צפו: האם Ice Lake במחשב נייד קליל מתמודד עם גיימינג? • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםביקורותכתבות נבחרות

צפו: האם Ice Lake במחשב נייד קליל מתמודד עם גיימינג?

לקחנו לסיבוב את מעבד ה-Core i7 1065G7 בעל הליבה הגרפית העדכנית והמתקדמת של – על מנת לגלות כיצד לפטופ קל משקל יכול להתמודד עם שלל משחקים פופולריים ללא סיוע של כרטיס מסך נפרד

בעולם משתמשי המחשבים היה ידוע זמן רב כי הליבה הגרפית המובנית של זה דבר שיכול לשתמש לדברים שלא זקוקים להאצת תלת מימד רצינית. "סרטים? בטח. אופיס? למה לא. משחקים? אל תצחיק אותי". רוצה לשנות את המצב והדרך הראשונה היא באמצעות ליבות גרפיות מסוג Iris Plus אותן ניתן למצוא במעבדי Ice Lake החדשים למחשבים .

מעבדים אלו מיוצרים בתהליך מתקדם של 10 ננומטרים, אשר עדיין אפילו לא הגיע לעולם המחשבים השולחניים. חלק ניכר מליבת המעבד היא ליבה גרפית מתקדמת בעלת 64 קבוצות עיבוד, וזה דבר שיחודי ל- i7 1065G7 לעומת קדומיו. המעבד מכיל 4 ליבות עיבוד כלליות סטנדרטיות יחד עם פונקציית ה-HyperThreading ל-8 נימים סך הכל.

לפניכם סרטון המציג את רשמינו משלל משחקים בשימוש לפטופ Yoga C940 המכיל את המעבד:

באופן כללי ניתן לסכם שאינטל עושה צעדים גדולים במתן תחליף לליבות גרפיות פשוטות של או . היא לא רוצה שיחד עם הליבה הגרפית המובנית שהיא נותנת בין כה וכה תהיה עוד אחת חזקה יותר שתבזבז משאבי הנדסה, מקום וחשמל למחשבים . ה-Iris Plus היא גרפית חזקה בעשרות אחוזים ממה שהכרנו דור אחד אחורנית.

קו מוצרי Ice Lake למחשבים . מקור התמונה: wikipedia.com

כל מעבד ברשימה הזאת שמכיל G7 בשמו כולל את הליבה הגרפית המתקדמת ביותר של . מחשבים שמכילים אמנם לא מיועדים לגיימרים בנשמה, אבל אם אפשר לעשות עסקים ביום ולתת לילד או לעצמכם לשחק קצת בלילה על אותה המכונה – הרי שעשינו התקדמות מבורכת.

תגיות
Back to top button
Close
Close