הבשורה הגדולה לה חיכינו: Xbox Series X עם מחיר רשמי

הקונסולה המובילה בדור החדש של מיקרוסופט מקבלת מחיר יום אחרי חשיפת האחות הקטנה – 500 דולר בארה"ב ו-500 יורו באירופה, עם הזמנות מוקדמות החל מהחודש הנוכחי

חשבון ה-Xbox הרשמי של מיקרוסופט בטוויטר לוהט ללא הפסקה ביממה האחרונה, וחושף בפנינו את כל מה שקיווינו לגלות באופן מרוכז – שעות מעטות אחרי שקיבלנו אישור לקיומה של קונסולת ה-Xbox Series S במחיר מומלץ התחלתי של 300 דולר בלבד אנחנו מקבלים גם את האישור המיוחל לכך שה-Xbox Series X (העוצמתית כמעט פי 3, על הנייר) תעלה לצרכנים 500 דולר לא כולל מס בארצות הברית ו-500 יורו כולל מסים באירופה. הזמינות הרשמית בחנויות בעשרות שווקים ברחבי העולם היא לצד ה-Series S החל מה-10 בנובמבר – ואילו מעריצים אדוקים יקבלו הזדמנות לבצע הזמנה מוקדמת של צמד הפלטפורמות כבר בתוך פחות משבועיים, החל מה-22 בספטמבר.

מיד אחרי שנחשפו המחירים קיבלנו הודעות על צמד כותרים שילוו את המאורע עם זמינות כבר במעמד ההשקה – Assassin's Creed Valhalla שיושק שבוע לפני המועד המיועד (ב-10 בנובמבר במקום ב-17 בנובמבר) וגם Gears Tactics שינסה למסך איכשהו את ההיעדרות המורגשת של מאסטר צ'יף, אחרי שקיבלנו דחייה של Halo: Infinite לשנת 2021. כותרים אלו יצטרפו אל Tetris Effect: Connected, Yakuza: Like a Dragon ו-Destiny 2: Beyond Light שכבר אושרו בתור משחקי Day One בממלכה של מיקרוסופט, לצד משחקים נוספים שככל הנראה יאושרו במהלך השבועות הקרובים – ולצאת אלפי משחקים משלושת דורות ה-Xbox הקודמים אליהם מיקרוסופט מתייחסת במלוא הרצינות בתור חלק ממערך ההשקה הרשמי של הדור החדיש.

מנהלי החשבון לא מפריזים ולא מגזימים יתר על המידה – זה אכן הציוץ שרבים המתינו לו בקוצר רוח בשבועות האחרונים

התמחורים של מיקרוסופט נראים תחרותיים למדי כאשר לוקחים בחשבון שה-PlayStation 5 בתצורה חומרתית אחת (עם או בלי כונן אופטי אך ללא שינויים מעבר) עשויה לעלות 500 דולר במקרה הטוב ו-600 דולר במקרה קצת פחות טוב, אך בחברה האמריקאית לא מסתפקים בכך ודוחפים חזק קדימה את תוכנית ה-Xbox All Access הייחודית שלהם, במסגרתה הם יכולים להצהיר על כך שמשתמשים יוכלו לקבל גישה למערכות החדשות במחיר התחלתי של 25 דולר או 35 דולר בלבד (עבור ה-Series S וה-Series X בהתאמה) מדי חודש. תודות לשותפות עסקיות חדשות, צרכנים ב-12 מדינות שונות יוחלו לבחור להירשם למינוי של 24 חודשים במסגרתו הם יקבלו גישה אל תוכנית ה-Xbox Game Pass Ultimate עם מאות משחקים בגישה ללא הגבלה גם בקונסולה, גם במחשב האישי וגם בסטרימינג מהענן עם xCloud, וגם את הקונסולה החדשה שלהם ללא צורך בתשלום גדול מראש.

מי אמר ליסינג לגיימרים ולא קיבל?

ישראל לא נכללת ברשימת המדינות שיהנו מתוכנית ה-Xbox All Access במעמד ההשקה לצערנו, אך הצלחה של המיזם במספר המדינות המצומצם הנוכחי ללא ספק תדרבן את המשך ההתרחבות הבינלאומית שלו, אולי גם אל השוק המקומי שלנו שנהנה כיום מנציגות רשמית של מיקרוסופט בתחום הגיימינג (לאחר שנים ארוכות של התעלמות כמעט מוחלטת).

גם שירות הסטרימינג מהענן Project xCloud אינו זמין רשמית בישראל נכון להיום, אבל נוכל להחזיק אצבעות להשקה רשמית עם התרחבות תוכנית ה-Xbox All Access במורד הדרך

הארנסל המעניין של מיקרוסופט ומותג ה-Xbox מוכן ומזומן לקרב הגדול – ועכשיו בהחלט ניתן להצהיר כי כל העיניים של חובבי התחום נשואות אל סוני, שתזדקק לחשוף לנו את ההפתעות והתוכניות שלה לנובמבר 2020 בקרוב מאוד על מנת לא לאפשר ליריבתה לגנוב לעצמה את כל אור הזרקורים. מי המועמדת המובילה לניצחון בדור הקונסולות החדש שאוטוטו מתחיל? בואו לדבר על זה עם כולם.

ההיצע של מינוי ה-Game Pass Ultimate מוסיף להתפתח גם כעת, עם אישור לכך שהוא יכלול בתוכו מעתה גם את מינוי ה-EA Play המתחדש מבית EA Games – גם עבור הקונסולות מהדור הנוכחי ומהדור החדש וגם עבור מחשבים אישיים, לפי הבחירה וההעדפה האישית של כל צרכן