נצחון הקהילה: AMD תספק תמיכה לדור מעבדי ה-Ryzen החדש עבור לוחות אם קיימים • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אם

נצחון הקהילה: AMD תספק תמיכה לדור מעבדי ה-Ryzen החדש עבור לוחות אם קיימים

בשורות נהדרות לחובבי הגיימינג ששוקלים שדרוג בקרוב – לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים B450 ו-X470 יזכרו לתמיכה רשמית בדור מעבדי ה- 4000, בניגוד להצהרות המוקדמות בנושא

לפעמים לדעת הקהל יש משמעות מרכזית ומפתיעה לחיוב, ואת ההמחשה העדכנית לכך אנו מקבלים מאנשיה של חברת , שמבהירים כי שמעו את גל התלונות והאכזבות שצף לו ברשת בימים האחרונים עם ההכרזה על דור לוחות האם החדש של החברה – ויעשו את המאמצים הנדרשים על מנת להרגיע את הרוחות.

במעמד ההכרזה על דגמי ה-Ryzen 3 3100 ו-Ryzen 3 3300X קיבלנו פרטים ראשונים גם אודות ערכת השבבים התקציבית החדשה של מפתחת השבבים, B550 – עם טבלה שתיארה באופן ברור ובהיר כי דגמי ה-Ryzen 4000 העתידיים, עם ליבות עיבוד בארכיטקטורת Zen 3, יתמכו אך ורק בלוחות אם מודרניים עם ערכות השבבים X570 או B550. כל וותיק יותר בתושבת ה- (כמו X470 או B450, ועל אחת כמה וכמה X370 ו-B350) לא יוכל להפעיל את המעבדים החדשים שצפויים להיחשף לקראת סוף השנה הנוכחית.

הבטיחה שנים רבות של תמיכה ב- – וממשיכה להשקיע מאמצים בנושא למרות האתגרים הטכניים המגוונים שהתפתחו עם השנים

משתמשים רבים התאכזבו מאוד מהחדשות, באופן טבעי – אחרי הכל, מה מהות ההבטחה המקורית של משנת 2016 לתמיכה בתושבת ה-AM4 במשך ארבע שנים לפחות אם בפועל ישנה הפרדה מלאכותית בתמיכה של לוחות האם, וכמעט כל שדרוג לדור ה- 4000 יחייב שדרוג של לוח האם בהתאמה.

לשמחתנו, כעת מגיע ההסבר הרשמי מ- להחלטה – וגם הבטחה לכך שבחברה ישקיעו את מירב המאמצים ההנדסיים על מנת לספק תמיכה ב- 4000 גם בלוחות אם מבוססי X470 ו-B450, בניגוד למה שהוצג באותה שקופית מוקדמת.

השקופית שהולידה את הסערה – ואת הנצחון הקטן עבור המשתמשים שמוסיף נקודות זכות למפתחת האדומה

כמו בסאגת התמיכה לאחור עליה שמענו בדור ה-Ryzen 3000 בשנה שעברה, גם הפעם מגבלות טכנולוגיות הן אלו שנמצאות מאחורי הקלעים של ההחלטות העסקיות – חלק גדול מלוחות האם עבור מוצריה של מתבססים על שבב זכרון ייעודי לממשק ה-BIOS (או UEFI) בנפח של 16 מגה-בייט, שפשוט אינו מספיק על מנת לספק תמיכה בכלל הדגמים שהושקו עד כה ויושקו בדור המתקרב במסגרת תושבת ה-AM4. יש צורך טכני להתפשר ולוותר על תמיכה בחלק מדגמי המעבדים – אך ב- הבהירו כי הם לא מתעלמים מהתחושות הרעות של הצרכנים ויבצעו את ההתאמות הנדרשות על מנת להבטיח את התמיכה בדור החדש גם בלוחות האם של הגלגול הקודם, בדומה לאופן בו פעלה להוסיף תמיכה במעבדי דור ה- 3000 העדכניים בלוחות אם וותיקים (יחסית) עם ערכות השבבים X370 ו-B350.

צרכנים יוכלו לרכוש מעבד 4000 בלבד במידה וכבר יש להם לוח X470 או לוח B450 – ולחילופין יוכלו להוזיל את עלות השדרוג הכללית עם בחירה במעבר 4000 לצד אחד מלוחות האם של הדור הקודם, כתחליף ללוחות האם העדכניים (והיקרים) ביותר

AMD תמשיך להמליץ בחום לרוכשים של מעבדי Ryzen 4000 ללכת על לוח אם מודרני מבוסס X570 או B550, אך תפעל על מנת לסייע בפיתוח והפצה של עדכוני BIOS ייעודיים לדור ה-Ryzen 4000 אשר יוסיפו את התמיכה במעבדים אלו על חשבון אובדן תמיכה במעבדי AM4 ישנים יותר – וזה בהחלט נצחון משמעותי עבור צרכנים ששוקלים שדרוג בעלות מינימלית בשנה הקרובה. באופן די מפתיע, עדיין לא קיבלנו התייחסות לתמיכת לוחות האם הצפויה למעבדי דור ה-Ryzen 3000 שיהנו מליבה גראפית פנימית מובנית – אך נחזיק אצבעות לכך שב- ישכילו לרצות כמה שיותר מהרוכשים והמשדרגים הפוטנציאליים גם במקרה הזה.

נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם!

תגיות
Back to top button
Close
Close