סוליד סנייק מוסר ד"ש: הכותרים האגדיים של קונאמי עושים קאמבק ב-PC

משחקי Metal Gear Solid המוקדמים ומשחקים קלאסיים ממותגי Contra ו-Castlevania זמינים כעת עבור מחשבים אישיים מודרניים, תודות לשיתוף פעולה מבורך בין החברה היפנית לחנות ה-GOG

קונאמי (Konami) היא שם וותיק ומוכר היטב בעולם הגיימינג, אך כזה שלא בדיוק פועל בשיאו בשנים האחרונות עם מעט מאוד השקות משמעותיות שגם הן לא התקבלו בעין יפה על ידי הגיימרים ברוב המקרים. לשמחתנו, לפחות כבוד כלשהו אל הצלחות העבר עדיין נשאר אצל החברה אשר התרחבה אל מגוון תחומי בידור שונים מחוץ לסוגת משחקי הוידאו – מעתה תוכלו ליהנות מגישה נוחה הרבה יותר למשחקים מפורסמים מהעבר במערכות מחשב מודרניות באדיבות החנות GOG נטולת הגנות הקבצים.

פלטפורמת המשחקים הפופולרית מפולין הוסיפה אל ההיצע שלה גרסאות מעודכנות קלות של Metal Gear, משחק הפעולה וההתגנבות משנת 1987 שהיווה את בסיס ההשראה לסדרת Metal Gear Solid המוכרת הרבה יותר, Metal Gear Solid המקורי והאהוד משנת 2000 וגם Metal Gear Solid 2, בגרסה מורחבת משנת 2003 שעונה לשם Substance – בתוספת לחבילת Collector's Series: Castlevania & Contra שכוללת את צמד משחקי Contra המקוריים ושלושת משחקי Castlevania המקוריים מימי ה-NES העליזים.

נוסטלגיה לגמרי לא זולה – אך כזו שבהחלט ניתן להעריך ולברך על עצם קיומה (גם אם תוותרו על רכישה עבור עצמכם)

כל היצירות הללו מותאמות כעת לפעול כהלכה ללא קושי מיוחד במערכות מודרניות, אחרי הרבה שנים בהן האפשרות הסבירה ביותר לקבל אליהם גישה הייתה באמצעות תוכנות אמולציה שונות ושיטות שנויות במחלוקת (במקרה הטוב) להשגת קבצי המקורי הנדרשים. המחירים הם גבוהים באופן יחסי, ראוי לציין – 10 דולר עבור Metal Gear Solid ו-Metal Gear Solid 2: Substance, ו-6 דולר עבור Metal Gear ו-Konami Collector's Series: Castlevania & Contra.

החבילה המחומשת הזו היא כנראה הדיל הכי טוב ברשימה – במידה ואין לכם עניין להתעסק באמולטורים ושאר כלי תאימות

לחצו כאן למעבר אל עמוד הכותרים המרוכז בחנות ה-GOG

אנשי ה-PC ימשיכו לחלום על היוזמה המיוחלת שתאפשר להם להשלים פערים בתוך עולמו המסועף של סוליד סנייק עם גרסאות מודרניות של Metal Gear Solid 3 ו-Metal Gear Solid 4 אשר מעולם לא ראו אור בפלטפורמה באופן רשמי – אך לעת עתה נשתדל להסתפק ולשמוח על מה שקיבלנו בסיבוב הזה, אם כי גם נמתין כנראה לעונת ההנחות הבאה שתוכל להביא את המחירים לרמות סבירות יותר (עבור יצירות מתחילת המילניום).

עוד Metal Gear Solid עבור אנשי ה-PC זה תמיד טוב – אך האם מתישהו נוכל לראות גם את שני הכותרים המרכזיים שחסרים לגמרי? בינתיים הסיכויים לכך ממשיכים להיראות קלושים