טעינת 120 וואט מהפכנית לסמארטפונים - עדיין לא בשלה להשקה מסחרית • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

טעינת 120 וואט מהפכנית לסמארטפונים – עדיין לא בשלה להשקה מסחרית

חברת Vivo חשפה מהפכנית שתוכל לאפשר למכשירים החכמים שלנו לפעול יום שלם עם חיבור של עשר דקות או פחות לשקע – אבל בינתיים עוד אין דגמים שצפויים ליישם את הטכנולוגיה בפועל

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו ממשיכים לפנטז על היום שבו את הליתיום-יון והליתיום-פולימר המוכרות לנו יחליפו בטכנולוגיה חדישה שתספק צפיפות אנרגיה גדולה פי כמה ותתמוך בטעינה קצרצרה בדרך חזרה לקיבולת מלאה – אך מעשית נראה כי יעבור עוד לא מעט זמן עד שנראה שכזה מבשיל לשימוש מסחרי רחב היקף.

בינתיים, מוטב להמשיך ולהתמקד בשיטות שיאפשרו לטעון את תאי האנרגיה הנפוצים כיום באופן יעיל וזריז ככל האפשר – כפי שכבר קורה היום אצל לא מעט יצרניות עם טכנולוגיות בהספק מירבי של 30 וואט, 40 וואט ואפילו 50 וואט במקרים נדירים.

ההבטחה הגדולה של מלהיבה אותנו מאוד – אבל אנחנו עדיין לא יודעים האם היא אכן בשלה למבחן הגדול שלה

סמארטפונים מובילים בשוק כיום מסוגלים לספק טעינה מלאה של הסוללה שלהם בתוך קצת פחות משעה, אך אנחנו באופן טבעי הצרכנים רוצים עוד ועוד – וכך אחרי שראינו את שיאומי מדגימה טעינת 100 וואט חדשנית שתוכל לטעון קיבולת של 4,000mAh לסוללה בתוך קצת יותר מרבע שעה, קיבלנו חשיפה גם מחברת הסינית לטעינת 120 וואט מהירה אפילו יותר.

הטיזר שפורסם ברשת החברתית הסינית Weibo והחל את חרושת השמועות והניחושים

היצרנית הסינית שניצבת בין חמשת הגדולות ביותר בעולם כולו בכל הנוגע לסמארטפונים לא סיפקה הדגמה ממשית כמו זו של שיאומי – אך הפיצה תמונת טיזר ברשתות החברתיות ובה הבטחה לטעינה חשמלית בהספק של עד 120 וואט, שתמלא קיבולת סוללת 4,000mAh בתוך 13 דקות בלבד (ותגיע למחצית מהקיבולת בחמש דקות בלבד). הישג מהפכני בהחלט שמקצץ למעשה פי 4 את זמני ההמתנה המוכרים לנו, ועשוי לאפשר לנו לקבל חיי שמספקים ליום עבודה שלם בפחות מעשר דקות של חיבור אל הקיר.

דגם ה-iQOO הבא יהיה מתקדם ומרשים מאוד עם סוללת 4,500mAh ושבב 855 Plus בתוספת מודם בעל יכולות – אך טעינת ה-Super FlashCharge לא תהיה שם

האשטג 'Vivo 5G' אשר ליווה את הפרסום גרם למקורות שונים ברשת להניח כי מכשיר הדור החמישי הראשון של החברה יציע את היכולת החדשנית כבר במהלך השנה הנוכחית, אם כי כעת נראה שהתקוות היו מעט מופרזות – משום שמכשיר ראשון ממותג ה-iQOO הצעיר של מתקרב להשקה אך יסתפק בטעינת 44 וואט "בלבד", שדי רחוקה מהערך המובטח.

האם יתכן שנראה את הבכורה של הטעינה בדגם הקונספט הבא של משפחת ה-APEX מבית Vivo? נחיה ונראה

האם ב-Vivo התכוונו בסך הכל לכך שמתישהו במהלך עידן ה- נקבל טעינת 120 וואט בסמארטפונים שלנו? האם בחברה אכן תכננו לשלב את הטכנולוגיה במכשירים מסחריים כבר בתקופה הקרובה אבל גילו שזה לא ממש אפשרי והתחרטו? האם צפויה לנו הפתעה והשקה עם הטכנולוגיה המדוברת כבר השנה למרות הממצאים? אנחנו נמשיך לעקוב בעניין רב אחרי הנושא הזה.


תגיות
Back to top button
Close
Close