מיקרולאב במרוץ לצמרת הסטריאו • HWzone
מחשבים

מיקרולאב במרוץ לצמרת הסטריאו

מה באריזה
 
כיוון ששתי המערכות מגיעות עם תכולה זהה לחלוטין, בחרנו שלא להפריד פרק זה לשני חלקים. תוכן האריזה:
  • שני רמקולים
  • כבל mini-PL-2xRCA לחיבור לכרטיס הקול
  • כבל (2 מוליכים)
  • שלט אלחוטי
  • מדריך בסיסי למשתמש
האריזה של ה-SOLO6, למרות היותה מערכת 2.0, לא תבייש כמעט שום מערכת 2.1 שיש בשוק. גם משקל החבילה אינו זניח כלל. פתיחת האריזה מגלה שכבת קלקר עבה בראש ובתחתית הקרטון, כאשר בינהן עטופים בניילון, נמצאים שני הרמקולים. ראשית נציין את גודלם של הרמקולים: אם נשווה אותם למערכת ה-T20 של קריאטיב אשר סקרנו בעבר, מדובר על נפח גדול בערך פי 4. גם משקל כל גבוה יותר משמעותית, ועל כן גודלם של הרמקולים מעט מקשה על מיקומם על גבי שולחן המחשב. אם שולחן זה משמש אתכם גם לדברים אחרים, העניינים נהיים צפופים עוד יותר.

האריזה של ה-SOLO7 לא רק שמרשימה, במבט ראשון היא אף מדאיגה. למרות שמדובר באריזה בעלת עיצוב הרבה פחות חדשני מזו של ה-SOLO6, מדובר על אריזה פשוט עצומה ביחס לכל מערכת אחרת שמיועדת לשוק זה. גודלה של האריזה לא יבייש רבות ממערכות ה-5.1 בשוק. גם משקל האריזה מדאיג באותה מידה, ומעלה שאלות בנוגע ליכולת למקם בסדר גודל כזה על גבי שולחן מחשב, או בסביבת עבודה סטנדרטית. בדומה ל-SOLO6, גם כאן הרמקולים נחים בבטחה בתוך מעטפת ניילון בין שתי שכבות קלקר. לאחר שהוצאנו את הרמקולים מהאריזה וראינו את גודלם, עדיין היינו סקפטיים באשר ליכולת התאמתם לסביבת עבודה של אדם ממוצע. הרמקולים גבוהים מאוד (כ-56 סנטימטרים) ועומקם הוא בקלות מחצית שולחן סטנדרטי, במיוחד כשמתחשבים בעובדה שהם בעלי פורט אחורי, ולכן לא מומלץ להצמיד אותם לגמרי לקיר. למי שמתכנן למקם אותם על גבי השולחן נמליץ לחשוב טוב טוב, שכן מעבר למקום הרב שהם יתפסו, בגודל שכזה דורשים לא מעט מקום בכדי להישמע כראוי – במידה וימוקמו קרוב מדי למאזין, הצליל לא יישמע כאילו הוא מגיע ממקור אחד.
 
המגבר והכניסות
 
בשתי המערכות, הרמקול הימני (שהוא הרמקול הראשי) שונה מחברו השמאלי. בצידו האחורי של הרמקול הימני ניתן למצוא את כבל החשמל (המקובע), את מתג ההפעלה הראשי, חוגה לקביעת הווליום ללא השלט, שתי כניסות בתצורת 2xRCA כל אחת, ויציאה לחיבור הרמקול המישני. ברמקול השמאלי לעומת זאת, ישנו רק חיבור לכבל המגיע מהרמקול הראשי. כמו כן, כפי שניתן לראות בצידו האחורי של הרמקול הימני, ישנו גם גוף ששיך למגבר הפנימי (ההגברה לשני הערוצים נמצאת באותו הרמקול). בחזיתו נמצאת יחידת בקרה קטנה אשר מציגה בעזרת 2 ספרות את עוצמת הקול הנוכחית בסקאלה של 0 עד 60. על גבי הצג ניתן גם לראות את הכניסה הפעילה ברגע שבוחרים להחליף את הכניסה. יחידה זו גם מכילה את העינית שתפקידה לקלוט את פקודות השלט האלחוטי. כפי שניתן לראות בתמונות, הפאנלים הצדדים של המערכת מכוסים בכיסוי דמוי עץ (לא מדובר על עץ מלא, בפינות הפנימיות של הפאנלים הצדדים ניתן לראות כי למעשה מדובר בלוחות MDF מצופה).


העמוד הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close