עידן חדש למחשבים ניידים: הכירו את Ice-Lake U ב-Lenovo Yoga C940 • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםביקורותכתבות נבחרות

עידן חדש למחשבים ניידים: הכירו את Ice-Lake U ב-Lenovo Yoga C940

לקחנו לסיבוב את אחד מהמחשבים הניידים החדשים המבוססים על ארכיטקטורת Ice Lake של – הראשונה בתהליך 10 ננומטר. כל הפרטים על היתרונות הטכנולוגיים וחויית השימוש בפנים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקיץ הכריזה על סדרה חדשה של למחשבים ניידים – Ice Lake. מדובר בסדרה שמביאה לראשונה בתהליך היצור של 10 ננומטר לו חיכינו שנים רבות. האם מדובר בבשורה של ממש? ובכן, בכמה מובנים טכנולוגיים אכן ישנה התקדמות משמעותית, אמנם, עוצמת עיבוד טהורה מהמעבד היא לא אחת מההתקדמויות הללו.

במקביל לסדרת Ice Lake ממשיכה גם ביצור של מעבדי 14 ננומטר בסדרת Comet Lake. אלו הם המשך ישיר של מה שהכנו בסדרת 8000 עד כה במחשבים . נעשו שיפורים קלים בתדר עבודה ויש גם מעבד אחד שמגיע עם 6 ליבות ו-12 נימים, לראשונה במעטפת חום של 15 וואט אגב. לפניכם סרטון ביקורת והדגמה:

על כמות התכונות של Ice Lake במחשבים ניידים אפשר לדבר רבות, וזאת על גבי תוספות של יצרניות הלפטופ השונות. החוויה שלנו עם ה-Yoga C940 של הייתה נהדרת בכל תקופת ההתנסות.

עצם העובדה שכעת בקר ה- 3 הוא חלק מליבת המעבד, מתפנה עוד מקום לסוללה ובקרים נוספים בלוח האם.

כתוצאה מכך, ניתן לקבל חיבוריות פנטסטית למחשבים קלי משקל. ב-C940 ספציפית לא נתנו רק חיבור Type-C בודד שמאלץ להשתמש במתאמים, אלא שיש חיבורים נוספים דוגמת 3.2 Gen2 ושקע .

חיי הסוללה שמחשב כזה מסוגל להעניק הם לא פחות ממדהימים. כאחד שרגיל להשתמש בלפטופים סטנדרטיים, השילוב של סוללת 60 וואט-שעה יחד עם מעבד חסכוני העניק לי מעל ל-13 שעות של עבודה בבהירות מסך בינונית. מדובר יומיים של עבודה ללא טעינה.

כמובן שהרצת מסמכים וקידוד של הן פעולות כבדות יותר, אך גם שם הסוללה לא התרוקנה בקצב מהיר כמו שהיא בדרך כלל עושה בלפטופים ישנים יותר.

בכל הנוגע לביצועי המעבד – i7 1065G7, הם דומים למה שאנחנו מכירים היום במעבדים פופולאריים דוגמת i7 8650U למשל. הארכיטקטורה מביאה לשיפור פר-שעון, אך מהירות השעון נמוכה מזאת שבסדרות קודמות.

מצד שני, הליבה הגרפית המובנית מדגם Iris Plus 64 היא בשורה של ממש. מדובר בליבה גרפית חזקה מספיק למטלות תלת מימדיות שבדרך כלל אולטרבוקים לא מסוגלים לבצע ללא מעבד גרפי סטנדרטי של או בצד. בדרך לא-דרך עוצמה גרפית שכזאת אפילו הופכת את המחשבים הקלים הללו למכונות גיימינג ניידות במיוחד. כמובן שלא כל משחק עתיר גרפיקה יעלה במחשב שכזה, אבל כמות האפשרויות נפתחת משמעותית. החסכון בשבב נוסף במחשב רק מאריך את זמן השימוש במקרה שכזה אל מול לפטופ עם גרפית פשוטה.

ספציפית, ה-C940 של נולד לא רק לביזנס, אלא גם לתענוגות. כמיטב מסורת ה-Yoga, הציר המפרקי מאפשר להפוך את המחשב לטאבלט והמסך תומך במגע מלא, יש אפילו עט סטיילוס בעל מספר פונקציות מגניבות.

הסאונד-בר של המחשב הזה הוא משהו שעוד לא ראיתי בלפטופים קלי משקל. אני חושב שזה הסאונד הנקי והחזק ביותר ששמעתי מלפטופ בגודל ומשקל כזה. לקחה רעיון שקיים בעולם האודיו מזה שנים רבות והצליחה ליישם אותו בצורה נהדרת בלפטופ החדש שלה. אלו שרוצים שילוב של איכות תצוגה נהדרת עם חזק – הרי לכם פתרון.

אני שמח שחיבוריות מתקדמת הופכת לחלק מהפלטפורמה החדשה, ושכתוצאה מכך אנחנו מרוויחים עוד מקום לסוללה, ועוד כמה גרפים פחות בעיצוב. אולטרבוקים בהחלט התקדמו לסטנדרט חדש.


תגיות
Back to top button
Close
Close