כוח גדול למחשבים הניידים - Ice Lake ב-10 ננומטר מחייך למצלמה • HWzone
ספיישליםComputex 2019מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

כוח גדול למחשבים הניידים – Ice Lake ב-10 ננומטר מחייך למצלמה

אינטל ב-Computex 2019: הנה הם מעבדי דור 10 הננומטר שיושקו כבר הקיץ למחשבים הניידים קלי המשקל – הכירו את Ice Lake

רבות דובר על המעבד המיוחל של לתהליך 10 ננומטרים עם חדשים. כעת, לראשונה אנחנו מקבלים הצצה של ממש למעבדים שהונדסו על ידי הצוותים כאן בישראל ולמעשה הם גם מיוצרים במפעל שבקרית גת.

משפחת מעבדי Ice Lake הינם בעלי מעטפת חום של 25W ופחות מכך למחשבים הניידים הקלים שרוצים מקסימום מהירות במינימום מאמץ.

מדובר במעבדים הראשונים שלא רק מיוצרים בתהליך 10 ננומטר המתקדם של (בעל צפיפות טרנזיסטורים גבוהה במיוחד) אלא גם תחת ארכיטקטורת ה-Sunny Cove עליה דיברה רבות בתחילת השנה ובסוף השנה שעברה עם יום הארכיטקטורה שערכה לכך.

המעבד המתקדם ביותר שיוצע תחת הליך היצור ובמעטפת החום הזאת יציע 4 ליבות ו-8 נימים עם טכנולוגיית HyperThreading בתדר מירבי של 4.1Ghz. כמו כן, השבב כולל ליבה גרפית מתקדמת מדור ה-11 של הליבות הגרפיות של אינטל. הליבה הזאת עוצמתית דיו להתחרות מול ליבות ה-Vega המובנות שמציעה כיום במעבדי המובייל שלה, לפחות בגזרת 25W.

יחד עם מעבד גרפי בשרני, הרכב הליבה משתפר מבחינת מולטימדיה וחיבוריות אל מול מה שהכנו עד כה עם ממשק Thunderbolt 3 מלא מובנה, מעבד תמונה עד לרזולוציה של 16 מגה-פיקסל, תמיכה בשלושה מסכים ברזולוציות של מעל ל-4K ותמיכה בזיכרון מערכת בנפח של עד 32GB לזיכרון LPDDR4 או 64GB ל- סטנדרטי לניידים.

בכנס של נצפו גם מספר של מחשבים על בסיס פלטפורמת . חלקם היו לבידור ומשחקים וחלקם נטו עבור עסקים. יש אפילו קונספט למחשב שיכול לעשות הכל:

אנו מצפים לראות מחירים וזמינות של מחשבים ניידים ומחשבי NUC המבוססים על טכנולוגיית Ice Lake כבר בהמשך השנה, כאשר אנו מקווים שעד סוף השנה אנו נשמע על תוכניות להטמעת הטכנולוגיה גם בעולם המחשבים השולחניים, שם היא זקוקה לדחיפה ושיפור הטכנולוגיה.

תגיות

4 תגובות

 1. DELL כבר הכריזה על XPS 13 עם המעבד מהדור העשירי,
  ושאר היצרניות יצעו את תוצרתן בחנויות ברבעון האחרון השנה.

  כמובן שכל נושא הקירור בלה בלה בלה לא הולך לשום מקום,
  ובגיזרה הזאת אין חדש, למרבה הצער ……

  1. אז תקנה נייד שמתאים לך גם בביצועים וגם בקירור ותתפשר על מה שיש מה הבעיה בדיוק?
   כרגע מצטערים, לא ניתן לשנות את פיזיקת העולם עבורך, כן?
   אתה בכלל מעוניין לרכוש נייד? צריך אחד?
   כי אם היית מהתחום, יש מספיק עוצמת עיבוד גם במעבדים החסכוניים המתאימים מאוד לאנשים שלוקחים איתם את הניידים לכל מקום כולל אני עצמי גם מטעם העבודה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close