מחיר כונני ה-NVMe יורד לרמות הנמוכות ביותר אי פעם • HWzone
מחשביםאחסוןמבצעים מרחבי הרשת

מחיר כונני ה-NVMe יורד לרמות הנמוכות ביותר אי פעם

הדגמים העדכניים מבית מיקרון וגם זמינים בתגי מחיר אשר עשויים לגרום גם לכונני פשוטים בממשק SATA להחוויר

הם כנראה לא יעלימו לגמרי את כונני ה-2.5 אינץ' המוכרים לנו היטב כבר שנים, אך קשה להתווכח עם קביעה כי כונני NVMe מהירים ומתקדמים בתצורת M.2 ממוזערת הם עתיד תחום האחסון, הן במערכות ניידות קומפקטיות והן במערכות נייחות שבעליהן מחפשים מירביים – ונראה כי הכניסה שלהם אל תחום המיינסטרים צוברת תאוצה אמיתית, עם מחירים שלא העזנו לחלום עליהם עד לא מזמן שהופכים כעת לברירת המחדל החדשה. עוד לא רכשתם? כתבה זו היא עבורכם.

דגם ה-Crucial P1 הושק עם פוטנציאל רב ושבבי QLC (ר"ת Quadruple Level Cell) מהדור החדש ובצפיפות מירבית לפני מספר חודשים – ועתה נראה שהוא מביא אותו לידי ביטוי כשהוא הופך לאחד מהראשונים בתחום עם תג מחיר נמוך מרף הפטור הישראלי ממע"מ לנפח של 500GB. דגם זה מוצע באמאזון במחיר כולל של 82.28 דולר, כ-305 שקלים בלבד – וזה מחיר בו עד לפני כמה חודשים לא קיבלנו אפילו כונני סטנדרטיים בתקן SATA, ובטח שלא כונן המסוגל לספק מהירויות העברה רציפות של עד 1.9 ג'יגה-בייט בשנייה.

ידענו של- P1 היה פוטנציאל לרדת למחירים נמוכים משמעותית מאלו הרשמיים – ואחרי כמה חודשים של ניסוי וטעייה זה אכן מה שקורה

דגם של ה-Crucial P1 בנפח כפול של טרה-בייט זמין לרכישה בעבור 178.27 דולר כולל מע"מ ומשלוח, שהם כ-660 שקלים חדשים – יקר קצת יותר מהדגם בעל מחצית הנפח הזמין, אך עדיין משתלם באופן קיצוני ביחס לכונני NVMe אחרים בסביבה. מעדיפים רכישה דווקא מהחנות הבינלאומית המקוונת של Newegg? גם שם תוכלו למצוא אותו במחיר סופי של 671.38 שקלים, כולל המשלוח ותוספת המע"מ הנדרשת.

לקינוח, אם חפצה נפשכם בנפח המירבי הזמין כיום בכונני M.2 – תוכלו לבחור ב-660p של אינטל, אחיו התאום של ה-Curcial P1, אשר מוצע בנפח של 2 טרה-בייט עם מחיר סופי של 1,211.37 שקלים, שהופכים אותו למשתלם יותר מדגם הטרה-בייט של מיקרון הלכה למעשה ומשתלם ברמה של דגם ה-500GB. קורץ במיוחד – וגם זול יותר מרוב כונני ה-SATA באותו נפח אשר פגשנו עד היום בחנויות.

אחיו הבכור של ה- P1, שהושק מספר חודשים לפניו, מצטיין בגזרת הנפחים המירביים

חושבים שיש כונני עדיפים בחנויות בארץ או בחו"ל? בואו לספר על כך לכולם בתגובות.

תגיות

5 תגובות

 1. ה-Crucial P1 זה הדגם היותר טוב שלהם? זכור לי כתבה עם רושם לא חיובי לגבי הטכנולוגיה של השבבים החדשים של השנה.

 2. ועכשיו נשאר לחכות למענה של סמסונג עםNVMe 500GB 970 PRO ו-600TBW.

  1. מה הקשר בין הכתבה לבין מה שהגבת בבקשה? תוכל להסביר?
   מדברים בכתבה על כוננים תקציביים העושים שימוש בשבבים מסויימים אשר מורידים את עלות המחיר של הכונן עצמו.
   אתה מחכה לתשובה עם דגם דגל של חברת סמסונג ועוד מסדרת ה PRO?
   מה נסגר איתך?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close