווים תנועה מוגברת של מטיילים ועוסקים בספורט, החנויות חוזרות לפעול – ומסתבר שאפילו אמאזון מעוניינת לחזור ולפעול בשוק המקומי, אם כי כמו בהרבה תחומים גם כאן ניכר שזה יהיה תהליך ולא משהו אשר יסתדר בתוך רגע אחד.

החל מהיום (שבת, ה-9 במאי), הודעה קטנה בחלק העליון של החנויות השונות של בארצות הברית ובמדינות אירופה מבשרת כי החברה חוזרת להציע שילוח ישיר לישראל של חלק מהמוצרים – אם כי גם מבהירה שמדובר באפשרויות שילוח מצומצמות ביחס למה שהיינו רגילים לקבל בעבר.

בפועל, המשמעות היא שהצמצום הגדול במספר הטיסות האזרחיות בין ארצות הברית ואירופה לישראל (והטיסות האזרחיות בין כל מדינות העולם באופן כללי) מייקרת משמעותית את עלות העברת החבילות מחו"ל לישראל – כך שאפשרות המשלוח היחידה הזמינה בשלב זה היא האפשרות היקרה ביותר, בעלות של כמה עשרות דולרים לכל מוצר בו תחפצו. ההגעה עד לביתכם אמורה להיות אמנם זריזה במיוחד, אך ספק גדול אם צרכנים רבים שחיבבו את בשל מחירים תחרותיים ביחס לחנויות המקומיות יהיו מוכנים לספוג את התוספת הגדולה הזו.

, כמו תמיד, אוהבת לבצע את המהלכים שלה ללא הודעה מוקדמת ובלי רעש וצלצולים – כך שיש סיבה טובה לבקר מדי יום ולחפש את השינויים בגישה

במילים אחרות, בעוד שבהחלט ניתן לשמוח ולהכריז כי חוזרת לתמוך במשלוחים בינלאומיים ישירים לישראל, בשלב זה המחירים הופכים את האפשרות לבלתי רלוונטית עבור מרבית המשתמשים – וזה משהו שכנראה יתחיל להשתנות רק כשנראה עלייה משמעותית בהיקף הטיסות הבינלאומיות, אשר לא תהיה תלויה אך ורק במצב התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

מחירי משלוח של עשרות דולרים מספיקים על מנת להפוך את רוב הרכישות האפשריות לבלתי כדאיות בעליל – אלא אם כן אתם מזמינים מוצר יקר מאוד ומוכנים להשקיע בתוספת בכדי לקבל אותו כמה שיותר מהר אל דלת ביתכם

התייקרות במחירי המשלוחים לישראל ניתן למצוא גם בחנויות סיניות מקוונות פופולריות כמו Banggood או Gearbest, וזו גזירה שכנראה תלווה אותנו בשבועות או בחודשים הקרובים – אך אנחנו ממשיכים לשמור על אופטימיות כמו בעבר ומקווים שאנחנו בכל זאת נמצאים צעד נוסף בכיוון הנכון והמתבקש. היי, לעת עתה ניתן לחזור ולהתחדש לא רק בויטמינים ותוספי תזונה במחירים טובים מ-iHerb, אלא גם בבגדים במחירים ראויים מהחנות המקוונת Next שחזרה לפעול לאחרונה בתום חודש וחצי של הקפאה מלאה. צפו לעדכונים נוספים בקרוב.

תגיות
Back to top button
Close
Close