סיכום שבוע 32 - תוסף אבטחה חברתי • HWzone
טכנולוגיה

סיכום שבוע 32 – תוסף אבטחה חברתי

פספסתם כמה חדשות מעניינות? קראתם פיסת מידע מעניינת שאתם לא יכולים למצוא אותה שוב? אנחנו אוספים עבורכם את כל החדשות וההכרזות החשובות ביותר שקרו השבוע וכן גם כמה נושאים חמים ואקטואליים שצצים בפורומים שלנו

חדשות באתר
 
 • חברת האבטחה האמריקנית פיתחה בשיתוף עם אינטל תוסף מיוחד, אשר יהפוך את חווית שיתוף התמונות ברשת החברתית הפופולרית בעולם לבטוחה יותר. באמצעות התוסף, שנקרא 'Social Protection', תוכלו בין היתר לקבוע באופן בררני במיוחד מי רשאי לצפות בתמונות שאתם מעלים – כשמלבד זאת, האפשרות הייחודית וגם השימושית ביותר של התוסף תאפשר למנוע ממשתמשים להוריד את התמונות שפרסמנו אל המחשב, תוך כדי ביטול של פונקציית צילום המסך (Print Screen) כשצופים בתמונות. במידה וצופה כלשהו יחליט להתחכם ולצלם את המסך, התוסף של מקאפי יציג בפניו מנעול שיסביר כי לא ניתן לעשות זאת.
 • מאז שהושק לא מזמן, הופך Gigabyte GTX670 Windforce לכוכב במערכות מחשב מתקדמות לצורך משחקים. אמנם, מאז הושק דווחו לעיתים קרובות בעיות בקרב משתמשים, בעיות אלו מתבטאות במסכים כחולים, ארטיפקטים ולא עלינו קריסות דרייבר חוזרות.אין סיבה לבהלה, יצרנית החומרה Gigabyte לוקחת אחריות על המוצר ושחררה לא מזמן ביוס חדש לכרטיס המסך אשר אמור לפתור לרוב בעיות אלו.
 
 • התותחים הכבדים של ענני האחסון מתחילים להגר אל מדינת ההיי-טק שלנו.עבור אלה מכם שלא התרשמו משירותי הענן שהשוונו לפני מספר שבועות, מצאנו גם חלופה עם נציגות ישראלית.חברת CloudCom הישראלית משווקת בישראל את שירותי חברת Box העולמית, אחת המתחרות הגדולות ביותר של הפופולרית. עם זאת, לחברת Box אוריינטציה עסקית יותר המכוונת לארגונים ולעסקים, כאשר המשתמש הפרטי אינו זוכה להשתמש בחלק מהאפשרויות המתקדמות יותר אותן מציע השירות של CloudCom לבתי עסק.
 • יותר מחצי שנה מאז הוצג לראשונה, מכריזה סמסונג באופן רשמי על טאבלט ה-Galaxy Note 10.1 שיגיע עם חומרה חדשה ומשודרגת. בפברואר 2012 קידם את פניהם של המבקרים בתערוכת MWC טאבלט ה-Galaxy Note 10.1 של , אח גדול ומתבקש לטאבלטפון שהצלחתו המרשימה היוותה הפתעה נעימה עבור הענקית הקוריאנית.
 • יתרונות ה-APU מגיעים כעת לשרתים ותחנות עבודה, ואפילו לא תצטרכו להחליף תושבת מעבד.  ויש גם כרטיסים נפרדים עוצמתיים. למרות נחיתות טכנולוגית מול אינטל בשוק הביתי, דווקא בשוק השרתים ותחנות העבודה נחלה לרוב AMD הצלחה, כשמחשבי על רבים מכילים שילוב בין כמה מאות אלפי ליבות Interlagos מבית AMD לבין כמה מאות כרטיסי Tesla מבית NVIDIA. כעת מאפשרת AMD להשיג הן ליבות עיבוד והן ליבה גראפית מקצועית, תחת מעטפת אחת.
 
 • עם ארכיטקטורה מאוחדת חדשה ודגש הן על יכולות גרפיות והן על יכולות עיבוד כלליות, ARM מקווה להיות זו שתביא עידן חדש בעולם המכשירים הניידים. כמעט שנה אחרי שנחשף לראשונה, מציגה ARM Holdings את דור הליבות הגרפיות המובנות החדש שלה, משפחת ה-Mali T600, במלוא הדרו. משפחת ה-Mali T600 תתחלק למעשה לשני דורות נפרדים – המוקדם שביניהם יתרכז בלספק מקסימום גראפיים, בעוד שזה שיגיע אחריו יציע שילוב של עיבוד גראפי מתקדם ויכולות עיבוד כלליות (compute), שיאפשרו לחלוק משימות עם ליבות העיבוד הראשיות.
תמיכה ב-OpenCL 1.1, תמיכה ב-OpenGL ES 3.0 וחשוב לא פחות – תמיכה גם ב- 11
חדשות נוספות
 
 • כמובן שלא יכול לעבור שבוע ללא שמועות אייפון כלשהן. השבוע, האתר הצרפתי nowhereelse פרסם משהו שנראה כמו המחבר החדש של האייפון החמישי. כמובן שאלה רק שמועות ויכול להיות שאלה סתם חלקי פלסטיק לבנים שחוברו לסוג-של חיבור , אבל אין לדעת. תתרשמו בעצמכם.
 
 • חברת IBM הביעה התעניינות בחטיבה העסקית של RIM, שזה בעצם אומר שהיא רוצה לרכוש את מותג הבלאקברי. אולי רוצה לפצות על המחשבים הניידים ורוצה להיכנס במקום לשוק הסמארטפונים. RIM נמצאת בצרות כלכליות נכון לעכשיו, אולי זה זמן טוב להיבלע בתור ענקית אחרת?
 
 • אתר גלובס מדווח כי חברת מובייל הצעירה לא מצליחה לשמור על הלקוחות שלה אצלה ולקוחות נוטשים באלפיהם אל החברות המתחברות. עם זאת, ההערכות הן כי הנדידה ההמונית נובעת לווא דווקא מטעויות או דברים רעים למיניהם שעושה חברת הסלולר החדשה אלא דווקא ממאמצים של חברות הסלולר הוותיקות שמצליחות להחזיר אליהן חלק מהלקוחות שכבר ברחו.
 
הפורומים שלנו
 
 • מה התחיל בתור שרשור רגיל למדי הפק לפרוייקט של האתר. אחד מהמשתמשים שלנו התלונן על יבואן רשמי של חברת הכוננים הקשיחים הידועה Western Digital, ואנחנו התערבנו על מנת לבדוק באמת על מה כל המהומה. התוצאות לא מפתיעות במיוחד. בישראל כמו בישראל.
 
 
 • השרשור הזה דן על השקיפות של חנויות החומרה בישראל אל מול הצרכן הישראלי. כדאי להתעדכן, אנחנו מתערבים שקניתם  לפחות באחת מהן.

תגיות

תגובה אחת

 1. בכל זאת, אם מישהו באמת רוצה לצלם הוא יוכל לקחת מצלמה רגילה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close