נייד חדש מבית Dell: בעובי סנטימטר

Dell מציגה: דור חדש של ניידים דקים במיוחד המבוססים על מעבדי Core 2 Duo

חדשות טובות לשוק ולחובבי המחשבים הניידים: חברת Dell פיתחה מחשב נייד חדש בעובי סנטימטר, עם מפרט טכני מכובד למדי – אשר זוכה לשם Adamo XPS. עובדה מפתיעה ביותר לגבי המחשב החדש היא שבניגוד לכל הציפיות, הוא איננו מכיל מעבד Atom (הידוע כבעל צריכת הספק ופליטת חום נמוכה, אך גם כמעבד חלש בעל ביצועים ירודים).
בחברת Dell החליטו לעשות צעד מבורך קדימה, ולחזק את הנייד החדש במעבד מיוחד מסדרת Core 2 Duo במהירות 1.4GHz – אמנם זוהי גרסה מוחלשת ומסורסת בעלת צריכת חשמל מופחתת, אך זהו בכל זאת מעבד כפול ליבה שיאפשר ביצועים טובים בהרבה מה-Atom.

אך מעבר לבחירה המוצלחת במעבד, הנייד הדקיק יכלול גם זכרון DDR3 במהירות 800MHz ובנפח של 4GB, מה שיאפשר עבודה עם מגוון רחב של יישומים בו-זמנית. גם הכונן הקשיח (כונן SSD למעשה) של ה-Adamo XPS הוא בעל נפח גדול (יחסית לגודלו הממוזער) של 128GB, והמסך הוא בגודל 13.4 אינץ'. משקלו של הנייד הוא 3 פאונד (קילו וחצי בלבד!) ועוביו הוא סנטימטר (דק כמעט פי שניים מה-Macbook Air של Apple) – מה שמאפשר נשיאה נוחה ביותר לכל מקום.

Adamo XPS

"מהנדסי ומעצבי הניידים ב-Dell סוללים דרך חדשה לדור חדש של טכנולוגיית מחשבים ניידים באמצעות ה-Adamo XPS, תוך כדי שבירת החוקים הישנים של ניידים עבים ומסורבלים" אומר אלכס גרוזן, סמנכ"ל בכיר בחברת Dell, ומבטיח כי ה- Adamo XPS יעורר השראה רבה בשוק הניידים במיוחד מצד יצרנים מתחרים.

אך נראה כי למרות כל היתרונות, ב Dell שכחו להשקיע במעבד גרפי סביר, והשאירו אותנו עם שבב גרפי מובנה בלוח-האם (מאיץ גרפי מובנה Intel X4500MHD). חסרון נוסף של דגם זה הוא שהסוללה תגיע בשתי גרסאות בלבד = סוללת 20Wh המספקת שעתיים וחצי של עבודה או סוללת 40Wh שתספק 4 שעות עבודה לכל היותר. 
אין ספק שה-Adamo XPS מיועד לעבודה משרדית ולאנשים חובבי טכנולוגיה שהגודל כן עושה להם את זה. אם הספקתם להתאהב בנייד החדש של Dell, כדאי שתפסיקו לקרוא ברגע זה ממש, מכיוון שהתענוג צפוי לעלות לכם לא פחות מ-$1600 לגרסה הבסיסית, וכ-$2400 לגרסה היוקרתית ביותר (שאף מגיעה עם מעבד Core 2 Duo במהירות 2.1GHz).