מצעד הדחיות של עולם הטלוויזיה והקולנוע ממשיך לתפוח • HWzone
טכנולוגיה

מצעד הדחיות של עולם הטלוויזיה והקולנוע ממשיך לתפוח

הכתבה המקורית: ג'יימס בונד היה רק קצה הקרחון – כעת תאריכי ההשקה של עוד ועוד כותרים בולטים מוזזים לאחור בזמן שמגיפת הקורונה אינה מראה יותר מדי סימני האטה

כעת זה כבר די ברור כי שנת 2020 תיזכר בראש ובראשונה בתור שנת נגיף הקורונה, אשר מכה בימים אלו בעשרות רבות של מדינות ברחבי העולם ומביא לשיא שלילי של עשרות שנים בכל הנוגע לביטולים ודחיות של אירועים גלובליים גדולים ומשמעותיים. בין הנפגעים המשמעותיים במישור הכלכלי עתיד להיות גם עולם סרטי הקולנוע שעלול לחוות את אחת השנים החלשות במילניום הנוכחי עם שווקים משמעותיים רבים שנמצאים בהשבתה ושווקים אחרים בהם יש חשש כללי מהגעה אל מקומות ציבוריים הומי אדם – ועתה אנחנו רואים עוד ועוד נסיונות חדשים לצמצם או להתחמק מהגזירה באמצעות דחיות עבור ההפקות המרכזיות.

הסרט החדש בסדרת ג'יימס בונד החל את המגמה עם דחיה של קרוב לשמונה חדשים בתאריך ההשקה המיועד מאפריל ועד לסוף נובמבר 2020 – ובדיוק כפי ששיערו בכל פינה ברשת יש עוד מצטרפים למגמה החדשה הזו מעוד אולפנים מרכזיים בהוליווד: פרמאונט החליטה לדחות את פרק ההמשך של להיט האימה A Quiet Place ימים ספורים לפני שהיו מיועד להגיע אל בתי קולנוע בכל רחבי הגלובוס (ואחרי שכבר נערכה הקרנת בכורה חגיגית שלו בניו-יורק ב-8 במרץ),סוני דחתה את השקת סרט האנימציה Peter Rabbit 2 ואילו הורידה מלוח השנה שלה את Mulan ו-The New Mutants בשלב זה.

, כמו רבים אחרים, ניסתה לשדר עסקים כרגיל במשך זמן מה – אך כעת נאלצה להודות כמו כולם כי זה אינו המצב, והעיבוד עבור הלהיט המצוייר שנועד לצאת אל העולם בתוך פחות משבועיים יאלץ למצוא לעצמו זמן השקה אחר

מי שהגדילה לעשות היא חברת יוניברסל, אשר הכריזה על דחייה של שנה שלמה עבור הלהיט המרכזי המיועד שלה ל-2020 – הפרק התשיעי בסדרת 'מהיר ועצבני' שקיבל את השם Furious 9 ויגיע כעת אל המסכים ב-2 באפריל 2021 במקום ב-21 במאי 2020. התאריך החדש הוא זה שיועד במקור עבור הפרק העשירי בסדרה (כן, יש תוכניות להמשכיות נוספת עבור המותג הזה), אך נראה כי לאנשי הסטודיו אין אמונה ממשית בהזדמנות לריבאונד של השוק בשנה הנוכחית, והם מעדיפים להפנות את המאמצים והמשאבים לשנה הבאה בתקווה שעד אז המשבר הבינלאומי הזה כבר יהיה מאחורינו.

השקת בכורה נוצצת ראשונה כבר התקיימה (זמן קצר מאוד לפני שבארה"ב החלו להפנים את מידת הסיכון הרבה שבהתפשטות הקורונה) – אבל אפילו היא לא מנעה את דחיית ההשקה המסחרית המעשית של הסרט

שנת 2020 כוללת עוד מספר לא קטן של כותרים גדולים ומסקרנים (פרק ההמשך עבור Wonder Woman, סרט הפעולה והמדע הבדיוני החדש של כריסטופר נולאן Tenet, סרט נוסף בסדרת Ghostbusters ועוד), אך יתכן מאוד שבהתאם להתפתחויות בשבועות הקרובים נגלה עוד לא מעט החלטות קשות בתחום אשר ישבשו וישנו את התוכניות הקיימות. האם Black Widow המיועד להשקה ב-1 במאי הוא הסרט הבא בתור לדחייה רשמית אל מועד מאוחר יותר שאולי אפילו לא יהיה ידוע בשלב ההתחלתי? נמשיך לעקוב ולעדכן.

עדכון: בזמן שהקולנוע בארצות הברית נמצא בדרכו לסוף השבוע הגרוע ביותר שלו מאז שנת 1998 (!), נראה כי גם לאלו שקיוו למצוא נחמה בשירותי הסטרימינג הביתיים לא יחסרו צרות: מרבית הפקות הסדרות והסרטים ברחבי העולם פסקו לפרקי זמן של בין שבועיים לחודש וחלק אפילו נדחו ללא תאריך חזרה מיועד – כך שסביר להניח כי בהמשך נראה עדכונים רחבי היקף עבור דחיות השקה לסרטים, לסדרות חדשות ולעונות חדשות עבור סדרות מוכרות ואהובות מכל חברות ההפקה וכל ערוצי הטלוויזיה באשר הם. מזל שיש שידורים חוזרים!

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close