התרמית הגדולה של לנובו (עודכן)

עדכון: האם 'הפשע' משתלם? למרות שה-Z5 לא היה מה שהבטיחו לנו, נראה כי הבאזז סביבו עשה את שלו בכל מקרה – ומכירת הבזק הראשונה של דגמים אלו בחנות הסינית הפופולרית JD הסתיימה בתוך דקות ספורות עם גמר המלאי, מה שהספיק בכדי לכבוש את המקום הראשון הכללי באתר, לפני דגמים כמו ה-Xiaomi Mi 8, ה- X וה-Honor Play של .

הכתבה המקורית: ה-Z5 "המהפכני" נחשף – עם מראה שונה מאוד מכל מה שהבטיחה לנו היצרנית הסינית בטיזרים שלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת התמקדה בחודש האחרון בשיווק מקדים אגרסיבי משהו עבור מכשיר חכם חדש ומסקרן העונה לשם Z5 – בעיקר באמצעות מספר אשר הציגו חתיכה אחרת ממעטפת המוצר בכל פעם, והבטיחו לנו שוליים שפשוט אינם קיימים משלושה כיוונים של פאנל התצוגה, פרט ל"סנטר" קטן בחלק התחתון עבור מצלמת הסלפי. זה נראה די מדהים, וכנראה שגם היה קצת טוב מדי מכדי להיות אמיתי – משום שכעת ההשקה המעשית של הסמארטפון הותירה אותנו עם תחושות החמצה חזקות.

הגרסה הרשמית והאמיתית של ה- Z5 דומה למה שהובטח לנו – אך ממש לא זהה. המסך כולל מגרעת עליונה למצלמה שבהחלט לא הופיעה בטיזרים, אשר יחד עם הסנטר התחתון המדובר הופך את המראה הכללי להרבה פחות מלוטש. אם לא די בכך, תצלום ממשי של המכשיר מגלה שגם היח"צ של הדבר האמיתי עברו התאמות וליטושים, בכדי להציג שוליים צנועים יותר מאלו שתקבלו מהמוצר אם תחליטו לרכוש אותו.

מימין – כך נראה ה-Z5 במציאות

זו הנקודה בה כדאי להבהיר שה-Z5 האמיתי הוא סמארטפון שאמור להיות משתלם עד מאוד, עם מסך IPS מוארך של 6.2 אינץ׳ שבכל זאת תופס אחוז ניכר ומרשים יחסית מחזית המוצר, Snapdragon 636 מתומן יעיל ועדכני, זכרון דינאמי של 6 ג׳יגה-בייט ביחד עם 64 ג׳יגה-בייט או 128 ג׳יגה-בייט של אחסון, מערך צילום ראשי כפול שמורכב מיחידת 16 מגה-פיקסל ויחידת 8 מגה-פיקסל, סוללת 3,300mAh מובנית ואפילו חיבור 3.5 מילימטר לאוזניות (כן כן, זו לא טעות) – הכל בתג מחיר מחיר התחלתי שווה ערך לכ-200 דולר בלבד. זה פשוט לא מה שהובטח לנו, בידי בכיריה המובילים של בכבודם ובעצמם.

כך זה נראה במסגרת הטיזרים שהובטחו לנו לפני ההשקה

ה-Z5 הוא מסקרן עם לא מעט פוטנציאל, כך נראה, אך כל העיוותים והשקרים (קשה למצוא מילה אחרת לכך, למען האמת) שליוו את כתהליך בהחלט לא יוסיפו ללנובו נקודות זכות בשוק, בייחוד בקרב צרכנים מערביים אשר מראש לא בדיוק מאוהבים במותג בהקשר של . נקווה שה- Apex, הסמארטפון האחר "שכולו מסך", לא יתגלה כאכזבה דומה.

יתכן שמגבלות ייצור טכנולוגיות מנעו מלנובו להשיג את התוצר עליו חלנו – אך זה בהחלט לא תירוץ להטעיית הצרכנים שקדמה להכרזה