ה-Galaxy Note 7 מת באופן רשמי, יחי ה-Galaxy S8

תגובה רשמית של חברת הענק מודיעה על הפסקת הייצור של הפאבלט אחרי רצף בלתי נגמר של תקלות בטיחותיות חמורות

אנחנו חייבים להודות שזה היה באוויר כבר זמן מה, ובכל זאת אנחנו מתקשים להאמין שזה באמת קורה – ה-Galaxy Note 7, המכשיר החכם המתקדם ביותר מבית סמסונג וזה שהיה אמור להיות הלהיט הכי גדול שלה במהלך המחצית השנייה של 2016, נגנז באופן רשמי עם דרישה להחזיר מיידית של 2.5 מיליון היחידות שכבר הספיקו להימכר ברחבי העולם והפסקת הייצור העתידי, כל זאת כחודשיים בלבד אחרי שנחשף.

ההכרזה הרשמית שהגיעה דרך סוכנות הידיעות AP מביאה לירידה של 8 אחוזים בערך מניית החברה בבורסה הקוריאנית, ועתיד לדרוש מחיקת ערך כל כמה מיליארדי דולרים מצד החברה בעתיד הקרוב, זאת לצד אובדן הכנסות ורווחים משמעותי מאוד שעתיד להשפיע קשות על הדיווח הכספי הרבעוני שלה בסוף השנה.

זו כנראה תהיה התמונה הכי זכורה מתקופתו הקצה של ה-Note 7 בשוק
זו כנראה תהיה התמונה הכי זכורה מתקופתו הקצה של ה-Note 7 בשוק

בסמסונג ינסו למזער את המכה על ידי הצעה של דגמי ה-Galaxy S7 וה-Galaxy S7 Edge בתור תחליף לכל אלו שכבר רכשו את ה-Note 7, יחד עם החזר על הפרש המחירים והחלפה של כל הציוד הנלווה בציוד שמותאם עבור דגמים אלו. עם זאת, קשה להעריך כיצד כל הפרשה הזאת תשפיע על שמה של סמסונג כיצרנית סמארטפונים גדולה ואמינה, וכיצד כל זה ישפיע על מותגי ה-Galaxy Note וה-Galaxy S.

אנליסטים מסויימים כבר מעריכים כי מותו של ה-Note 7 יוכל לשפר את מכירותיה של המתחרה הראשית אפל בכ-15 מיליון יחידות עד סוף השנה הנוכחית
אנליסטים מסויימים כבר מעריכים כי מותו של ה-Note 7 יוכל לשפר את מכירותיה של המתחרה הראשית אפל בכ-15 מיליון יחידות עד סוף השנה הנוכחית

באופן די מפתיע, במקביל להודעה על חיסולו בטרם עת של ה-Note 7 אנו מקבלים גם טיזרים ראשונים אשר מעידים על כך שה-Galaxy S8 כבר נמצא בדרכו ובשלבי הכנה מתקדמים לקראת השקה בתערוכת ה-MWC הגדולה בברצלונה בפברואר 2017 – כך שלכאורה התקלות החמורות של ה-Note 7 לא גורמות לסמסונג לבצע עצירה כלשהי על מנת לוודא ששאר מוצריה בטוחים, אמינים ואיכותיים מספיק לייצור ולשימוש המוניים.

עסקים כרגיל, למרות הכל? בקרוב נגלה
עסקים כרגיל, למרות הכל? בקרוב נגלה

ה-Galaxy S8 עשוי להציע מסך ברזולוציית 4K (על מנת להפוך למכונת מציאות מדומה מתקדמת ואיכותית יותר), שבבי Snapdragon 830 ו-Exynos 8895 שייוצרו שניהם בתהליך חדשני של 10 ננומטר, מערך מצלמות כפול בחלקו האחורי ועם עיצוב מעודכן שיבטל את כפתור הבית הפיזי הקדמי המוכר כל כך. ומי תהיה אחראית על ייצור הסוללה שלו? זו כנראה תהיה אחת מהשאלות המרכזיות בנוגע למוצר הזה בקרוב.

האם מעמדה של הענקית מקוריאה כיצרנית הסמארטפונים המובילה בשוק בסכנה? אתם מוזמנים לספר לנו על הערכותיכם בתגובות.