האקדח המעשן: שבב חדשני ינטר פעילות כלי נשק • HWzone
טכנולוגיה

האקדח המעשן: שבב חדשני ינטר פעילות כלי נשק

חברת Yardarm פיתחה שבב שלפיה לא רק ישפר את בטיחות המחזיק בנשק, אלא גם ישרה ביטחון בציבור

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


yardarm-1
ה-Yardarm שבתוך ידית האחיזה של האקדח

השימוש באקדח, בין אם זה על ידי המשטרה או על ידי כוחות אחרים, הוא תמיד עניין מסוכן ומפחיד בשביל הציבור הרחב. כבר ראינו בעבר שמוטמע בתוך כלי המסוגל לזהות את בעליו ועל פי כך לפעול או לא, אך יכולת מעקב הדוק אחר השימוש בכלי עוד לא נעשה, עד עכשיו.

חברת יארדארם, המבוססת בקליפורניה, פיתחה את השבב האלחוטי הראשון לכלי . השבב, בשם "Yardarm" (כמובן), מוטמע בתוך ידית האחיזה של כלי הנשק, ובעל שלל חיישנים כמו מיקרו-בקר הניתן לתכנות מחדש, מגנומטר, מד תאוצה וג'ירוסקופ. כל המידע שמתועד על ידי השבב מועברים דרך משדר בלוטות' שמתחבר אל מכשיר הסמארטפון של המשתמש, שמועלה אל שירות הענן של החברה בצורה מוצפנת בשביל ממוני המשתמש. בנוסף, יארדארם מצהירה כי הפלטפורמה של החברה נתמכת על ידי מרכזי חירום אזרחיים ופרטיים בצורה טבעית.

בעזרת כל המידע הזה, הממונים על המשתמשים יכולים לדעת מתי הוצא האקדח מהנרתיק שלו, את מיקומו המדוייק, מתי התבצע ירי ממנו, מתי כלי הנשק יצא מהישג ידו של המחזיק ואפילו מה הכיוון אליו כוון הרובה בזמן הירי בשביל שימוש לזיהוי פלילי של האירוע. אך לא הכל וורוד בשביל חברת יארדארם. איגוד הרובאים הלאומי של ארצות הברית (או בקיצור ה-NRA), מתנגדת לשבב של החברה, מהסיבה כי שילוב השבב כתנאי יצור לכל כלי נשק יפר את התיקון השני בחוקה האמריקאית, שאומר כי לכל אזרח יש את הזכות לקחת נשק לשם הגנה עצמית. לכן החברה משווקת את השבב תחילה לכוחות הביטחון, לצבא ולחברות לפני שתתחיל לשווק לשוק הרחב.

           

על פי החברה, היארדארם ישלים את ניסוייו בשטח כבר השנה, עם זמינות בחודשים המוקדמים של שנה הבאה. מחירו של השבב אינו ידוע עוד, אך אנחנו בטוחים כי כוחות ביטחון יציגו דרישה גבוהה לכך.


תגיות

2 תגובות

  1. אז עכשיו "סמארטפון" יהיה ברשימת הציוד החובה של כל שוטר/חייל?? נו באמת…
    ומה יקרה אם אין לסמארטפון קליטה?
    לא נשמע הכי אמין הפתרון הזה…

  2. כל נסיון להוסיף אביזר לנשק שלא משפר את יכולות הירי שלו, ייתקל בהתנגדות.

    השאלה היא אם זה פותר יותר בעיות ממה שזה יוצר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close