העיכוב שיעשה רק טוב? תאריך השקה אפשרי עבור Far Cry 6 נחשף ברשת

עם ההצלחה הנאה המסתמנות ל-Assassin's Creed Valhalla לאחר הפוגה בסדרה, האם גם דחייה של מספר חודשים בתאריך הנחיתה של משחק הפעולה הבא בסדרת Far Cry יאפשר לנו לקבל מוצר מפתיע לחיוב?

מנוחה של שנתיים מלאות מאז השקתו של Assassin's Cres Odyssey בשנת 2018 ועד לנחיתתו של Assassin's Creed Valhalla מוקדם יותר בחודש הנוכחי הוכיחה את עצמה ובגדול עבור חברת יוביסופט (Ubisoft), כך נראה, עם המכירות ההתחלתיות הכי גבוהות בהיסטוריה של המותג המפואר בגיבוי ביקורות חיוביות עד מאוד מהמקצוענים וגם מהשחקנים.

זו ככל הנראה לא הסיבה לעיכוב בהשקה של משחק עולם פתוח גדול אחר מהמפיצה והמפתחת הצרפתית, Far Cry 6 (עליו שמענו דיווחים בחודש שעבר) – אבל אנחנו נחזיק אצבעות לכך שמה שעשה את העבודה עבור אחד יתרום איכשהו גם לשני, עכשיו כשיש בידינו שמועה אודות מועד הנחיתה המעודכן בסוף חודש מאי 2021.

ראוי להבהיר כי גם בסדרות עם מחזורי השקה תכופים כמו Assassin's Creed או Far Cry תהליכי הפיתוח עצמם עבור כל משחק הם ארוכים הרבה יותר, מבוצעים בחפיפה על ידי צוותים שונים מרחבי הגלובוס ודורשים שלוש שנים ולעתים אף יותר מיריית הפתיחה ועד ההשלמה – עם זאת, כל עיכוב בקצב ההשקות משמעותו עוד זמן חשוב להתמקד, לחדש וללטש (ואנחנו ממש בעד העניין)

העמוד של Far Cry 6 בחנות הדיגיטלית של מיקרוסופט מציע לגולשים לבצע רכישה מוקדמת של הכותר כבר עכשיו – ומציין כי תאריך ההשקה הרשמי שלו, לפחות בפלטפורמות ה-Xbox One וה-Xbox Series S/X, הוא ה-26 במאי 2021. זאת כתחליף להשקה ב-18 בפברואר 2021 שתוכננה במקור, כך שפער הזמנים בין השקתו של פרק הספין-אוף Far Cry: New Dawn (עם ממוצעי הביקורות הנמוכים ביותר של הסדרה בגלגול המודרני שלה) לבין השקתו של הפרק העיקרי החדש יעמוד על מעט יותר משנתיים ושלושה חודשים, במקום שנתיים בדיוק.

באופן די מפתיע עדיין לא קיבלנו אף סרטון משחקיות עבור הפרק המעניין הזה, למרות שחלפו יותר מארבעה חודשים מאז נחשף לראשונה

פלטפורמת ה-Microsoft Store סיפקה לנו תאריכי השקה מדוייקים עבור כותרים לפני שהם הוכרזו באופן רשמי במספר הזדמנויות בעבר, כך שיש סיבה טובה להניח כי גם הפעם לא מדובר בהנחה שגויה או בבחירה אקראית, אלא במידע שיוביסופט חלקה עם שותפותיה אך לא עם השחקנים עצמם – וכמובן שיש עוד מעל לחצי שנה עד למועד זה והרבה עלול להשתנות בזמן הזה בדמות עיכובים נוספים, אבל כרגע אנחנו נוטים להאמין כי מדובר כאן בדבר האמיתי.

רבים ברחבי המרשתת משוכנעים כי Far Cry 6 מהווה למעשה פריקוול עבור מאורעות Far Cry 3, בכיכובה של גרסה צעירה לאיש הרע אשר הפך לדמות המפורסמת ביותר של המותג מאז ההיכרות הראשונה איתו ב-2012

בדומה ל-Valhalla, גם Far Cry 6 מיועד להיות פרוייקט פיתוח נרחב ומאתגר במיוחד, עם זמינות גם עבור כל קונסולות הדור הנוכחי (או הקודם, ליתר דיוק) של מיקרוסופט וסוני, קונסולות הדור החדש של שתי החברות, מחשבים אישיים וגם פלטפורמות הסטרימינג של גוגל ושל אמאזון, Stadia ו-Luna. כל אלו בעת ובעונה אחת, כביכול – מה שלא פגע באיכות התוצר של Assassin's Creed בעיני הרוב, אם כי בכל זאת מהווה אתגר גדול הרבה יותר לעומת פיתוח עבור דור קונסולות אחד ויחיד בתוספת לשוק ה-PC.

מיקרוסופט מציגה: בלי סודות

הפעם האחרונה בה חווינו עיכוב של יותר משנתיים בין משחק Far Cry אחד לשני הייתה אי-שם אחרי ההשקה של Far Cry 2 – ואז הפוגה של כארבע שנים העניקה לנו את Far Cry 3 המהולל, שהחייה את הסדרה והפך אותה לכל מה שהיא היום למעשה. אולי אחרי כמה מחזורים של דעיכה הדרגתית באיכות Far Cry 6 יבצע קאמבק יוקרתי? שיהיה בהצלחה.

גם המשחק Rainbow Six Quarantine מבית יוביסופט, ההמשך ללהיט הענקי Rainbow Six Siege, נדחה ממועד השקתו המתוכנן אל זמן חדש אשר טרם ידוע לנו – אולי אלו הם סימנים לכך שבחברה סוף סוף מפנימים כי איכות היא בדרך כלל עדיפה מכמות?