יום קשוח עבור הגנת הקבצים Denuvo: משחקים בולטים נפרצו במקביל (עודכן)

עדכון 2: הקורבן החדש של קבוצת CPY הוא המשחק Shadow of the , ובשלב זה נראה כי יש כאן תנופה שעשויה "לחסל" בתוך זמן קצר את כלל המשחקים שבחרו בהגנה של וטרם נפרצו – לפחות עד שתצא גרסה חדשה נוספת של הגנת ה- שתוכל להחזיר את לה את היתרון היחסי.

עדכון: כעת נראה כי גם משחק ההרפתקאות של חברת שזכה להגנתה של בחודשיו הראשונים בחנויות, A Way Out, נפרץ בידי אותה קבוצת CPY שפרצה גם את Assassin's Creed הטרי – אשר מאותתת כי גם שילוב בין שיטת ה- העדכנית הזו לבין טכנולוגיית ה- הקיימת בפלטפורמת Origin של המפיצה אינו חסין עוד מפני ידם של הפיראטים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןהכתבה המקורית: דווקא בזמן שבו אנשיה החליטו להתפאר בהפסדים הכלכליים שנגרמו לכותר אשר וויתר על השימוש בטכנולוגיה – הפיראטים מצליחים להתגבר על כמה מהמנגנונים העדכניים והמתקדמים ביותר של חברת ה- הנודעת

הקרב שנמשך כבר מספר שנים בין חברת Denuvo, המפתחת את הגנת הקבצים הדיגיטלית שהפכה לבולטת ביותר בשוק ולמעין ברירת מחדל עבור רוב המפתחות והמפיצות הגדולות בעולם ה-, לבין הפיראטים שמעוניינים להוכיח את הידע והיכולות שלהם כנגד כל הקשיים והאתגרים – מקבל תפנית מעניינת כאשר צמד מהמשחקים הגדולים של שנת 2018 נפרצים בתוך שעות ספורות זה מזה.

תחילה היה זה Hitman 2, כותר ההתנקשויות וההתגנבות החדש והמסקרן, אשר נפרץ למעשה יומיים לפני השקתו הפומבית הרשמית (אולי באמצעות הדלפה של קבצי המשחק על ידי אחד מהמבקרים? כנראה שלעולם לא נדע) בידי קבוצה פיראטית חדשה לגמרי העונה לשם FCK , כשמו של מיזם הסברה חדש ושנוי במחלוקת שהשיקה חנות המשחקים המתנגדת להגנות הקבצים .


ההכרזה על פריצתו של Hitman 2 – בידי קבוצה של "חובבים" אשר לא היו מוכרים לכאורה בתחום הפיראטיות עד לפני כמה שבועות

ספק אם לאנשי האתר המדובר אכן יש קשר כלשהו לפורצים, אך בכל מקרה מדובר באיתות חזק עבור חברת ולקוחותיה כי גם הגרסה המשופרת ביותר של המנגנון, 5.3, ממש לא מהווה ערובה לכך שהמשחק לא יופץ באופן חופשי ברשת ובתוך זמן קצר מאוד מהשקתו – וזה תואם במידה מסויימת את הגישה של חנות ה- שהייתה שמחה לראות את כל שיטות ההגנה הללו נעלמות מהעולם לטובת מנגנון של אמון בכך שצרכנים אשר יזכו ליחס הוגן יבחרו לשלם על המוצרים בכל זאת.

הכרזה על פריצתו של Assassin's Creed Odyssey – האם זה תקדים לפני גל חדש של משחקים מהתקופה האחרונה שייפרצו באופן דומה?

במקביל, קבוצת הפריצה CPY הצליחה להתגבר על הגנת הקבצים המורחבת והמותאמת אישית שיצרה Ubisoft עבור המשחק הכי גדול שלה לשנה זו – Assassin's Creed: Odyssey, קצת מעל חודש מאז הושק רשמית. ההצלחה הפיראטית הזו אולי פחות "כואבת" כלכלית משום שלכותר היה לא מעט זמן להשיג רכישות חוקיות מקהל מעריצים גדול לפני שהופץ לפתע באופן בלתי חוקי לכולם, אך יתכן כי מדובר במכה צורמת ל-Denuvo עצמה, לאחר שנציגי חברת האם שלה Irdeto בחרו להצהיר בפומבי כי מצאו לפחות 335,000 הורדות ושיתופים בלתי חוקיים למשחק בולט שלא השתמש בהגנת הקבצים שלהם (ככל הנראה NBA 2K18) בשבועיים הראשונים להשקתו, מה שתורגם להפסדים פוטנציאליים של עשרות מיליוני דולרים עבור היוצרים מבחינתם.

ובעלת הבית החדשה שלה בחרו להבליט את הפסדי אלו שנמנעו משירותיהם – וכעת כנראה יזדקקו לספק הסברים ללקוחות הקיימים שנפגעו באופן דומה בכל זאת

כעת, עם ההתגברות המדוברת על ה-DRM, מתנגדי הגנות הקבצים יוכלו להפנות את כלי הנשק של נגדה ולהצהיר על הפסדי עתק ליוצרי Hitman ו-Assassin's Creed, על אף העובדה שהם כן נכנעו לקמפיין ושילבו טכנולוגיות שנויות במחלוקת אלו במשחקיהם.

מה דעתכם בנושא? בואו לספר בתגובות!


15
הגב

avatar
Benny770
Benny770

אבל את shadow of the tomb raider שיצא לפני 59 ימים עדיין אף אחד לא פרץ..

אליקו
אליקו

אמרת משהו?

CPY
CPY

Come again sir

Benny770
Benny770

comment image

dragonorp
dragonorp

כל דבר אפשר לפרוץ,זאת לא שאלה. הדרך היחידה להיות בטוח זה שהמשחק יהיה חייב אונליין.
זה מה ש fallout החדש עשה

אנריקה
אנריקה

fallout 76 זה משחק רשת (עלוב), בניגוד לHITMAN למשל

YAIR
YAIR

מזעזע!,המחשב זה המערב הפרוע של הגיימינג!, ולפי דעתי משחקים כמו HITMAN או
ASSASSIAN CREED צריך להוציא קודם כול לקנסולות ואז רק אחרי חצי שנה,אולי…אולי למחשב,שתבינו שכולם כעסו על HITMAN למה חייב להיות מחובר לאינטרנט כדי לשחק במשחק,עכשיו אני מבין למה!!,הם 200% צודקים,וכל מבקר שמחליט להוריד להם ציון על זה,שיסתכל על הפירטיות הדוחה שקוראת במחשב!,כל חברה שמוציאה משחק שהוא קמפיין ברובו,בשום פנים ואופן צריכה להוציא אותו למחשב!!!

ofir102
ofir102

זה שאתה נגד מחשב זה רואים
אני משחק במחשב ומחשבה כמו שלך זאת דעה דוחה ומזעזעת למה שחקני מחשב צריכים לחכות או לסבול שלא יהיו משחקים למחשב מי אתה בכלל

ובוא אני יגיד לך פורצים גם את הקונסולות אז אולי שיפסיקו לייצר לקונסולה אהה יותר טוב לא? ברור

סתם מדבר ללא שכל וללא מחשבה תחילה

urib
urib

כמה צביעות אפשר לבלוע…
תתעלם מהעובדה שלקונסולות יש משחקים פרוצים, ואפילו צ'יפ פריצה.
פירטיות תמיד תהיה, זה כמו לפנטז על עולם ללא פשע!
הקונסולה הקדושה שלך לא חסינה לפריצות, זה שאתה לא רוצה לפרוץ את הקונסולה שלך,
כי אתה מפחד! לחטוף באן מסוני או מיקרוסופט, לא אומר שאם הייתה לך האפשרות, אני בטוח ב-100%
שהיית פורץ, אז תשמור את הצביעות לעצמך.
דבר נוסף, מה שפוגע במפתחים יותר מפירטיות, זאת העובדה ששחקני קונסולה מחליפים משחקים ביד 2.
בקרוב גם הקונסולות יעברו להפצה דיגיטלית בלבד, כמו במחשב.
אספר לך משהו, למה החברה האלו פורצים את ה-DENUVO. הם פורצים כי Denuvo הורס משחקים!
לדוגמה, אני רכשתי את המשחק assassin's creed origins והמשחק סבל מ-FPS נמוך. יש לי כרטיס 1080 ככה שלא צריכה להיות בעיה לשחק ב-1080P את המשחק.
לאחר כל העדכונים שיצאו עדיין לא היה שיפור. עד שהבנתי שהבעיה נגרמת בגלל Denuvo.
הורדתי את המשחק הפרוץ, למרות שיש לי חוקי! והפלא, הפלא… המשחק רץ חלק! כמו חלק כמו חמאה.
אז מה אתה מצפה מאנשים בדיוק? שיקנו משחק ב-60$ ותיפגע חוויית המשחק שלהם? בגלל הגנה על המשחק. שילכו ללמוד מ-CDPR. הם דווקא ראו את הפירטיות כיתרון למכירות המשחק.
דבר אחרון, אל תזלזל במחשב! כי הפלטפורמה החשובה ביותר למפתחים.

נתנאל
נתנאל

שיפרצו וימשיכו לפרוץ….
כל הכבוד המחירים פשוט לא שפויים..
מה שכן בפריצות אין און ליין ועדיף ככה…
שיהיה המשך פריצה נעימה לכולם

יוסי
יוסי

אתה ילד בגלל זה אתה חושב שהמחירים לא שפויים, שתגדל תבין שבשביל סכום זעום אתה מקבל ימים/שבועות/חודשים של הנאה, רמת תגמול שלא נתנת כמעט בשום מקור אחר של הנאה.

בן_אדם_שמרוויח_מאנשים_עם_דאות_כמוך
בן_אדם_שמרוויח_מאנשים_עם_דאות_כמוך

אולי אתה הילד, אני מאמין בחופש מידע וחופש הבחירה, הארגון הזה מאוד צודק! התאגידים האלה שולטים עליכם ואתה בכלל לא שמים לב, אתם תוכלו כל חרא שנתן לכם לאכול סתום.
יוסי אתה בן אדם גרוע שמאמין באמת בזה שאנשים הם טובים ובונים משחקים כדי שיהיה לך כיף בטח, אז שתדע שלא! הם בונים לכם משחקים כדי שיהיה להם שליטה אליכם, אתה כנראה עוד שחקן קטן ולא חכם.

אני באופן אישי מאמין בחופש של מידע ופריצה שהכל יהיה חופשי ותינתן הזכות לרכוש את המשחק למי שרוצה ולא כאופציה חובה, אבל מה לעשות שיש המון אנשים מפגרים כמוך שאפשר לעשות מהם כסף ולהשיג המון שליטה, אז גם אני אנושי וגוזר עליכם קופונים של אלפי שקלים בחודש, רק בגלל דעות של אנשים כמוך, אז תמשיך להיות ככה ובהצלחה בחיים אח;)

נ.ב: סליחה על הבוטות ערכתי עכשיו כי קראתי, המילים האלה לא נועדו לך אישית ולפגוע זוהי לא כוונתי, אלה פשוט להסביר לכולם כמה שהחברות האלה עושות לכם עוול ואתם ממשיכים להאמין בהן בזמן שהם אפילו לא מאמינים בכם.

urib
urib

מסכים, יש משחקים שלא ראויים ל-60$ בכלל.

במיוחד שבזמן האחרון, מפיצי המשחקים דורשים מהמפתחים לפצל את תוכן המשחק,

בשביל למכור לנו DLC, שבעצם היה חלק מהמשחק המקורי. כמעט כל משחק AAA היום, יוצא עם DLC מראש.

k534d
k534d

המחירים של המשחקים פשוט הזויים, ועכשיו למשחקי סינגל פתאום יש store ויש day 1 dlc לועוד מרעין ובישין.

והכי גרוע שאין דמו יותר.

סליחה הכי גרוע אלה ההגנות שפשוט מורידות מחשבים מודרנים על הברכיים.

urib
urib
ציטוט של אורח יוסי

אתה ילד בגלל זה אתה חושב שהמחירים לא שפויים, שתגדל תבין שבשביל סכום זעום אתה מקבל ימים/שבועות/חודשים של הנאה, רמת תגמול שלא נתנת כמעט בשום מקור אחר של הנאה.

60$ זה כמעט טנק דלק מלא, ברכב קטן.