יום קשוח עבור הגנת הקבצים Denuvo: משחקים בולטים נפרצו במקביל (עודכן)

עדכון 2: הקורבן החדש של קבוצת CPY הוא המשחק Shadow of the , ובשלב זה נראה כי יש כאן תנופה שעשויה "לחסל" בתוך זמן קצר את כלל המשחקים שבחרו בהגנה של וטרם נפרצו – לפחות עד שתצא גרסה חדשה נוספת של הגנת ה- שתוכל להחזיר את לה את היתרון היחסי.

עדכון: כעת נראה כי גם משחק ההרפתקאות של חברת שזכה להגנתה של בחודשיו הראשונים בחנויות, A Way Out, נפרץ בידי אותה קבוצת CPY שפרצה גם את Assassin's Creed הטרי – אשר מאותתת כי גם שילוב בין שיטת ה- העדכנית הזו לבין טכנולוגיית ה- הקיימת בפלטפורמת Origin של המפיצה אינו חסין עוד מפני ידם של הפיראטים.


הכתבה המקורית: דווקא בזמן שבו אנשיה החליטו להתפאר בהפסדים הכלכליים שנגרמו לכותר אשר וויתר על השימוש בטכנולוגיה – הפיראטים מצליחים להתגבר על כמה מהמנגנונים העדכניים והמתקדמים ביותר של חברת ה- הנודעת

הקרב שנמשך כבר מספר שנים בין חברת Denuvo, המפתחת את הגנת הקבצים הדיגיטלית שהפכה לבולטת ביותר בשוק ולמעין ברירת מחדל עבור רוב המפתחות והמפיצות הגדולות בעולם ה-, לבין הפיראטים שמעוניינים להוכיח את הידע והיכולות שלהם כנגד כל הקשיים והאתגרים – מקבל תפנית מעניינת כאשר צמד מהמשחקים הגדולים של שנת 2018 נפרצים בתוך שעות ספורות זה מזה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תחילה היה זה Hitman 2, כותר ההתנקשויות וההתגנבות החדש והמסקרן, אשר נפרץ למעשה יומיים לפני השקתו הפומבית הרשמית (אולי באמצעות הדלפה של קבצי המשחק על ידי אחד מהמבקרים? כנראה שלעולם לא נדע) בידי קבוצה פיראטית חדשה לגמרי העונה לשם FCK , כשמו של מיזם הסברה חדש ושנוי במחלוקת שהשיקה חנות המשחקים המתנגדת להגנות הקבצים .

ההכרזה על פריצתו של Hitman 2 – בידי קבוצה של "חובבים" אשר לא היו מוכרים לכאורה בתחום הפיראטיות עד לפני כמה שבועות

ספק אם לאנשי האתר המדובר אכן יש קשר כלשהו לפורצים, אך בכל מקרה מדובר באיתות חזק עבור חברת ולקוחותיה כי גם הגרסה המשופרת ביותר של המנגנון, 5.3, ממש לא מהווה ערובה לכך שהמשחק לא יופץ באופן חופשי ברשת ובתוך זמן קצר מאוד מהשקתו – וזה תואם במידה מסויימת את הגישה של חנות ה- שהייתה שמחה לראות את כל שיטות ההגנה הללו נעלמות מהעולם לטובת מנגנון של אמון בכך שצרכנים אשר יזכו ליחס הוגן יבחרו לשלם על המוצרים בכל זאת.


הכרזה על פריצתו של Assassin's Creed Odyssey – האם זה תקדים לפני גל חדש של משחקים מהתקופה האחרונה שייפרצו באופן דומה?

במקביל, קבוצת הפריצה CPY הצליחה להתגבר על הגנת הקבצים המורחבת והמותאמת אישית שיצרה Ubisoft עבור המשחק הכי גדול שלה לשנה זו – Assassin's Creed: Odyssey, קצת מעל חודש מאז הושק רשמית. ההצלחה הפיראטית הזו אולי פחות "כואבת" כלכלית משום שלכותר היה לא מעט זמן להשיג רכישות חוקיות מקהל מעריצים גדול לפני שהופץ לפתע באופן בלתי חוקי לכולם, אך יתכן כי מדובר במכה צורמת ל-Denuvo עצמה, לאחר שנציגי חברת האם שלה Irdeto בחרו להצהיר בפומבי כי מצאו לפחות 335,000 הורדות ושיתופים בלתי חוקיים למשחק בולט שלא השתמש בהגנת הקבצים שלהם (ככל הנראה NBA 2K18) בשבועיים הראשונים להשקתו, מה שתורגם להפסדים פוטנציאליים של עשרות מיליוני דולרים עבור היוצרים מבחינתם.

ובעלת הבית החדשה שלה בחרו להבליט את הפסדי אלו שנמנעו משירותיהם – וכעת כנראה יזדקקו לספק הסברים ללקוחות הקיימים שנפגעו באופן דומה בכל זאת

כעת, עם ההתגברות המדוברת על ה-DRM, מתנגדי הגנות הקבצים יוכלו להפנות את כלי הנשק של נגדה ולהצהיר על הפסדי עתק ליוצרי Hitman ו-Assassin's Creed, על אף העובדה שהם כן נכנעו לקמפיין ושילבו טכנולוגיות שנויות במחלוקת אלו במשחקיהם.

מה דעתכם בנושא? בואו לספר בתגובות!