adplus-dvertising

הצצה לסדרת ה-Radeon HD 7000 ביוני?

הבטחה לספק הצצה אל דור כרטיסי המסך הבא של AMD "גונבת את ההצגה" מכנס שעוסק במעבדי ה-Fusion

האם AMD מכינה הפתעה נוספת לקיץ? חודש יוני המתקרב ממשיך להתעצב כחודש מפתח עבור AMD. אם להאמין לדיווחים השונים, אנו צפויים לראות את השקתם של מעבדי ה-Bulldozer החדשים של החברה בתערוכת Computex שתיערך בתחילת החודש, ומעבדים אלו אמורים גם להגיע לחנויות לקראת סוף יוני, כאשר יכול להיות שנראה גם את מעבדי ה-Llano של AMD זמינים לרכישה כבר בחודש זה.
כעת מצטרפת אל כל אלו הצצה אפשרית ראשונה לסדרת כרטיסי המסך הבאה של החברה – סדרת ה-Radeon HD 7000, אשר ידועה גם בשם הקודם Southern Islands.

AMD מתכננת לערוך כנס באמצע חודש יוני (אולי כהכנה לבואם של מעבדי ה-Llano לשוק), אשר זכה לשם AMD Fusion Development Summit ואמור להציע למשתתפים מבט כולל על ארכיטקטורת ה-Fusion של AMD, הטכנולוגיה של הליבות הגרפיות המובנות שלה ויתרונותיה, בתקווה לשכנע את באי הכנס להשקיע בפיתוחים שיעשו שימוש טוב יותר בליבות אלו ויעזרו להן להגיע אל המיינסטרים של עולם המחשבים.
באחת מההרצאות, העונה לשם "Evolution of AMD's Graphics Core, and Preview of Graphics Core Next",  צפוי אריק דמרס (Eric Demers), סגן נשיא והאחראי על טכנולוגיות בחטיבת הגרפיקה של AMD, להציע מבט על ההתפתחות הטכנולוגית בתחום ה-GPU בשנים האחרונות, כולל המעבר שביצעה AMD מארכיטקטורת ה-VLIW5 לארכיטקטורת ה-VLIW4 בדור הכרטיסים הנוכחי שלה. לצד כל אלו, יציג דמרס גם מבט על דור הכרטיסים הגרפיים הבאים של AMD – עובדה שהתפשטה ברחבי האינטרנט, ומהר מאוד "גנבה את ההצגה" משאר הנושאים בהם צפוי לעסוק הכנס המדובר.
קשה להעריך על מה בדיוק ידבר דמרס בכנס. בקולות ברשת מעריכים שלא נשמע פרטים טכניים ספציפיים על הליבות הגרפיות, אלא דיבורים כלליים יותר שיעסקו בטכנולוגיה עצמה, אם כי נראה שהרבה מצפים גם לשמוע על חלון הזמנים שבו עשויה להגיע סדרת הכרטיסים החדשה לשוק.

Fusion זה נחמד ומעניין,
אבל עושה רושם שדור כרטיסים גרפיים
חדש זה מעניין אפילו יותר
ככה ככל הנראה לא יראה הדור הבא של AMD,
אבל אולי ביוני נוכל לדעת איך הוא כן ייראה

מעט מאוד ידוע עד כה על משפחת ה-Southern Islands של AMD, פרט לעובדה שצפויה קפיצה משמעותית בטכנולוגיית הייצור שלהם – מעבר מליטוגרפיה של 40 ננומטר, אחרי 3 דורות של כרטיסים, לליטוגרפיה של 28 ננומטר, שצפויה לאפשר את "דחיסתם" של רכיבים רבים יותר תחת אותה מעטפת תרמית, לצד הוזלה (תיאורטית לפחות) בעלויות הייצור.
כרטיסי סדרת ה-Radeon HD 7000 צפויים להיות מבוססים על גירסה משופרת של ארכיטקטורת ה-Cayman, אותה ראינו בכרטיסי ה-Radeon HD 69xx בדור הנוכחי, ולהציע תמיכה ב-DirectX 11. בנוסף, לאחרונה שמענו כי גרסאות ראשונות של ליבות גרפיות שיוצרו בליטוגרפיה של 28 ננומטר הגיעו אל AMD מ-TSMC (המייצרת את השבבים), כאשר נסיון מהדורות הקודמים הביא להערכות על כך שאנו עשויים לראות את סדרת הכרטיסים החדשה של AMD מגיעה אל השוק בסוף הרבעון השלישי של השנה או בתחילת הרבעון הרביעי, אם כי קשה להאמין ש-TSMC תצליח לעמוד ביעד זה, שכן גם היא עצמה העריכה שתוכל לספק שבבים בליטוגרפיה של 28 ננומטר באופן מסחרי רק ברבעון האחרון של 2011.

כל אלו הן רק שמועות והערכות, בינתיים, ונראה שנצטרך להמתין עד יוני בכדי לשמוע מה נמצא בקנה של AMD, אך מה שבטוח כבר עכשיו הוא שהקיץ ממש לא הולך להיות משעמם עבורם.

 1. amits1995

  כבר אין אתגר
  אין איזה קרייסיס שעדיין לא מצליחים להריץ

  09/04/2011 בשעה 21:58
 2. Shlompy

  תמיכה ב DX11? כמה מפתיע…
  לדעתי הגיע הזמן שיהיה ניתן לעשות מן מערך CROSSFIRE, בין הליבה הגראפית שבשבב המעבד, עם הכרטיס המובנה בלוח האם, והכרטיס מסך החיצוני.

  09/04/2011 בשעה 23:55
 3. dj-electric

  מחכים 3 שנים
  עד מתי SI

  10/04/2011 בשעה 00:12
 4. EEE

  אין שום הצצה מאמר על כלום
  יתכן או אולי , סתם שמועות ואין כל מידע טכני .

  10/04/2011 בשעה 08:36
 5. CUKAHY

  לא תמונה של הכרטיס סתם עבודה של פוטו שופ
  הסיקור לא הביא משהו חדש
  שום הצצה לכרטיס , הכרטיס הוא 6990 שהדביקו לו עוד אורך לכאילו .

  חבל שלא קוראים את הסיקור שלא מלמד שום דבר

  28 NM יביא יותר טרנזיסטורים על שטח נתון לא גודל יותר גדול וזה מלמד שהתמונה לא נכונה

  10/04/2011 בשעה 08:41
 6. SnowBoard

  הולך להיות תמיד אותו הדבר?
  ועכשיו NVDIA תוציא את 6XX GTX…

  זה אף פעם לא ייפסק..

  אפשר עכשיו רק לחשוב על איחוד 🙂

  10/04/2011 בשעה 15:08
 7. תקראו לאט כדי שתבינו מהר

  ל-4 ו-5 "הגאונים בכאילו"
  זה ברור שהתמונה היא Mock-up, ואין מידע טכני כי מידע כזה עוד לא זמין, את חוסר הבנת הנקרא שלכם תשאירו לעצמכם ואל תחלקו עם כל השאר

  10/04/2011 בשעה 15:23
 8. שי

  כתבה על כלום ,לא הכרטיס ולא מחדש כלום
  צר לי אבל הכותב הראה חוסר רצינות
  התמונה לא נכונה בכלל .
  כתבה על כלום בלי מקורות .
  הכל עפ"י פרי דמיון מפותח שאין קשר למציאות

  10/04/2011 בשעה 17:44
 9. EEE

  אם הכול מזוייף למה לרשום כתבה בכלל ?
  7 למה לא ציינת בכתבה שלך שהתמונה מזוייפת ?
  אין שום דבר חדש כתבה על כלום !

  לא מבין איך אישרו לכתבה להיות על כלום
  מה אתם סינפלד ?

  10/04/2011 בשעה 17:48
 10. ירון

  מה אתם תוקפניים?
  הידיעה היא לא על כלום אלא על שמועה הגיונית לדור חדש של כרטיסים ביוני.
  למי שמתכנן רכישה בקרוב זה משמעותי.
  אגב, תגובה 2 מעניינת מאוד.

  11/04/2011 בשעה 10:26