פרימיום מינוס: הגישה המעודכנת של ה-Pixel 5 • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

פרימיום מינוס: הגישה המעודכנת של ה-Pixel 5

הסמארטפון המוביל הבא מבית גוגל לא ינסה להתחרות עם הדגמים המפוארים ביותר מבית ואפל, כך נראה – ובינתיים אנו ממשיכים להמתין לגרסה המוזלת של הדגמים המובילה מהשנה שעברה

מה מטרתה של סדרת הסמארטפונים תחת מותג ה-Pixel, ולמי בדיוק היא מיועדת? לעתים נראה שגם בגוגל עוד לא ממש מצאו את התשובות לכך. אחרי ההשקה המאכזבת משהו של דגמי ה-Pixel 4 וה-Pixel 4 XL בסוף השנה שעברה, עם סוללות קטנות מדי וללא יכולות צילום מתבקשות בזווית רחבה, התחלנו לקבל דיווחים מעניינים אודות ה-Pixel 4a שיוכל להוות את המכשיר הזול והתחרותי ביותר במותג מאז נולד בשנת 2017 – אך גם אלו מלווים בעדכונים מאכזבים משהו אודות גניזה של דגם ה- 4a XL שיכל להתאים לקהל יעד בלתי מבוטל של משתמשים שדווקא כן מעוניינים בפאנל תצוגה גדול.

נכון להיום נראה כי השקתו הרשמית של ה- 4a, ללא דגם XL מקביל כאמור, תגיע רק במהלך חודש יולי עם זמינות בחנויות בפועל באוגוסט – דחייה משיקולי המצב המתוח הנוכחי בצפון אמריקה ובעולם בכלל, אשר לא ממש מאפשר הקדשת תשומת לב מספיקה לסמארטפונים נוצצים וחדשים.

כך עשוי היה להיראות ה- התקציבי המוגדל הבא – אבל לפי כל הסימנים והעדויות אנחנו לא נזכה לראות אותו על המדפים במציאות, משום מה

ההשקה המאוחרת של דגם ה- המוזל מקרבת אותנו אל מועד ההשקה הצפוי של ספינות הדגל העתידיות, ה- 5 וה- 5 XL שמיועדים לכאורה לחשיפה בחודש אוקטובר 2020, שנה בדיוק אחרי דגמי ה- 4, אך עשויים לזכות לדחייה קלה משלהם לכאורה.

לפי המידע העדכני שיש לנו, דגמי ה-Pixel 5 יבצעו חישוב מסלול מחדש ויושקו במחיר מקוצץ שנמצא בקצה העליון של קטגוריית הביניים – תודות לשימוש בשבב ה-Snapdragon 765G הפופולרי של , שכולל תמיכה מובנית בתקשורת 5G מודרנית אך מסתפק בביצועי עיבוד דומים לאלו של ה- 845 משנת 2018, עם קרבה גם לביצועי ה- 730 אשר מיועד לככב בתוך ה- 4a התקציבי.

זה עשוי להיות העיצוב המעודכן עבור דגמי ה- 5, עם מיקום מרכזי עוד יותר לחיישני הצילום שיבטיח כי אף אחד לא יפספס את העובדה שיש יותר מהם

הציפיות הן שבגוגל יוסיפו חיישן צילום שלישי לתמונות המיוחלות בזווית רחבה שאותן ניתן למצוא כעת בכל מכשיר בשוק הבינוני ובשוק הגבוה, יכפילו את נפח האחסון הבסיסי הזמין ל-128GB ויגדילו גם את נפח הזכרון הדינאמי הזמין, בתוספת להגדלה נדרשת בקיבולת הסוללות שתוכל לאפשר לדגמי ה- 5 להתחרות בדגמים מודרניים אחרים במקום להשתרך מאחור בכל השוואה – וכל זה עשוי להתקיים במחירים מומלצים התחלתיים של 700 דולר עבור דגם ה- 5 ו-800 דולר עבור ה- 5 XL.

האם הבחירה בשבב ביניים והקיצוץ במחיר יאפשר למשפחת ה- לממש סוף כל סוף את הפוטנציאל שלה, או שאולי אנחנו ניצבים פעם נוספת בפני אכזבה נוספת מחברה ענקית שפשוט פועלת לאט מדי ומאוחר מדי בשוק בו התחרותיות היא קיצונית? מוזמנים לשתף אותנו בהערכות ובנבואות בתגובות.

תיעוד מעשי אפשרי נוסף עבור מכשירי ה- 5, שמצביע על כך שתהליך הפיתוח שלהם נמצא בשלב מתקדם מאוד

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close