כוח גדול למחשבים הניידים – Ice Lake ב-10 ננומטר מחייך למצלמה

אינטל ב-Computex 2019: הנה הם מעבדי דור 10 הננומטר שיושקו כבר הקיץ למחשבים הניידים קלי המשקל – הכירו את Ice Lake

רבות דובר על המעבד המיוחל של לתהליך 10 ננומטרים עם חדשים. כעת, לראשונה אנחנו מקבלים הצצה של ממש למעבדים שהונדסו על ידי הצוותים כאן בישראל ולמעשה הם גם מיוצרים במפעל שבקרית גת.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משפחת מעבדי Ice Lake הינם בעלי מעטפת חום של 25W ופחות מכך למחשבים הניידים הקלים שרוצים מקסימום מהירות במינימום מאמץ.

מדובר במעבדים הראשונים שלא רק מיוצרים בתהליך 10 ננומטר המתקדם של (בעל צפיפות טרנזיסטורים גבוהה במיוחד) אלא גם תחת ארכיטקטורת ה-Sunny Cove עליה דיברה רבות בתחילת השנה ובסוף השנה שעברה עם יום הארכיטקטורה שערכה לכך.

המעבד המתקדם ביותר שיוצע תחת הליך היצור ובמעטפת החום הזאת יציע 4 ליבות ו-8 נימים עם טכנולוגיית HyperThreading בתדר מירבי של 4.1Ghz. כמו כן, השבב כולל ליבה גרפית מתקדמת מדור ה-11 של הליבות הגרפיות של אינטל. הליבה הזאת עוצמתית דיו להתחרות מול ליבות ה-Vega המובנות שמציעה כיום במעבדי המובייל שלה, לפחות בגזרת 25W.

יחד עם מעבד גרפי בשרני, הרכב הליבה משתפר מבחינת מולטימדיה וחיבוריות אל מול מה שהכנו עד כה עם ממשק Thunderbolt 3 מלא מובנה, מעבד תמונה עד לרזולוציה של 16 מגה-פיקסל, תמיכה בשלושה מסכים ברזולוציות של מעל ל-4K ותמיכה בזיכרון מערכת בנפח של עד 32GB לזיכרון LPDDR4 או 64GB ל- סטנדרטי לניידים.

בכנס של נצפו גם מספר של מחשבים על בסיס פלטפורמת . חלקם היו לבידור ומשחקים וחלקם נטו עבור עסקים. יש אפילו קונספט למחשב שיכול לעשות הכל:

אנו מצפים לראות מחירים וזמינות של מחשבים ניידים ומחשבי NUC המבוססים על טכנולוגיית Ice Lake כבר בהמשך השנה, כאשר אנו מקווים שעד סוף השנה אנו נשמע על תוכניות להטמעת הטכנולוגיה גם בעולם המחשבים השולחניים, שם היא זקוקה לדחיפה ושיפור הטכנולוגיה.