אורחים מהעתיד: סמארטפונים עם מסכים ללא גבולות • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

אורחים מהעתיד: סמארטפונים עם מסכים ללא גבולות

בניגוד ללנובו, יצרנית סינית אחרת הבטיחה לנו מכשירים שבהם פאנל התצוגה תופס אחוז חסר תקדים מחזית המוצר הכללית – וגם עמדה בכך

אנחנו ממשיכים לחפש אחר הסמארטפון פורץ הדרך הבא, אשר יציע את המימדים הקומפקטיים האולטימטיביים ואת היחס המירבי שניתן לתאר בין התצוגה שלו למימדים הכוללים שלו. לא בטוח שזו התחנה האחרונה, אך נראה כי עכשיו יש לנו שיאן חדש מרשים בעולם הזה – וקוראים לו ה- NEX.

המכשיר שהכרנו כבר בתחילת השנה הנוכחית בתור ה-APEX הושק במספר גרסאות מעשיות אשר הצליחו לשמור, לשמחתנו, על הייחוד של אב הטיפוס, ללא שימוש בטריקים והטעיות מיותרות.

שני מכשירי NEX שונים, ה-NEX S וה-NEX A, מציעים מראה חיצוני זהה ומרשים מאוד עם מסכי Super AMOLED בגודל 6.6 אינץ', אשר נדחסים תודות ליחס גובה-רוחב מלבני במיוחד ושוליים מזעריים אל מימדים דומים מאוד לאלו של ה- Note 8 – שמציע כזכור מסך 6.3 אינץ' "בלבד". מקסימום מסך, כבר אמרנו?

גדולים – אבל לא כמו שהייתם מצפים ממכשיר חכם עם מסך שנושק ל-7 אינץ'

ה-NEX S מציע Snapdragon 845 עדכני, זכרון דינאמי של 8GB ונפח אחסון פנימי מהיר של 256GB, וה-NEX A לעומתו מסתפק ב-Snapdragon 710 המשושה העדכני יחד עם 6GB של RAM ו-128GB של אחסון מובנה – ומעבר לכך שני הדגמים יחד כוללים מערכת מבוססת אוריאו 8.1, מערך צילום ראשי כפול עם מצלמת 12 מגה-פיקסל ראשית בעלת מערכות ייצוב תמונה אופטיות ואלקטרוניות ומצלמת 5 מגה-פיקסל משנית, מצלמת 8 מגה-פיקסל קדמית שקופצת החוצה באופן ממוכן מתוך גוף המכשיר, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.0 – וגם 4,000mAh מרשימות עם תמיכה בטעינה מהירה בהספקים של עד 22 וואט.

שני הדגמים יוצעו במעטפת עשויה שילוב של מתכת וזכוכית, עם פרופיל מפתיע לטובה של 8 מילימטרים, משקל של 200 גרם – וגוון שחור או אדום, בשלב הזה

צמד מכשירי ה-NEX הם הראשונים מאז ה-Mi Mix המקורי של שמוותרים על האפרכסת המוכרת לנו לטובת מנגנון פיאזואלקטרי שמרעיד את המרקע ובכך מייצר קול ישירות באוזנו של המשתמש – הכל בכדי לחסוך עוד קצת שטח פנים עבור המסך וכמובן לא להתפשר על מגרעת עליונה בו. ה-NEX S כולל אפילו פנימי אשר מובנה במסך להשלמת התחושה העתידנית, בעוד שה-NEX A המוזל במעט מסתפק בסורק ביומטרי מובנה סטנדרטי יותר בחלק האחורי.

מצלמת סלפי מכאנית, אפרכסת "וירטואלית", חיישן טביעות אצבע מוטמע מתחת למסך – ורק סנטר שחור זעיר בחלק התחתון של חזית המכשיר

עם תגי מחיר של 4,000 יואן סיני (כ-620 דולר בהמרה ישירה) עבור ה-NEX A ו-4,500 יואן סיני (כ-700 דולר) עבור ה-NEX S, מדובר בשניים מהסמארטפונים הכי יקרים שקיבלנו מסין אי פעם – ועם זאת גם שניים מהמעניינים ביותר, כאשר יתכן מאוד שלמרות המחירים נראה כאן הצלחה משמעותית עבור היצרנית השואפת לקבע סופית את מעמדה בין חמשת הגדולות בעולם הסמארטפונים.

אפילו חיבור 3.5 מילימטרים אנלוגי לאוזניות יש כאן – כל מה שחסר כאן למפרט המושלם הוא הגנת מים ואבק, ואולי גם סטריאופוניים

המכשירים האלה הפכו לחלום החדש שלכם? שתפו עם החברים ברשתות החברתיות!

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close