הקאמבק: עשרות משחקים של EA Games מגיעים אל Steam

לרגל ההשקה במקביל של Command & Conquer Remastered אנו מקבלים התחממות נוספות ביחסים בין Steam ל-Origin עם עשרות משחקים חדשים – שכעת יהיו נתונים תחת חוות דעתם הישירה של השחקנים

אי שם בתחילת דרכה של פלטפורמת ה-Origin מבית חברת EA Games, ראינו את המפתחת והמפיצה האמריקאית הגדולה מסירה את מרבית היצירות שלה מ-Steam, בתקווה שהבלעדיות תשכנע גיימרים להגר בהמוניהם – ולמרות שההכנסות הגדולות של להיטים כמו FIFA 20 ו-The Sims 4 מוכיחות כי המהלך העסקי הזה הצליח, לפחות חלקית, בתקופה האחרונה נראה כי אנחנו רואים את חידוש הקשר ההדרגתי המתבקש בין EA ו-Valve.

אחרי ההשקה הגדולה והמוצלחת של Star Wars Jedi: Fallen Empire הן בחנות ה-Origin והן בחנות של Steam במקביל, אנחנו מקבלים השקה של Command & Conquer Remastered Collection לשתי הפלטפורמות בעת ובעונה אחת (כאשר לצרכנים אפילו אין חובה להחזיק במשתמש Origin פעיל על מנת לגשת ליצירה מתוך Steam) – והשקה מחודשת של עשרות כותרים נוספים מהעבר ב-Steam בתור הפתעה נעימה.

Steam ו-EA Games מהדקות את הקשר בשנית

מעתה, יצירות מהסדרות Need for Speed, Dragon Age, Crysis, Mirror's Edge ואחרות יהיו זמינות לרכישה גם דרך חנות ה-Steam – מה שיאפשר לנו סוף כל סוף גם לדעת מה בדיוק השחקנים עצמם חושבים עליהן, תודות למערכת הביקורות והדירוגים ב-Steam שאינה קיימת בפלטפורמת Origin המתחרה.

כל הכותרים החדשים מוצעים כעת בהנחות – אבל גם במצב כזה מרבית המחירים לא עושים חסד עם המשתמשים מישראל, בהשוואה למחירי המבצע אותם קיבלנו בעבר בחנות של Origin

מדובר בהתפתחות מבורכת שתספק אפשרויות בחירה עשירות יותר לצרכנים – אך ראוי לציין כי נכון לעכשיו הפעלה של כל הכותרים החדשים מחייבת חשבון Origin פעיל וקישור שלו אל חשבון פעיל ב-Steam, בתוספת להתקנה מקומית של יישום ה-Origin. בנוסף, התמחור בשקלים ב-Steam גבוה משמעותית מהתמחור של אותם כותרים ביורו הן ב-Steam עצמה והן בחנות של Origin, כך שרכישה דווקא דרך Steam איננה מהווה צעד חכם במיוחד, לפחות עבור קהל מישראל שנפגע כאן באופן בלתי מבוטל משימוש בערכי המרה תמוהים.

התגובות של הגיימרים עבור רוב הכותרים החדשים אינן חיוביות במיוחד – וברוב המקרים האצבע המאשימה מופנית אל שלל בעיות טכניות שקיימות בפלטפורמת ה-Origin, אשר ממשיכה להוות חלק מרכזי והכרחי בהפעלה גם כשהכותר נרכש באמצעות Steam

ב-EA Games העדיפו לשמור כמה מהקלפים המנצחים קרוב לחזה, ועל כן כותרים מסדרת FIFA ומסדרת Madden NFL, המשחקים The Sims 4 ו-Apex Legends וגם הפרקים העדכניים מסדרת Battlefield עדיין לא נחתו ב-Steam – אבל אנחנו נחזיק אצבעות לכך שגם זה יקרה בשלב מאוחר יותר, לצד עדכון של תגי המחיר כך שיהיו תחרותיים ומשתלמים יותר.

הודעה קטנה נוספת מבטיחה לנו השקה של שירות ה-EA Access, שמוכר מקונסולות ה-PlayStation 4 וה-Xbox One, דרך Steam בהמשך – האם זה אומר כי בעתיד נוכל לקבל גישה חופשית אל כל המשחקים של EA בתשלום חודשי קבוע, במקביל לשירות ה-Origin Access? נחיה ונראה

לחצו כאן למעבר אל עמוד כותרי EA Games החדשים ב-Steam

בנוסף למהלך הרוחבי המבורך של EA, משחק פופולרי נוסף שהשתחרר מכבלי הבלעדיות שלו הוא Sea of Thieves המקוון, מבית מיקרוסופט וחברת Rare, שזמין מעתה גם דרך Steam ולא רק בחנות הדיגיטלית האישית של מיקרוסופט. משתמשים עדיין חייבים מערכת חלונות 10 וחשבון Xbox Live פעיל על מנת לשחק בכותר, לצערנו – אך נראה כי המעטפת המקיפה והמוכרת של הפלטפורמה לבית Valve מספיקה על מנת לגרום למשתמשים להיות חיוביים יותר, עם 83 אחוזי ביקורות חיוביות עבור הכותר וקבלת פנים שמרגישה טובה הרבה יותר מזו איתה נחת במקור לפני שנתיים.

לחצו כאן למעבר אל עמוד הכותר ב-Steam

עוד משחק שעומד לזכות לעדנה מחודשת תודות לפלטפורמת המשחקים הגדולה ביותר בתחום ה-PC?