סוכן 007 נכנע: הקורונה משבשת את הוליווד

הסרט החדש והמדובר בסדרת ג'יימס בונד מקבל דחייה של יותר מחצי שנה להשקתו על המסך הגדול בשל התפרצות הוירוס העולמית – ושוברי קופות מרכזיים אחרים עשויים ללכת בדרכו בקרוב מאוד

עם כל הכבוד לאירועים מתוקשרים של עולמות החומרה, התוכנה והגיימינג אשר סובלים מהזינוק במפלס הדאגה מוירוס הקורונה (או COVID-19 למהדרין) – נראה כי לתחום הקולנוע המתקיים בבסיסו ממפגש של אנשים רבים במקום סגור אחד חשוף הרבה יותר לסיכונים הקשורים לנגיף ולמאמצים להגביל את קצב ההדבקה של ההמונים בו.

ליוצרים, למפיקים ולמממנים של הסרטים הגדולים יהיה קשה מאוד להחזיר את ההשקעה שלהם בימים אלה, כאשר הם נדרשים להביא את ההמונים אל אולמות הקולנוע בניגוד מובהק להמלצות המרכזיות של ארגוני הבריאות העולמיים והמקומיים השונים – וזה מסביר מדוע דחיות פתאומיות בתאריכי השקה של סרטים בולטים הופכות לבחירה הגיונית ואפילו מתבקשת.

הנציג הראשון לממש את התחזיות הקודרות עבור המדיום הוא פרק מספר 25 בסדרת הסרטים המגוללים את עלילות הסוכן 007 ומתמודד פוטנציאלי משמעותי בעבר להכנסות שיחצו את רף מיליארד הדולר – 'No Time to Die' (או 'לא זמן למות' בתרגום המקומי שלו), שהשקתו הבינלאומית הנרחבת מוזזת באופן רשמי מה-10 באפריל ל-25 בנובמבר 2020, בתקווה שעד אז עסקי הסרטים אשר קרסו בסין ובקוריאה יבצעו ריבאונד חגיגי. האחראים על הסרט ניסו להקטין את חשיבות החשש מנגיף הקורונה בהחלטתם על הדחייה – אך לא קשה להבין כי מדובר כאן בנסיון להימנע מכשלון קופתי, בימים בהם עוד ועוד שווקים מדווחים על עליות יומיומיות גדולות במספרי הנדבקים.

אפילו הסוכן החשאי הכי מפורסם בעולם כולו אינו מסוגל להתמודד עם הקורונה

ברשת מתמקדים כעת בנסיונות לנבא סרטים נוספים שיוסטו מתאריכי ההשקה המקוריים שלהם, רגע לפני כניסתנו אל עונת שוברי הקופות עתירי האפקטים והתקציב, כאשר הכותר 'Black Widow' מבית מארוול ודיסני וכמו כן 'Furious 9' של אולפני יוניברסל שמיועדים שניהם להשקה בחודש מאי מהווים הימורים בולטים עבור דחייה אל עבר חודשי הסתיו או החורף. נראה כי הביצועים הכלכליים של סרטים בולטים קרובים שעבורם דחייה כבר איננה אפשרית, כדוגמת סרט האנימציה 'Onward' של אולפני דרימוורקס (שמושק בעולם בסוף השבוע הקרוב) והרימייק המרשים של דיסני עבור 'מולאן' – יהיו אלו שישפיעו ויכתיבו את ההחלטות עבור המשך השנה.

הלהיט הגדול הראשון של מארוול עבור שנת 2020 מגיע כבר בתחילת חודש מאי – או שאולי גם הוא יזוז בעקבות בונד אשר פרץ את הסכר עתה?

האם לאחר שנה פורחת שבה נשברו הרבה מאוד שיאים על המסך הגדול, למרות הצמיחה האדירה של שירותי הסטרימינג המקוונים מנגד, אנחנו בדרך לראות שנת שפל היסטורית עבור הוליווד? בואו לדבר על זה בתגובות.