צריך לראות בכדי להאמין: הטכנולוגיה של שיאומי תטען סוללות ב-17 דקות • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

צריך לראות בכדי להאמין: הטכנולוגיה של שיאומי תטען סוללות ב-17 דקות

החברה הסינית מציתה את הדמיון עם טעינת 100 וואט עתידנית שתוכל למלא קיבולת 4,000mAh במהירות גבוהה פי 3 מכל מה שפגשנו עד היום

אנחנו מוכרחים להודות כי לחברת שיאומי יש בעיה: היא הציבה לעצמה סטנדרט גבוה עד מאוד בכל הנוגע לחיי דווקא במכשירי ה-Redmi התקציביים שלה, עם קיבולת אופיינים נדיבה של 4,000mAh ברוב הדגמים – שמציבה באור שלישי יחסית את מוצרי היוקרה שלה ממשפחת ה-Mi, אשר מסתפקים בדרך כלל בסוללות בקיבולת צנועה יותר לשמירה על מימדיים קומפקטיים באופן מיטבי.

בכדי להתגבר על החסרון היחסי ראינו את היצרנית הסינית מציגה תמיכה בטעינה מהירה של 27 וואט במוצרי השנה הנוכחית – אם כי כלל לא בטוח שזה מספיק על מנת להתמודד מול חלק מהיצרניות המקבילות, שמציעות במכשירים שלהן גם קיבולת גדולה וגם טעינה זריזה במיוחד. למרות זאת, כנראה שממש לא כדאי להספיק את שיאומי בינתיים – סרטון חדש מגלה לנו מהפכנית שעשויה להציב אותה בתור מובילה תחום הסוללות בעתיד הקרוב.

Super Charge Turbo הוא מיתוג מוזר משהו, אנחנו מוכרחים להודות – אבל הטכנולוגיה שמאחוריו היא מיוחדת ורצינית

תיעוד קצר שעלה בעמוד הרשמי של נשיא החברה מציג טכנולוגיית טעינת עתידית בהספק מירבי של לא פחות מ-100 וואט – בהשוואת ראש בראש מול טכנולוגיית Super VOOC של חברת שנחשבת למתקדמת ולמהירה ביותר כיום עם הספק מירבי כולל של 50 וואט.

התוצאה הסופית היא מדהימה, כצפוי – סוללת 4,000mAh מגיעה ליותר מ-40 אחוזי טעינה בתוך חמש דקות בלבד, ל-75 אחוזי טעינה בתוך כעשר דקות ולקיבולת שלמה ומלאה בתוך 17 דקות בלבד, לעומת 31 דקות "ארוכות" שנדרשות לטכנולוגיה המקבילה בכדי להביא סוללת 3,700mAh לקיבולת מלאה.

Oppo עושה שימוש בצמד פנימיות אשר נטענות בהספקים של עד 25 וואט כל אחת במקביל על מנת להגיע לנתון הסופי המרשים שלה – האם יתכן שאצל שיאומי יש שימוש במספר גדול יותר של תאי , או שמא יש כאן חומרים אקזוטיים כלשהם שמחליפים את הליתיום-יון ותומכים בזרמים מוגדלים? נכון לעכשיו נוכל רק לנחש

הסרטון פורסם ללא מידע נוסף ועל כן טרם ידוע לנו מתי אנחנו עשויים לראות את הפיתוח הזה במכשירים ממשיים בחנויות, או האם מדובר בהדגמת של אב-טיפוס פועל מעשי או שמא רק במעין סרטון קונספט שנועד להמחיש משהו אשר נמצא כרגע רק בשלבי בחינות מעבדתיים. בכל אופן, קשה שלא להתרשם או אפילו להתרגש מהמחשבה כי בקרוב חמש או עשר דקות ביום יספיקו לנו בכדי להבטיח חיי ליום שלם, כתחליף לטעינות של שעה ואפילו שעתיים שהיו נפוצות עד לאחרונה כמעט בכל הדגמים.

האם התיעוד מבית שיאומי ידרבן את Oppo, את ושחקניות נוספות שנמצאות בקדמת תחום הסוללות לחשוף את פיתוחי העתיד המבטיחים שלהן? אנחנו ממש לא נתנגד לכך.

תגיות
Back to top button
Close
Close