הקאמבק הגדול: כרטיסי מסך Radeon RX 5700 XT ו-Radeon RX 5700 בביקורת • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךביקורותכתבות נבחרות

הקאמבק הגדול: כרטיסי מסך Radeon RX 5700 XT ו-Radeon RX 5700 בביקורת

Intro

לקחנו לבדיקה את כלי הנשק החדשים של במלחמתה על לב הגיימר עם ארכיטקטורה חדשה, תג מחיר משופר וביצועים שיגרמו גם לספקנים הגדולים להרים גבה – הכירו את צמד ה- RX 5700

היום הוא יום מיוחד עבור יצרנית החומרה . היום הוא היום שבו היא מנסה לכבוש מחדש את קהל משתמשי המחשבים השולחניים עם מוצריה החדשים וביניהם גם מוצר לו רבים חיכו בקוצר רוח על מנת שישנה את נוף כרטיסי המסך לגיימינג ופרודקטיביות.

ההכרזה על כרטיסי המסך RX 5700 אולי לא באה בהפתעה עבור רבים אחרי שנים של הדלפות וקדימונים לארכיטקטורת ליבות גרפיות חדשה, אבל כעת הם סוף כל סוף כאן. ארכיטקטורת ה-Navi עליה כרטיסי המסך הללו מבוססים היא הראשונה שבאה בעיצוב שונה לחלוטין מאז ארכיטקטורת ה-Polaris נכנסה אל השוק עם RX 480 לפני שלוש שנים בדיוק.

RX 5700 XT

שיטת העבודה של AMD בכל הנוגע להשקות של כרטיסי מסך היא פיתוח של ארכיטקטורה ראשית, ולאחר מכן רענונים והשקת מוצרים חדשים בשנים שעוקבות. לדוגמה, CGN או Graphics Core Next הושקה בסוף שנת 2011 לקול תשואות ועליו התבססו שהושקו אפילו בשנת 2015. לאחר כמה שינויים ושיפורים בארכיטקטורה הזאת ראינו על בסיסה את Polaris, שהיוותה גרפית בכרטיסי המסך מדגמים RX 480 ו-RX 580 ונגזרותיהם.

כעת, תורה של חדשה לחלוטין לתפוס את קדמת הבמה, ובה כמה שיפורים נדרשים בהחלט.

ארכיטקטורת Navi באה להחזיר עטרה ל- באמצעות כמה תכונות מפתח חשובות, כאשר החשובה שבהן היא המעבד ליצור בתהליך 7 ננומטר במפעל TSMC הטאיווני. בנוסף לכך, נעשה שימוש בשבבי זיכרון מהירים מסוג GDDR6. ברמת השבבים נוספה גם התמיכה בתקן PCI-Express 4.0 וזאת אני מאמין בעיקר בשביל לקדם את פלטפורמת X570 ומעבדיה החדשים של . כבר בשלב זה של הביקורת אדגיש – טוב ונחמד שקיים התקן, אך אינו צפוי להשפיע כלל על משתמשי פלטפורמות 3.0 הסטנדרטי. הצורך בתעבורת מידע פשוט לא נמצא שם עם הליבות הגרפיות הללו, עד כה.

הארכיטקטורה, כאמור, חדשה בעיצובה. ברור לי שאין כאן המצאה של רכיבים או פיתוח מיוחד של שיטת עבודה, אך לעיתים מהנדס סיליקון יכול לבצע פעולות כמו הגדלה של זיכרון מטמון, האצה של צינורות תעבורה וחיבור מהיר יותר לממשק ה-PCI-Express וכך נראה ש- עשתה עם Navi. כמות המטמון מרמה ראשונה הועלתה, זמני הגישה התקצרו והתדרים הוגברו.

האבירים החדשים של – הכירו את RX 5700

היום יוצאים לעולם כרטיסי מסך להם המתנו רבות. משפחת RX 5700 מכילה את ליבת המשופרת והיא כוללת גם נתונים טכניים חדשים.

האח הגדול, ה-Radeon RX 5700 XT הוא כרטיס מסך המגיע בתג מחיר של 399 דולר ומתחרה ישירות מול ה-Geforce GTX 2060 Super של . לכרטיס מסך זה 8GB של מסוג על רוחב 256Bit.

כפי שמופיעה בדגם ה-XT, ליבת העיבוד מכילה 2,560 מאוחדים.

העיצוב שאתם רואים כאן הוא עיצוב ברירת-המחדל של וזה שיהיה זמין החל מהיום ועד ליום שבו יגיעו עיצובים בעלי קירורים מתקדמים משלל היצרניות דוגמת אסוס, , , ואחרות. מתי זה יקרה? אני מקווה שמאוד בקרוב. מעטפת החום של כרטיס מסך זה מוגדרת ב-225W.

חלקו האחורי של כרטיס המסך מכיל פלטת אלומיניום מלאה מלבד איזור הליבה הגרפית. הפלטה הזאת מגינה על הלוח המודפס ומשפרת את הכרטיס בעיקר אסתטית.

יציאות התצוגה בכרטיס כוללות שלוש מסוג 1.4 ואחת מסוג 2.0b. לצערי אין כאן חיבור Type-C שתומך ב-VirtualLink בדומה לסדרת ה- המתחרה.

דרישת אספקת החשמל של ה- RX 5700 XT היא חיבור אחד מסוג 8PIN ואחד מסוג 6PIN. שני החיבורים צריכים להיות מאוכלסים לפעולת כרטיס המסך.

כך נראה ה- RX 5700. כרטיס מסך זה מגיע אלינו בתג מחיר מומלץ של 349 דולר, רק 50 מתחת לאחיו הגדול, והוא דומה לו ברוב הפרטים הטכניים מלבד כמות המעבדים. בהשוואה ל-2,560 מעבדים מאוחדים, לדגם נטול ה-XT ישנם 2,304 בלבד וכתוצאה מכך גם פחות יחידות טקסטורה. גם ל- RX 5700 הסטנדרטי מסוג בנפח 8GB.

על אף שמעטפת החום של ה-RX 5700 היא 180W בלבד לעומת 225W של אחיו, עדיין נדרשים חיבורי חשמל מאותו הסוג של 8PIN ו-6PIN.

משהו בעיצוב הפשוט של ה- RX 5700 לעומת אחיו הגדול מושך אותי, כנראה שהמכסה החלק והמינימלסטי הוא כל מה שצריך.

שני כרטיסי המסך הללו עושים שימוש באותו המאוורר וגוף הקירור הפנימי. אמנם, גב ה-XT מכיל פתח נוסף לכניסת אוויר כאשר גב ה-5700 הסטנדרטי סגור לחלוטין, דבר שמפחית את יכולת הקירור שלו, ומשמיט את האפשרות של הרצת מערך של מספר כאלה בצמוד מבלי לחוות התחממות יתר.

גב ה- RX 5700 לא מכיל כיסוי כמו של אחיו ולוח המעגל המודפס חשוף.

הקירור של כרטיסי המסך הללו הוא למעשה תא-אידוי עשוי נחושת עם נוזל בתוכו. אותו התא מחובר למניפות אלומיניום שבאמצעות המאוורר מפזרות את החום כלפי חוץ.

כך נראית מערכת הספקת הכח לליבה הגרפית ולזכרונות ה-, כאשר ההבדל היחיד בין שני כרטיסי המסך הוא שהליבה של ה-XT זוכה ל-7 שלבים בעוד זאת של הגרסה הרגילה ב-6 שלבים בלבד. ישנו שלב אחד לזיכרון הגרפי.

מדובר במייצבי מתח מדגם FDMF3170 של On Semiconductor והם שלבי כח חכמים מהאיכותיים ביותר שמיוצרים היום בעולם. יש להם בקרת טמפרטורה, מתח והספק ברמות הגבוהות ביותר. הזרם המירבי שכל שלב יכול לספק הוא 70A ולכן אין שום בעיה כלל בשימוש של שישה או שבעה כאלה בכרטיסים של להספקת הכח לליבה, משימה קלה מאוד.

איפה גרסאות צד שלישי של שלל יצרניות?

נכון לעת הזאת, לא קיימות גרסות צד ג' של יצרניות כרטיסי המסך על בסיס שבב ה-Navi. אין לנו מידע ספציפי לתת בנושא אך אנחנו מאוד מקווים שעד סוף חודש אוגוסט נוכל לראות את אותן גרסאות שיסייעו בהוצאת מירב הפוטנציאל מ-Navi. אנחנו מדברים על גרסאות כמו Aorus של Gigabyte, או Gaming X של MSI לדוגמה שמכילים לרוב קירורים מתקדמים והמהרה היישר מהמפעל. נכון לעת זאת כל גרסאות ה-Radeon RX 5700 שיהיו זמינות בזמן הקרוב יהיו מבוססות על עיצוב ברירת המחדל של שאותו אתם רואים כאן.

הגיע הזמן שנעבור למבחני הביצועים בעמוד הבא ונבין היכן עומדת היום מול התחרות הקשה.

תגיות

52 תגובות

 1. ניראה שהמחירים של KSP עדיפים:
  2095 ל5700XT לעומת כ2400 לRTX2070 הרגיל.

 2. https://www.tomshw.de/2019/07/11/ungefesselt-radeon-rx-5700-xt-auf-ueber-22-ghz-uebertaktet-break-the-limits-mit-den-neuen-softpowerplaytables-fuer-die-rx-5700-und-rx-5700-xt/2/

   

  נו מה תגידו על זה? עדיין מוקדם אבל כבר מגיעים ל2.2G+ ומה שמפתיע שהעלייה בצריכת החשמל מיזערית.

  אז תמתינו לגירסאות AIB, אם זה הHEADROOM לסיליקון ראשוני אז בטח הגירסאות המקוסטמות יציגו תוצאות טובות יותר.

 3. החלפה של משחה טרמית ושימוש במדבקות טרמיות לגב הכרטיס משפרים משמעותית את הביצועים הטרמיים של גוף הקירור המקורי של ה 5700XT. מסקנה – תמתינו לכרטיסים עם קירור איכותי יותר של יצרניות צד שלישי: 
   

   

  https://www.youtube.com/watch?v=Ud8Bco0dk6Q

 4.  

   

  להבדיל מDLSS הידוע לשימצע, הפיצר החדש של NAVI נותן לכם פיתרון עדיף עם שיפור של 30% בFPS ללא פגיע ניראית לעין באיכות, או פי2 FPS עם תמונה קצת יותר רכה, אז מה דעתכם?

   

   

   

 5. ציטוט של huber

  תלוי את מי שואלים :)
  ל-techpowerup יש חבילה של 20 משחקים, ע"פ מה שאעני מכיר זו הסקירה המקיפה ביותר לכותרים שיש ולכן הממוצע שלהם מייצג הכי טוב.
  כמובן שיש כותרים בהם 5700XT לוקח בגדול אבל אותו דבר עם 2060S בכותרים אחרים. 
  ברגע שמבצעים OC מקסימלי לשני הכרטיסים 2060S לוקח בפער ברור של 5-10%.

 6. ציטוט של TheHwGeek

  מיגבלות הOC ניפרצו וכעת גם ה5700 הזול יכול לעבור את ה2GHZ:

  https://www.3dmark.com/fs/19828878

   

  אחלה VFM!.

  אילו שיפורי קירור זה דרש? כמה הם עלו?
  לא רשום, יתכן וזה תחת קירור מים או החלפת קירור אוויר מלאה…ואז בין זה לבין ערך לכסף המרחק גדול…

 7. ציטוט של TheHwGeek

   

   

  להבדיל מDLSS הידוע לשימצע, הפיצר החדש של Navi נותן לכם פיתרון עדיף עם שיפור של 30% בFPS ללא פגיע ניראית לעין באיכות, או פי2 FPS עם תמונה קצת יותר רכה, אז מה דעתכם?

  כיף להיזכר באנשים שטענו שDLSS זה WOW ולAMD לא יהיה תשובה לפיתרון UPSCALING עדיף- למרות שכולם יודעים שהם שולטים בקונסולות ושם זה הכי שימושי.

   

  נראה כמו פתרון לא רע בכלל, יש לקבוצה של NV סיבה טובה לנסות להטמיע משהו דומה בנוסף ל-DLSS (או במקומו בכרטיסים שלא יכולים לעשות)
  בהחלט נותן תמונה מעולה גם אם מאבדים מעט "עומק השדה"- כל התמונה גם בקרוב וגם ברחוק נראות באותו מישור שמבטל את האופן בו התכוונו להציג את התמונה במקור. 
  התמונה נראית יותר חדה גם מבמצב 4K אולי קצת באובר אבל זה כבר עניין של טעם.

  סה"כ פיצ'ר ממש טוב שאפשר עוד ללטש למי שרוצה לקפוץ ל-4K עם מעט מאוד הקרבה בפרטים. בהתרשמות ראשונית נראה הרבה יותר מוצלח וזמין מ-DLSS :)

   

   

 8. ציטוט של omertgm

  אילו שיפורי קירור זה דרש? כמה הם עלו?
  לא רשום, יתכן וזה תחת קירור מים או החלפת קירור אוויר מלאה…ואז בין זה לבין ערך לכסף המרחק גדול…

  ניסיתי גם ליראות אם עשה שינוי- אאל"ט זה עם הקירור המקורי ואבל על סל"ד גבוהה.

  הבשורה הטובה לדעתי היא שהסיליקון עצמו בעל HEADROOM מכובד לכן כרטיסי AIB יכולים להיות ממש טובים אם ישמרו על מחירי SRP ולא יקפצו כמו כרטיס RTX2070S של אסוס שתומחר ב600$.

   

  ולגבי RIS- אבל ב1:1 יכול להיראות טיפה חד מידי, אז האיזון הכי טוב זה הורדת סקייל ל75% כמו שעשו ולקבל תוספת של 30% בביצועים וזה כבר בליגה של מעל RTX2080!.

   

   

 9. ציטוט של omertgm

  אילו שיפורי קירור זה דרש? כמה הם עלו?
  לא רשום, יתכן וזה תחת קירור מים או החלפת קירור אוויר מלאה…ואז בין זה לבין ערך לכסף המרחק גדול…

   

  טימי עשה סרטון על זה,הוא קיבל אפילו תוצאה קצת יותר גבוהה.

  הוא החליף את הקירור בקירור אויר שפירק מכרטיס ישן.

   

   

 10. ציטוט של TheHwGeek

   

  מעניין מתי יתמכו בDX11 כי זה כבר יהיה כואב לNV.

   

  רגע, זה נתמך רק בכותרים של DX12?
  אם כן זה פחות מעניין..חשבתי שמראים שם משחק בסוף שאמור לא לתמוך וכן מצליח.

  אם זה המצב אז זה די מקביל למה ש-NV עושה רק עם כותרים אחרים.

  NV תשקיע ב-DLSS רק בכותרי RT שם הכי צריך שיפור בביצועים (זו בחירה שלהם לאיזה כותר לעשות גרסאות DLSS, זה אפשרי עבור כל משחק שהוא גם אם הושק לפני 20 שנה) וזה מקדם את האג'נדה שלהם. המשחקים האלו צפויים להתרבות.
  במקביל כותרי DX12 צפויים להתרבות והם יקבלו אוטומטית את התמיכה בפתרון היפה של AMD.
  ביותר ויותר מקרים עם הזמן הכותרים החדשים שמקבלים את התמיכה בפיצ'רים יהיו זהים.

  כהערת שוליים, למי שמפעיל RT במשחק לגמרי משתלם להפעיל גם DLSS. הירידה באיכות זניחה לעומת העלייה בפרטים של RT ומשתלמת עבור העלייה המשמעותית ב-FPS שמאפשר DLSS.

 11. נמצא כי כרטיס 5700 סורסו בכוונה על ידי היצרנית כדי לאפשר השקת דגמי קאסטום בעוד חודש,

  עם ביצועים יותר טונים משמעותית. בכל אופן פרצו את הכרטיס הנוכחי של AMD והראו מה הוא מסוגל לעשות

  כאשר מוסרות ממנו המגבלות:

   

   

 12. מאמין שאפשר לעשות תרגיל דומה גם עם כרטיסי NV ולאפשר זאת גם לדורות קודמים של כרטיסי NV- הכל עניין של החלטה.
  סה"כ מדובר בחידוד לא מתוחכם במיוחד, די "טיפש" למעשה וזה מה שמאפשר לו להיות בעל תמיכה כה רחבה. סוג של אפקט פוסט-פרוססינג רק מוצלח ממה שיצא עד עכשיו וכל הכבוד להם על זה.

  NV "אוהבים" לפתח פתרונות מורכבים ויסודיים שדורשת חומרה ייעודית ובכך יוצרים אקו-סיסטמה סגורה משלהם והפתרון שלהם הוא מאוד מקיף ועם מעט פשרות. זו החלטה אסטרטגית שלהם לשליטה בשוק ומאחר והם תופסים נתח משמעותי מאוד מהשוק זה גם מצליח להם מאוד (בינתיים).

  זה ממשיך באותו קו של פתרונות פשוטים (לטובה) כמו free-sync וע"פ מה שאומרים גם הפתרון הייעודי שלהם ל-RT שלא יצריך חומרה ייעודית. זו הבחירה האסטרטגית שלהם שעומדת בניגול -NV. מתאים למי שלא מתאים לו להשקיע יותר מדי בפתרונות מורכבים ומנצל יפה את התקנים האוניברסליים הקיימים. לא על כל דבר צריך להמצאי את הגלגל מחדש וגם אם יש כמה פשרות זה משתלם ביחס לעלות הנמוכה של הפיתוח וההטמעה.

 13. AMD פירסמו את הקוד וכבר הוא שולב בRESHADE וכולם יכולים לנסות:
  שוב- החלק המעניין לדעתי הוא כיצד הUPSCALE שלהם פועל בשילוב של זה אך ורק על NAVI.

   

 • לא ברור איך קיבל 100 וואט תוספת בOC כאשר איגור מצא שאםילו ב2.2GHZ הכרטיס שלו צרך רק 35 וואט יותר.

  משוה מוזר.

 • כל אחד עובד אחרת זה אינו תחום מתוקנן סטנדרטי שכולם משחזרים את הניסוי זהה אחד לאחד וכולם מודדים תקני.

  מה שנקרא תחום תחביבי לא מעבר.

   

  בכל מקרה לומדים כמה דברים:

  א. הראשון הוא שהכרטיס מוגבל ברוחב פס זכרון, משהו שהיה די צפוי לאור רוחב פס צנוע יחסית של רק 256 סיביות.

  ב. מה שאומר שאן טעם לדחוף את הליבה מעלה יותר, כי לא מרוויחים מכך מספיק ביצועים ביחס לעליה בתדר.

  ג. הליבה עם קירור טוב יותר מסוגלת לתת יותר עבודה. אילו היו שמים לשבב בקר זכרון רחב יותר נגיד 384 סיביות

  היה משפר את ביצועיו – אבל יש לזה מחיר שכנראה לא מתאים לקטגוריה שבה המוצר נמצא.

  ד. לסיום – הכרטיס מבחינת ביצועים לגודל שטח שבב טובים (כרגע) ביחס לתחרות, וכשיוציאו את הגרסאות הגדולות

  יותר שלו RDNA, הוא בהחלט יהיה משהו שמתחרה מול 2080ti בשקט. 

   

  תכלס אני מרוצה מהנצילות הביצועית בארכיטקטורה החדשה ש- AMD הוציאו, היא מתחרה ללא רגשי נחיתות מול המתחרה.

  אחרי שיצאו גרסאות custom, יתנו רבעון להתייצבות וגיהוץ תחלואי ילדות, זה יהיה מוצר בשל ומעניין בשוק.

 • ציטוט של TheHwGeek

  לא ברור איך קיבל 100 וואט תוספת בOC כאשר איגור מצא שאםילו ב2.2GHZ הכרטיס שלו צרך רק 35 וואט יותר.

  משוה מוזר.

  לא כדי לבנות על אירוע בודד וקיצוני כמו 2.2GHZ על אוויר כמשהו מייצג, כבר רשמתי זאת. כמה עוד השיגו תדר כזה יציב?

  5700XT יוצא מהקופסה עם לא מעט תוספת מתח כיד להשיג תדר גבוהה ויציב. רואים את זה בבירור בגרף ביצועים\ חשמל ביחס ל-5700 הרגיל שיעיל ממנו ב-16%.
  ז"א ש 5700XT קרוב הרבה יותר לנקודה בה העלאת מתחים ותדר מביאה לשיפור קטן והולך של הביצועים עד לעצירה.
  סביר הרבה יותר שהתוצאה של אותו איגור היא המוזרה והלא מייצגת.
   

 • לא זה פשוט ניראה שהוא הגיע כבר לקצה היכולת של סיליקון שלו ופשוט המשיך לידחוף וולטים בלי קשר, הרי אין טעם בOC כזה.

 • מנצל את סקירתו הטרייה של סטיב לגבי הכרטיס 2080 super,

  לא בגלל הכרטיס הזה דווקא, הוא לא מעניין כרגע, אלא בגלל מה שסטיב משחרר החוצה בדקה 11:33 בדבריו.

   

  הלינק שמתי מקשר ישיר לסוף לסכום הדברים. תאיזנו דקה קלה עד 11:33 ,

  הוא פולט (בין שבטעות או בכוונה) אודות הגעת כרטיסי RX5800 ו- RX5900.

  נראה לי שגם הוא קיבל את המידע בנושא ממקורותיו:

   

 • omertgm – הבנץ הזה לא רלוונטי. ה 5700XT לרב נמצא בין ה 2070 ל 2070S (ולפעמים עוקף את שניהם, תסתכל למשל ב BF V, Metro: EXODUS ועוד) ככה שהוא יותר מאופציה טובה מול ה 2060S .

 • ציטוט של huber

  omertgm – הבנץ הזה לא רלוונטי. ה 5700XT לרב נמצא בין ה 2070 ל 2070S (ולפעמים עוקף את שניהם, תסתכל למשל ב BF V, Metro: EXODUS ועוד) ככה שהוא יותר מאופציה טובה מול ה 2060S, במיוחד כשהוא עולה כ 100$ פחות מהם .

  2060S נמצא באותה רמת ביצועים בממוצע כותרים (תוסיפו 3% ל2060S רפרנס כדי לקבל ביצועי צד שלישי של 2060S ממוצע), כמובן שבספציפיים יש נטייה לפה או לשם בהתאם למשחק.
  הם גם נוטים לעבור OC יותר טוב.

  מבחינת המחיר האבסולוטי, 2060S יהיו אולי מעט יותר יקרים אבל זה משהו שיכול להתאזן מול כך שהוא יעיל ממנו בכ-20% (ובא עם 2 מחשקים חינם ותומך RTX ושאר ירקות). לכן הם סה"כ שקולים, כל אחד הוא אופציה טובה והמקרה הפרטי הוא זה שכנראה יקבע מי מהם עדיף.
  אין פה "מנצח" ברור, זו הנקודה.

  [הבנץ הזה מאוד נוח, למרות שהוא סינטטי ופחות מייצג, כי הוא מראה כרטיסי צד-3 משני הצדדים דבר שקשה למצוא. לרוב זה רפרנס מול כרטיס צד שלישי וצריך לחשב אחוזונים ממספר מקורות כדי להיות מדויק]

 • אומנם "סטיית תקן" אך אם לקונה הפוטנציאלי יש עניין במשחקים אלו, הדבר יחשב לבונוס ואפילו ישפיע על החלטת הקנייה.

 • באמת מעניין לקרוא את השרשור הזה (לא ברור רק למה אתם קוראים לכרטיסי קאסטום AIB…).

  כ NV פאנבוי אני חייב להגיד שה 5700XT ובמיוחד כרטיסי הקאסטום שיצאו לאחרונה מערערים את הפאנבויזם שלי. אם אכן ה 5800XT יתחרה ב 2080Ti במחיר 20% טוב יותר, כמו שה 5700XT עושה ל RTX2070S, יש מצב שאני אעבור צד לראשונה זה שנים.

   

  אבל לדעתי NV לא יתנו לזה לקרות, הם יורידו מחירים כדי להחזיר רלבנטיות לכרטיסים שלהם. ובכל מקרה, אני שמח לראות איך התחרות בשוק הזה מתעוררת סוף סוף.

 • חזרתי אתמול לפנות בוקר מארה"ב, ביקור אצל זוג חברים קרובים בסיאטל ולא קפצתי שם למחסנים באמאזון. ברח לי מהראש כל עניין

  המחשב בין היתר כי טיילתי קצת וכו'.

   

  האמת בעסה אולי הייתי מביא לארץ דגם AIB של ה 5700XT.. קטע ששכחתי.

 • לא פספסת כלום,

  לא חסרים כאלו להזמנה מחו"ל בשפע כדוגמתם של אמזון.

  הסר דאגה מלבך.

 • ציטוט של TheHwGeek

  5700XT בגירסאות AIB אכן יתחרו בהצלחה בRTX2070SUPER בעיקר בזכות התדר המקסימאלי שהם יוכלו להגיע, יש ליזכרו שכרטיסים של NV כבר אוטומטית סוגרים 2GHZ תלוי במישחק וטמפ', אין להם הרבה מרווח לOC, ואילו הNAVI ניראה בכיף יעבור את ה2.2GHZ.

  נראה שהם אכן מתחרים ב-2060S בהצלחה (בעיקר תלוי משחק ספציפי) ומהירים בממוצע בכ-5 אחוז אם כי בגזרת ה-OC הם לא ממש מוצלחים.
  ממספר דגמי צד-שלישי שכבר יצאו עולה ש-5700XT בגרסת הרפרנס כבר עבר מתיחת מתחים מקסימלית וכמעט לא נשאר מה לסחוט. גם כשהכרטיס עובר OC זה לא מתורגם ממש טוב לתוספת ביצועים בתכלס. בין 1% ל-5% ממה שראיתי באתרים השונים. מצד שני גם לאלו של NV אין יותר מדי מרווח אבל עדין מצבם יותר טוב בגזרה זו (מה שמצמצם את הפער ל 2-3% אחרי OC).
  תוספת הקירור מורידה את הטמפ' והרעש משמעותית (מבורך וחשוב מאוד) אבל בכך זה מסתכם.

  יישור קו מוצלח מול 2060S או מול 2070S אם מתעניינים בעיקר ב-BFV (למעשה במשחק הזה ספציפית גם מול 2080S הוא עומד זקוף מאוד).
   

 • סיכום הבינתיים לפחות שלי מכל הביקורות שראיתי (הכרטיסים של סאפיר עדיין בדרכם), היא שה-PULSE הוא בינתיים הימור בטוח על איכות במחיר נמוך. זאת צריכה להיות בחירה בטוחה עבור כל המשתמשים שנתקעים בשאלה איזה דגם לקחת.

 • אכן הכרטיס של ספיר נראה סולידי למדי. אומנם בזמן האחרון אמזון מראה לי כל מני מבצעים והכרטיס של גיגהבייט הראה מחיר של 420$, אפילו הגעתי לעמוד של לפני קנייה בשביל לאמת את זה, והיה אפשר להזמין.

  כרגע העמוד מראה Currently unavailable.

 • המוצר לפי מה שאני מבין, נמכר לא רע מרגע שהתחילו לשווק גרסאות קאסטום. יש בקושים.

 • ציטוט של ch33

  אם קיבלת את הכרטיס, יכול לשתף בחוויות שלך מהדרייברים? בעיות שנתקלת אם יש?

  אני בונה מחשב לאחי הקטן והוא די נעול על ה5700XT (דגם Red DEVIL של PowerColor) כי רוצה לסחוט כל פריים מהמחשב למרות שהוא רק על 1080p. הרבה סיפורי אימה יש באינטרנט על BSODים ומסכים שחורים, ריצודים על המסך, תקיעות ב1080P… יש חוויות אישיות?

  רכשתי את הכרטיס Gigabyte Radeon Rx 5700 Xt Gaming OC 8G. כרטיס דיי קל בהתחשב בגודל. יצא לי 1815₪ מאמזון, כרטיס ויזה בדולרים אז המרה מוזלת. הכרטיס זולל הכי פחות חשמל בהשוואה לכרטיסים אחרים כנראה תודות למערכת חשמלית חסכונית יותר.

  אכן זה לא היה plug & play, היו לי תקיעות בהתחלה אבל לדעתי זה משתלם, Input Lag יותר נמוך על אותו FPS בהשוואה לכרטיסי NVIDIA.

  גם אני על 1080P ולא מגיע ל-100% שימוש על רייזן 2600X, אוברקלוק קל ל-4.1GHZ.

  יש להשתמש בתוכנה Display Driver Uninstaller כדי למחוק שאריות דרייברים קודמים, עדיף בטרם התקנה.

  דרייברים – יש להיזהר במה שמפעילים.

  Radeon Settings Advisor יציע לך להפעיל כמה דברים.

  דברים שגורמים לתקיעות ולא מפעילים:

  Radeon Anti-Lag

  Enhanced Sync

  VSR

  הדברים שכן אפשר להפעיל:

  FreeSync

  Resolution & Refresh Rate – Native – בשביל לסדר את קצב הרענון במסך כי ברירת מחדל על 60HZ.

   

  משחקים רצים חלק מאוד. באג יחידי שנתקלתי בו ולא מצאתי פתרון עדיין הוא שלפעמים מיד אחרי חזרה משינה של המסך, יכול להיות מסך שחור ל-2/3 שניות כנראה ביגלל שהדרייברים נזכרים שצריך להפעיל FreeSync במסך.

 • כתיבת תגובה

  Back to top button
  Close
  Close