שירות מוכר בשם חדש: מינוי EA Play לגיימינג חופשי זמין גם ב-Steam

שירות הגיימינג ללא גבולות בתשלום חודשי מבית מפיצת המשחקים הבולטת זוכה למיתוג אחוד חדש – וזמין כעת גם דרך החנות של Steam (בדיל שלא כל כך מצליח להצדיק את עצמו)

זוכרים את EA Access ו-Origin Access? הגיע העת להיפרד מהם ולקבל בברכה את המחליף – שירות EA Play החדש (בגרסה הבסיסית ובגרסת הפרימיום שעונה לשם EA Play Pro) שיהיה זמין באופן אחוד גם בקונסולות ה-PlayStation 4 וה-Xbox One וגם במחשבים אישיים, הן דרך פלטפורמת Origin של EA Games עצמה ולראשונה גם דרך Steam הגדולה.

פרט למיתוג החדש, אין יותר מדי בשורות עם המעבר הזה – צרכנים מעוניינים יוכלו לבחור לשלם סכום חודשי של 4 יורו (16 שקלים לערך, בחנות פלטפורמת ה-Origin) או סכום שנתי של 25 יורו (כ-100 שקלים) לגישה אל ספריה הכוללת כמעט 200 כותרים חדשים וותיקים של EA Games ושל מספר מפיצות נוספות ללא הגבלות, ביחד עם הנחה גורפת בשיעור של 10 אחוז על כל רכישה של משחקים או תכנים מוספים מבית EA וגישה מוקדמת מוגבלת בזמן (עד 10 שעות משחק) לכותרים החדשים ביותר של החברה האמריקאית.

שמות חדשים עם תנאים מוכרים – ולצערנו כל פלטפורמה דורש מינוי בנפרד, ללא יכולת להוזיל את העלות באמצעות בחירה במינוי אוניברסלי

אלו שירצו גישה לכותרים החדשים ביותר של EA Games ללא הגבלת זמן ולפני כולם יוכלו לבחור במינוי הפרימיום EA Play Pro, שדומה מאוד ל-EA Play הסטנדרטי בהרבה דרכים (אך מיועד למעריצים אדוקים שחייבים לקבל גישה אל הפרק החדש של FIFA או של Battlefield כמה ימים לפני כל השאר) – עם תג מחיר חודשי של 15 יורו או תג מחיר שנתי מוזל של 100 יורו.

החידוש המרכזי במסגרת המעבר מ-Origin Access ו-EA Access ל-EA Play הוא בעצם התרחבות זמינות השירות: עם נחיתתם הרשמית של רוב יצירותיה של EA Games בחנות של Steam (חלקן עם חובת קישור אל פלטפורמת ה-Origin מאחורי הקלעים, חלקם לא), גם שירות ה-EA Play הופך לזמין דרך פלטפורמת הגיימינג הגדולה של וואלב – במחיר של 22.5 שקלים לחודש או 138 שקלים לשנה, שיעניק אף הוא גישה ללא הגבלה לקטלוג משחקים של EA ב-Steam, יחד עם הנחה קבועה של 10 אחוזים ברכישות לצמיתות וגישה של עד עשר שעות למשחקים החדשים ביותר.

כמובטח, כעת המינוי הזה זמין גם ב-Steam, אך הוא צנוע יותר וגם יקר יותר

נהדר או מוזר? מצד אחד אנו שמחים ומברכים על ההחלטה של EA להביא את משחקיה ושירותיה אל הפלטפורמות המתחרות ובכך להגדיל את אפשרות הבחירה של הצרכנים, אך גם במקרה הזה של EA Play אנו נתקלים ביחסי ההמרה הגבוהים והתמוהים של החברה למטבע המקומי שלנו – בעוד שהתשלום ב-Origin עצמה עבור גולשים מישראל מבוצע ביורו ואחיד לזה של הגולשים מכל אירופה, ב-Steam מבוצעת המרה מראש לשקלים שבהחלט אינה מטיבה עם הארנק שלנו, וכך מתקבל מצב בו מינוי ה-EA Play דרך Origin הוא זול יותר וגם כולל כמות גדולה הרבה יותר של משחקים.

גישה אל כותר הכדורגל החדש FIFA 21 למשך עשר שעות תוצע למנויים החל מתחילת החודש הבא (כאשר מנויי EA Play Pro יקבלו גישה ללא הגבלת זמן אל הכותר החל ממועד זה)

חובבי גיימינג שרוצים להתנסות במיטב של EA אך גם סולדים משימוש ב-Origin מקבלים כאן אלטרנטיבה חדשה, לכאורה, אם כי ראוי לזכור כי בפועל התמורה לכסף במינוי ה-EA Play דרך Steam היא נמוכה משמעותית מהתמורה במינוי EA Play דרך Origin – וגם בשימוש דרך Steam חלק בלתי מבוטל של המשחקים עדיין ידרשו חשבון ויישום Origin מותקן בכדי לפעול.

מינוי EA Play דרך Origin מספק גישה ליותר מ-190 משחקים שונים – ואילו אותו מינוי EA Play ב-Steam יתן לכם גישה אל 45 כותרים שונים בלבד, נכון לרגע זה

מה דעתכם על הבחירות וההחלטות העדכניות ממפתחת ומפיצת המשחקים הבולטת? מוזמנים לשתף את כולם בתגובות.