adplus-dvertising

טסלה ממשיכה לספק לנו מוצרים סולאריים מעניינים

אחרי הרעפים הפוטו-וולטאים שמחליפים את אלו הסטנדרטיים, מגיעים גם פאנלים להתקנה "קלאסית" ישירה על הגג

החברה הגדולה השנייה של היזם הסדרתי אלון מאסק ממשיכה להתפתח, בעקבות בליעתה של חברת SolarCity ובעקבות ביקוש רחב היקף לרכביה שמסרב לדעוך כבר זמן רב, וכעת מוסיפה מוצר חדש לארסנל שלה – פאנלים סולאריים שטוחים ומינימליים בגודלם ובמראה שלהם, להתקנה על גג הבית או על הקרקע, בהתאם להעדפתו של הלקוח.

תמונת הפאנלים החדשים נוספה לה אל האתר הרשמי של החברה, בחלק העוסק בפתרונות האנרגיה השונים אותם היא מציעה שלא במסגרת מכוניות, בינתיים ללא הכרזה רשמית חגיגית וגדולה – אם כי לפי הדיווחים ההצעה החדשה הזו מתבססת על שיתוף פעולה בין טסלה לחברת פנסוניק לפיתוח וייצור המוני של פאנלים פוטו-וולטאים אשר מסוגלים לספק כ-325 וואט של הספק ביעילות מרשימה של כמעט 22 אחוזים (בהשוואה לסטנדרט של פחות מ-20 אחוזים שנפוץ עבור פאנלים פוטו-וולטאים לשימוש פרטי מהסוג הזה) לתקופת זמן נומינלית של 25 שנים ובשטח של מעט יותר מ-1.5 מטר רבוע לכל יחידה.

פאנלים פוטו-וולטאים על הגג לא חייבים להיות משהו כעור ומאסיבי – גם כשהם לא מובנים בתוכו

גם הפאנלים האלה, בדומה לפאנלים הייחודיים (אך יעילים פחות) שנראים כמו רעפים ומיועדים להחליף את גג הבית, לא יהיו זמינים באופן ישיר עבור הצרכנים הישראלים, בשלב הזה, אך אנחנו מקווים שלכל הפחות הרעיונות אותם מבקשת לקדם החברה, שמכוונים ליישומים חשמליים וסולאריים מלוטשים, פשוטים, עמידים וגם מתקדמים יותר שיהיו זמינים לקהל הרחב, כן יחלחלו גם אל השחקניות בשוק המקומי – שכידוע נהנה מכמות נדיבה מאוד של אור שמש עוצמתי ובלתי פוסק, שלה פוטנציאל גדול במיוחד שמנוצל באופן מינימלי בינתיים.

בחברה עדיין לא חושפים את מחיר ההתקנה של המוצר החדש והמסקרן – אלא מתמקדים בלהציע לצרכנים פרטיים ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר אישית עבור הנכס הספציפי שלהם

הכי גדולה בכל ארצות הברית

במקביל להשקה הפוטו-וולטאית השקטה, בטסלה יש עוד סיבה גדולה ובולטת לחגיגה ולשמחה בימים האלה – למשך זמן קצר בתחילת השבוע הנוכחי, היא עקפה את General Motors הגדולה והפכה ליצרנית הרכב האמריקאית בעלת שווי השוק המנייתי הגבוה ביותר (כ-51 מיליארד דולר), לראשונה בהיסטוריה שלה.

מאז מניית היצרנית כבר הספיקה לרדת במעט והמצב התהפך חזרה לקדמותו (שווי השוק של טסלה כעת עומד על כ-48 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-50 מיליארד דולר עבור GM), אך מדובר בהישג תודעתי וגם מעשי שראוי לציין עבור חברה שנוצרה רק לפני 13 שנים וכבר הצליחה לעקוף את שוויין של חברות ענק בנות יותר קרוב או יותר מ-100 שנים כמו קרייזלר-פיאט ופורד, וכנראה שבקרוב גם אותה GM, אם הלך הרוח הכללי בשוק ימשיך במגמתו העכשווית.

טסלה נכנסת באופן רשמי לליגה של הגדולות באמת – ויש משקיעים שמאמינים כי בעתיד מצפה לנו עליות נוספות במחיר המניות שלה, אשר יביאו את שווי השוק הכולל לרמה של כ-60 מיליארד דולר

שווי כלל המניות של חברה רחוק מלהיות המדד החשוב ביותר לביצועיה ומצבה, אך בהחלט מעיד על האמון והעניין בה בקרב המשקיעים והצרכנים באופן כללי, כך שאין ספק כי טסלה נמצאת בנקודת זינוק טובה מאוד – חודשים ספורים לפני ההשקה המיועדת של מכונית ה-Model 3 שתוכל להקפיץ את היקף המכירות שלה לכזה שבאמת יזכיר את 'שלושת הגדולות' מדטרויט. נקווה שכל ההצלחה הזו תגביר את הבטחון העצמי של מאסק ואנשיו, ויקרב אותנו ליום שבו נוכל לשמוע על כוונות להציע נוכחות ומוצרים גם בארץ הקודש – כך שגם אנחנו נוכל להנות ממהפכה של מכוניות חשמליות מתקדמות, עם סוללות מתקדמות ויכולות ניהוג עצמיות.

 1. radar

  יונתן תודה רבה לך על כל הכתבות!!!

  14/04/2017 בשעה 11:14
 2. yw1971

  צריך להזכיר שלא מדובר רק בפאנלים סולאריים (ובטח לא בשיטה המקומית של מכירת החשמל לספקית), אלא בעיקר בסוללה רצינית שתשמר את החשמל בתוך הבית, לצריכה בשעות הלילה. כך שניתן להשיג עצמאות *מלאה* מספקית החשמל…

  ביי ביי מיליארדים לחברת החשמל…

  14/04/2017 בשעה 11:21
 3. roynany015

  הנושא מעניין אך כתבה מחטיאה מגדול ,
  כתבת " אשר מסוגלים לספק כ-325 וואט של הספק ביעילות מרשימה של כמעט 22 אחוזים (בהשוואה לסטנדרט של פחות מ-20 אחוזים שנפוץ עבור פאנלים פוטו-וולטאים לשימוש פרטי מהסוג הזה) "

  מי מבין בכלל מה אומר 325W ?
  אתה לא מבין על מה אתה כותב ?
  יעילות מרשימה של 22 אחוזים של מה ? מה זה אומר בדיוק ?
  כדי להביא כתבות צריך להבין על מה רושמים שאנשים יבינו על מה נכתב .

  ואז כתב על עלות מנייה , את מי זה מעניין עלות מנייה ?
  את מ י זה מעניין עלות מנייה פורד, קרייזלר ? מה הקשר לנושא הכתבה ?
  גם להעתיק צריך הגיון .

  14/04/2017 בשעה 13:15
  • ydmtm

   325 ווט ל1.5 מ"ר של פנל סולרי.
   אם תניח פנלים סולרים בשטח של 15 מ"ר יהיה לך 3.24 קילווט לשעה. אם תניח פנלים סולרים בשטח של 150 מ"ר תהיה לך "תחנת כח" של 32.5 קילווט לשעה ( תוכל לספק גם לכל השכנים שלך …
   ה 22 אחוז נצילות ממש לא מעניין. מצד שני יפה שהגיעו לנצילות גבוהה מאחרים.

   14/04/2017 בשעה 17:53
 4. yw1971
  ציטוט של roynany015

  ממש לא , רוב האנשים בישראל יגורו בבנינים , וישלמו לחברת חשמל גם בתים פרטיים לא מאמצים את הטכנולוגיה כי יקרה ויש לה הרבה בעיות כמו עלות , קרינה , ציטוט : מערכות כאלו, ישנה חשיבות רבה מאוד למיקום התקנת הממירים שלצורך העניין ניתן להתייחס אליהם כאל התקנת לוח חשמל. מומלץ לחלוטין להימנע מהתקנת הממירים בקיר המשותף עם מבנה, קיר של כיתה או גן בקיר עם משרד, קירות חדרי שינה וכדומה. http://dgsm.co.il/קרינה_ממתקנים_פוטו_וולטאים/

   

  דומה שלא הבנת את המשמעות – אין חיבור AC לרשת החשמל: מה שהקולטים הזרימו, נשאר אצלך בסוללה. זו תהיה במרתף, שם הקרינה שלה לא תפריע לאיש (יש לך אגב יותר קרינה במייבש שיער). 

  הסוללה היא הגיים צ'יינג'ר. אבל זה בסדר – גם אנשי מרכבות הסוסים לא אהבו את המכוניות הראשונות…

  14/04/2017 בשעה 17:10
 5. Idan Ganon

  Nimrod Ganon

  14/04/2017 בשעה 17:57
 6. yw1971
  ציטוט של 11oooooo0

  הנצילות זה תאורתי ומכירתי , אין דבר כזה מכירה לשכנים מה שווה כל העלויות הללו אם אתה ומשפחתך תחלו בסרטן ועוד 1000 מחלות שקשורות בעודף קרינה . בבתי ספר יש איסור על WI FI שזה קרינה אפסית ( כי התברר שיש אלרגיה לילדים ומחלות התחילו לצוץ בילדים ) אז קרינה של אגירת חשמל של מפעל שנימדד פי מאה מ- WI FI ??? לפחות תבינו על מה אתם רושמים

   

  צריך לומר שהאיסור על וייפיי בבתי ספר הוא מהמגוחכים שהוטלו בארץ (ממילא יש קרינה סלולארית ומי יודע אם אין אנטנה על הגג של הביה"ס). לא קיים בחו"ל. כאילו שהילדים נמצאים בבית רק שעתיים ביום ולא ישנים 7-8 שעות בלילה במרחק של 2-7 מטר מנתב אלחוטי… או צמודים למכשירים פולטי קרינה 12 שעות ביממה. ההיגיון יצא לחופשה בלתי מוגבלת.

  איזו אלרגיה? אילו מחלות? משרד הבריאות אמר משהו? זה רק בנט עם השטיקים שלו (יותר חשוב מלהוסיף כיתות או מזגנים בקיץ). צריך להבין שכיום שרי הממשלה עושים דברים לטובת הפירסום, לא לטובת האזרחים. 

  16/04/2017 בשעה 23:01